Latvijā
Novados

Elejā uzstādīs trenažierus un būvēs estrādi0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Šogad Elejā, pie Jelgavas novada Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centra, plānots labiekārtot teritoriju, izvietojot bērnu rotaļu iekārtas, 14 dažādi āra trenažierus un nelielu āra estrādi, kopumā ieguldot 124 150 eiro, aģentūru LETA informēja novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Lai izveidotu laukumu dažādām vecuma grupām, labiekārtošanas darbos ietilps trenažieru un rotaļu iekārtu uzstādīšana, kā arī nelielas estrādes izveide. Tā paredzēta no betona, ar nelielu paaugstinājumu, lai piemērotos pasākumiem ar dejām.

Savukārt rotaļu iekārtas būs kā multifunkcionālu atrakciju aprīkojums – piemēroti bērniem vecumā no diviem līdz septiņiem un no sešiem līdz 12 gadiem. Savukārt āra trenažieri – atsperšūpoles, līdzsvara šūpoles, karuselis, vingrošanas komplekss, šķēršļu taka, pievilkšanās stienis, līdztekas, rīki balansēšanai un iešanas imitācijai, vēdera preses un vēdera slīpās muskulatūras attīstīšanai, roku, plecu, krūšu un muguras muskulatūras attīstīšanai, kā arī trenažieris kāju un sēžas muskuļiem – ļaus iesaistīties arī pieaugušajiem. Āra vingrošanas un bērnu rotaļu laukumam plānots ieklāt monolītu gumijotu segumu, lai veidotu komfortablāku vidi un pasargātu no traumām.

“Šis ir viens no investīciju projektiem – tāpat kā Svētes un Zaļenieku sporta laukumu labiekārtošana, ko pašvaldība par spīti sarežģītajai situācijai ar Valsts kases aizņēmumiem spītīgi vēlējās realizēt un atvēlēja tam finansējumu pašvaldības šī gada budžetā. Patiesībā – teritoriālā reforma, liegtās iespējas aizņēmumu apmēriem, kā arī milzīgā neskaidrība par tuvākajiem gadiem liegusi pašvaldībai mērķtiecīgi īstenot sen nospraustus mērķus,” apgalvoja novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

Pēc viņas teiktā, Eleja vislielākajā mērā izjūt minēto neskaidrību sekas, jo nav atrisināts jautājums par sporta zāles būvniecību, kultūras aktivitāšu nodrošinājumu un arī estrādes atjaunošanu.

“Šī projekta realizācija, ko ierosināja paši elejnieki, ir mazs, pavisam neliels iepriecinājums pagasta iedzīvotājiem – vietā, kur atrodas pļava ar nedaudziem kokiem un savu laiku nokalpojušām šūpolēm, izveidosim āra atpūtas un aktivitāšu laukumu. Cerams, vietējiem veidosies jauni ieradumi, kur kopā ar bērniem un jauniešiem pavadīt laiku,” komentēja izpilddirektore.

Saistītie raksti

Projekta kopējais finansējums 124 150 eiro, attiecināmais finansējums 27 660 eiro. Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums ir 24 894 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums ir 99 256 eiro.

Konkursā par būvdarbu veikšanu uzvarēja Jelgavas uzņēmums SIA “Kulk”. Uzņēmums centra teritorijas labiekārtošanas darbus sāks aprīļa sākumā, un tie norisināsies četru mēnešu garumā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.