Sports
Ziemas sports

Elīza Cauce: Braucu un skaļi ar sevi runāju0


Elīza Cauce (pirmā no labās) uz Pasaules kausa goda pjedestāla.
Elīza Cauce (pirmā no labās) uz Pasaules kausa goda pjedestāla.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Šī brīža Latvijas pieredzējušākā un titulētākā Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce sestdien Siguldā visus patīkami pārsteidza, izcīnot trešo vietu sezonas sestajā Pasaules kausa posmā.

Medaļa Elīzai nenāca viegli, ar pārdzīvojumiem. Pēc pirmā brauciena viņa bija trešā. Trešā viņa bija veicot arī otro braucienu, taču vēl vajadzēja startēt divām konkurentēm. Notika negaidītais, krieviete Viktorija Demčenko mājiniecei summā zaudēja 0,006 sekundes, bet pirmā brauciena uzvarētāja Sammera Britčere no ASV rupji kļūdījās un palika vien 18.vietā. Elīzai bronza!

Elīza Cauce:

“Jā, viss bija diezgan jocīgi. Finišā redzēju, ka tobrīd esmu trešā. Pie sevis jau nodomāju, ka arī sestā vieta nav slikta, jo īpaši ņemot vērā, kāda man šobrīd ir sezona. Taču, tad viena, tad otra zaudēja. Televīzijā noteikti varēja redzēt, ka es esmu nesaprašanā, vai tiešām man ir trešā vieta! Tikai tagad sāku saprast, ka ir medaļa!”

Teikšu godīgi, ar katru sportistu trase palika lēnāka. Pirmajā braucienā es startēju kā 17., bet otrajā es jau biju trešā no beigām. Bija daudz vairāk jāiespringst, bija jābrauc divreiz precīzāk, lai slida nedurtos ledū. Es centos.

Sen nebiju uz pjedestāla kāpusi. Iepriekšējo reizi, šķiet, komandu sacensībās, bet individuāli, pat nezinu. Ļoti ceru, ka šis man būs atspēriena punkts sezonas turpinājumam. Šis rezultāts ir ļoti labs, lai pasaules čempionātā būtu stiprāko grupā.”

Pirms gadu mijas Elīza tika pie jaunām slidām savām kamanām, un viņa jūt, ka tās ir labas, noderīgas visiem laika apstākļiem.

“Šis materiāls iet arī uz lēnāka ledus, kā, piemēram, šodien, kad bija sarma. Man pirms tam bija slidas, kuras iet vai nu ļoti aukstā laikā, vai plusos, bet pa vidu nebija. Šīs ir tādas (slidas), kuras var izmantot visās sacensībās,” tā Cauce.

Sezona līdz šim viņai nav bijusi veiksmīga, jo bija zudusi pārliecība.

“Ir bijuši dažādi iemesli, kāpēc līdz šim neizdevās tā, kā gribēju. Austrijā biju slima, tagad cīnos ar plecu, taču tas nav tas, kas baigi ietekmētu.

Man pietrūka pārliecība, braucu saspringusi, biju stīva, nevarēju kamanā atbrīvoties.

Šodien bija tā, braucu un skaļi ar sevi runāju – “atbrīvojies, domā līdzi, domā!” Iebraucu desmitajā virāžā un sev skaļi teicu – tagad! Jo līdz tam trase ir maiga, bet no 11.virāžas ir jāsākt urbt.”

Saistītie raksti

Lai arī karjeru ir noslēgušas vairākas titulētas Vācijas sportistes, kuras dominēja kamaniņu braukšanā, konkurence nav mazinājusies.

“Vācietes, varbūt, nav tik labas, kā iepriekšējos gados. Mums jau likās, ka būs vieglāk, bet tā nav, jo austrietes ir ļoti labas, itālietes pielikušas, krievu meitenes ir ļoti stipras. Konkurence joprojām ir ļoti liela,” norādīja Cauce.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.