Sports
Ziemas sports

Aparjodam uzvarētāja mentalitāte: Man interesē tikai pjedestāls!0


Kristers Aparjods ir pirmais Eiropas U-23 čempions.
Kristers Aparjods ir pirmais Eiropas U-23 čempions.
Foto: Latvijas Kamaniņu sporta federācija

Latvijas labākais vīriešu kamaniņu sportists Kristers Aparjods Pasaules kausa posmā Siguldā vēlas kāpt uz goda pjedestāla, viņš sacīja sarunā ar “LA”.

“Nekas cits kā trijnieks man nav interesants. Ir jau sasniegts līmenis, kad nav ko darīt zemāk. Gribu pašas labākās vietas. Viss ap mani – komanda, kamanu sagatavošana ir līmenī, lai varētu to īstenot. Atliek tikai pašam salikt braukšanu un domas,” teica Aparjods.

Šosezon viņam augstākā ir ceturtā vieta Altenbergas posmā, bet Leikplesidā tika izcīnīta piektā pozīcija. Pirmajā posmā Īglsā pirmajā braucienā Kristers krita, bet otrajā uzrādīja labāko laiku. “Austrijā biju gatavs cīnīties par medaļām, bet tāds ir kamaniņu sports – visu izsaka sīkumi un mazākā kļūdiņa maina visu,” norādīja 21 gadu vecais Aparjods, kurš pērn Kristers Siguldā bija ceturtais.

Eiropas čempionātā iepriekšējās nedēļas nogalē Lillehammerē viņš tika kronēts par čempionu U-23 konkurencē, bet pats to neizceļ kā lielu sasniegumu, jo kopējā tabulā palika desmitais.

Latvijas jaunais kamaniņu sportists Gints Bērziņš nupat Sanktmoricā kļuva par jaunatnes olimpisko spēļu čempionu, bet Aparjods pie šāda titula tika pirms četriem gadiem Lillehammerē. “Malacis, jāsāk baidīties. Prieks redzēt, ka ir kāds, kas vēl nāks no muguras un elpos pakausī, tas ir dzinulis arī tev. Gints vēl divas sezonas var braukt junioru ieskaitē un pa to laiku var ļoti progresēt, uzkrāt pieredzi. Man savulaik gribējās ātrāk pierādīt sevi veču konkurencē, ņemt medaļas, bet tam procesam jāiziet dabīgi cauri, nevajag skriet, īstais laiks pats atnāks,” atzina Kristers Aparjods.

Saistītie raksti

Pasaules kauss Siguldā notiks 27. reizi un tam pieteikušies 135 sportisti no 24 valstīm. Latviju pārstāvēs četri kungi, piecas dāmas un piecas ekipāžas.

KAMANIŅU SPORTS. PASAULES KAUSS
Siguldas posma kalendārs
24. janvāris – Nāciju kauss no 9.30
25. janvāris – sieviešu sacensības no 11.50, ekipāžu sacensības no 15.00
26. janvāris – vīriešu sacensības no 10.25, sprints no 13.45.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.