Elīza Cauce (no labās) uz pasaules čempionāta goda pjedestāla.

Elīza Cauce uz goda pjedestāla pasaules čempionātā sprintā 0

(papildināta ar vīru sacensību rezultātiem)

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce piektdien Soču olimpiskajā trasē negaidīti izcīnīja bronzas medaļu Pasaules čempionāta sprinta sacensībās.

Caucei šī bija trešā pasaules čempionātu medaļa, bet pirmā individuālajās sacensībās. Pirmās divas godalgas bija stafetē – 2013.gadā Vistlerā bronza, bet 2016.gadā Kēnigszē sudrabs.

Latvijas kamaniņu braucēja sprinta kvalifikācijā uzrādīja vien 11.rezultātu, taču pamatsacensībās bija trešā ātrākā, zaudējot tikai divām mājiniecēm. Par pasaules čempioni sensacionāli kļuva Jekaterina Katņikova, kura uzrādīja rezultātu 31,105 sekundes, par astoņām sekundes tūkstošdaļām apsteidzot tautieti tatjanu Ivanovu.

Cauce ilgu laiku bija ātrākā trasē, bet pēdējās trīs starta vietas bija atvēlētas mājiniecēm, no kurām divas pamanījās apsteigt latvieti. Latvijas kamaniņu braucēja līderei zaudēja 0,037 sekundes, kas bija pietiekami, lai izcīnītu bronzu.

Uzreiz aiz goda pjedestāla ierindojās viena no šīs sezonas līderēm Jūlija Taubica no Vācijas, piekto pozīciju ieņēma Viktorija Demčenko no Krievijas, bet sešinieku noslēdza Kendija Aparjode, kura uzvarētājai zaudēja 0,157 sekundes.

Trešā Latvijas sportiste Ulla Zirne ierindojās 11.pozīcijā, no līderes iepaliekot 0,313 sekundes.

Neveiksmīgas pamatsacensības vīriem izdevās Kristeram Aparjodam, kurš kvalifikācijā uzrādīja labāko laiku.

Par pasaules čempionu kļuva mājinieks Romāns Repilovs, kurš trasi izbrauca 34,901 sekundē, par 0,006 sekundēm apsteigdams austrieti Dāvidu Gleiršeru. Bronzu izcīnīja Dominiks Fišnallers no Itālijas, kurš krievam zaudēja 0,058 sekundes.

Aiz labāko trijnieka palika Aleksandrs Gorbačevičs no Krievijas, Jonass Mellers no Austrijas un mājinieks Maksims Aravins.

Tikmēr Aparjods izcīnīja septīto vietu un līderim zaudēja 0,124 sekundes. Aparjods trases augšdaļā sasniedza trešo lielāko ātrumu, tomēr distancē nebija tik ātrs, no goda pjedestāla atpaliekot 0,066 sekundes.

Riks Kristens Rozītis savā braucienā pieļāva kļūdu trases lejas daļā un ierindojās pēdējā, 15.vietā.

Tāpat neveiksmīgas sprinta sacensības bija Latvijas divnieku ekipāžam. Brāļi Juris un Andris Šici izcīnīja septīto vietu, Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs ierindojās 13.pozīcijā, bet vietu zemāk bija Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Par čempioniem tika kronēti krievi Aleksandrs Deņisjevs un Vladislavs Antonovs, sudrabs tika itāļiem Emanuelam Rīderam un Simonam Kaincvaldneram, bet bronzu izcīnīja vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Arlts. Šici no goda pjedestāla atpalika par 0,042 sekundēm.

Plkst.14.20 par medaļām cīņu uzsāks arī vīri, kur no Latvijas startēs Kristers Aparjods un Kristens Riks Rozītis. Artūrs Dārznieks un Inārs Kivlenieks kvalifikācijas sacensībās neiekļuva starp 15 ātrākajiem braucējiem.

Sestdien pasaules čempionāts turpināsies ar divnieku sacensībām, bet vēlāk trasē dosies dāmas. Savukārt svētdien sacentīsies vīri un notiks komandu stafete.

Pēc pasaules čempionāta sportisti sezonu turpinās ar Pasaules kausa astoto posmu februāra otrajā pusē, kas norisināsies Altenbergā, Vācijā. Savukārt noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.