Publicitātes foto

“Elvi” un “Citro” pauž atbalstu “Depozīta Iepakojuma Operatoram” 1

azumtirdzniecības uzņēmumi “Elvi” un “Citro” parakstījuši nodoma protokolu ar “Depozīta Iepakojuma Operatoru” (DIO), tādējādi paužot atbalstu ražotāju pārvaldītai depozīta sistēmai.

VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
Lasīt citas ziņas
Uzņēmumi saredz DIO piedāvājumu kā efektīvu depozīta sistēmas modeli, kas atbilst visu iesaistīto pušu – sabiedrības, ražotāju un tirgotāju – interesēm.

Šāda izvēle izdarīta, balstoties gan uz citu valstu pozitīvo pieredzi, gan detalizēti izvērtējot depozīta sistēmas kandidātus. DIO ir atvērts sadarbībai arī ar citiem mazumtirdzniecības nozares pārstāvjiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Efektīvai depozīta sistēmas ieviešanai nozīmīgs faktors ir ražotāju ciešai sadarbībai ar mazumtirgotājiem, kas kontrolē gan pārdošanas, gan savākšanas puses pilnīgu pārredzamību no paša procesa sākuma. “Ražotāju, tirgotāju un sabiedrības intereses sakrīt – ir nepieciešama sistēma, kas ir efektīva un ērta visām iesaistītajām pusēm, turklāt ļoti būtiski, lai tā nesadārdzinātu produktus veikalu plauktos.

Līdz ar “Elvi” un “Citro” atbalstu, spēsim nodrošināt vēl lielāku tirgus un nozaru pārstāvniecību, īstenojot visaptverošu pieeju depozīta sistēmas darbībā – no iepakojuma rašanās un uzpildes brīža, līdz pat tā pārstrādei un realizēšanai otrreizējā tirgū.

Ar gandarījumu varam teikt, ka esam vēl vienu soli tuvāk tādai depozīta sistēmai, kāda tā ir arī citās valstīs, kuras tiek uzskatītas par vides aizsardzības pioniervalstīm,” stāsta “Depozīta Iepakojuma Operatora” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Abi mazumtirdzniecības uzņēmumi kā galvenās DIO priekšrocības izceļ piedāvātās sistēmas efektivitāti un ērtumu visām iesaistītajām pusēm. SIA “Elvi Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine komentē: “Depozīta sistēma mazumtirdzniecības ikdienu ietekmēs ļoti būtiski, tāpēc ir svarīgi, lai tirgotāji paši piedalās lēmumu pieņemšanā par taras pieņemšanas procesu.

Lai pielāgotos jaunajam darba modelim, mums būtu jāpārkārto viss – veikalu vide, kasu sistēmas, darbinieku pienākumi. Izvērtējot potenciālos sadarbības partnerus, pirmkārt, skatījāmies no klienta perspektīvas – kā panākt, lai depozītu sistēma ir skaidra un saprotama visiem, neatkarīgi no viņa izglītības, vecuma, dzīves vietas, paradumiem un prasmēm.

Otrkārt, vērtējām tirdzniecības uzņēmumu praktisko iesaisti, resursus, kas nepieciešami sistēmas apkalpošanai un riskus, ar ko var nākties saskarties. Tieši šie apsvērumi mums ļāva izdarīt izvēli par labu DIO piedāvātajam darba modelim.”

Atbalstu DIO pauž arī mazumtirgotājs “Citro”, akcentējot DIO spēcīgās pozīcijas vietējo ražošanas uzņēmumu pārstāvniecībā. SIA “Latvian Retail Management” valdes priekšsēdētājs Imants Kelmers stāsta: “Vides ilgtspējas attīstībā arvien lielāka nozīme ir aprites ekonomikas veicināšanai, kas paredz efektīvu resursu apriti.

Mums, kā vietējam uzņēmumam, kam rūp vides ilgtspēja, ir būtiski iesaistīties un aktīvi līdzdarboties depozīta sistēmas ieviešanas procesā, tāpēc esam parakstījuši nodomu protokolu par sadarbības iespējām ar DIO. Redzam, ka atbalstu pauduši arī citi vadošie Latvijas ražošanas uzņēmumi, kas savā darbībā jau ieviesuši dažādus inovatīvus un videi draudzīgus risinājumus.

Spēcīgu vietējo uzņēmumu un partneru atbalsts rada pārliecību, ka DIO piedāvātais darbības modelis un risinājumi būs efektīvi, pārdomāti un augstas kvalitātes.”

Par “Depozīta Iepakojuma Operatoru” (DIO): DIO dibināts 2020. gada jūnijā un tajā apvienojušies gan pieredzējuši Baltijas mēroga tirgus līderi dzērienu ražošanas nozarē, gan vietējie vidējie un mazie dzērienu ražotāji (kopumā pārstāvēti aptuveni 80% no tirgus), savukārt iepakojuma pārstrādes jautājumos atbildīgā puse ir lielākais PET pārstrādes nozares uzņēmums Baltijas valstīs.

Uzņēmums ir dibināts pēc ražotāja paplašinātās atbildības sistēmas principiem, lai varētu labvēlīgi ietekmēt vidi, samazināt izlietotā iepakojuma rašanos un uzlabot tā dalītu savākšanu un pārstrādi.

Ražotājus pārstāv “Alus un dzērienu iepakojuma savienība”, kas nodrošinās iespēju arī citiem dzērienu ražotājiem iesaistīties sistēmas pārvaldībā, tostarp Latvijas mazajiem un vidējiem dzērienu darītājiem, kā arī AS “Cēsu alus”, AS “Aldaris”, SIA “Coca-Cola HBC Latvia”, SIA “Cido Grupa”.

SAISTĪTIE RAKSTI

Savukārt iepakojuma pārstrādes jautājumos atbildīgais ir uzņēmums “PET Baltija”. Atbalstu DIO pauduši arī mazumtirdzniecības nozares pārstāvji “Elvi” un “Citro”, tādējādi piešķirot vēl plašāku skatījumu un pienesumu depozīta sistēmas izveidē.

Uzņēmuma unikalitāte balstās tā visaptverošajā tirgus un nozaru pārstāvniecībā, kā arī plašā starptautiskā pieredzē, tādējādi nodrošinot visaptverošu pieeju depozīta sistēmas darbībā – no iepakojuma rašanās un uzpildes brīža, līdz pat tā pārstrādei un realizēšanai otrreizējā tirgū.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
VIDEO. “Kas notiktu, ja raķešu triecienā uzsprāgtu Zaporožjes atomstacija? Radiācija būs pa visu Eiropu?”: atbild Jānis Slaidiņš 7
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums
VIDEO. Henriks Danusēvičs: “Latvija ir viena no retajām ES valstīm, kurā ir tik augsts PVN pārtikai” 3
Iznīcināts, izlaupīts, nozagts… Eksperti dokumentē kultūras vērtību milzīgos zaudējuma apmērus Ukrainā
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs
35% autovadītāju pie stūres runā pa telefonu, gandrīz tikpat daudzi dzer kafiju
21:31
Dace Baltruma: “Valsts parlamentā vajadzētu pulcēties tautas gaišākajiem prātiem. Kandidātu saraksti manu pārliecību ir sagrāvuši”
19:55
Lielu lomu šodien tavā dzīvē spēlēs dažādas nejaušības. Horoskopi 15.augustam
19:03
Princis Harijs savā grāmatā visskarbāko kritiku veltīs trim ģimenes locekļiem: ar ko šie cilvēki viņu nokaitinājuši?
Pie ASV Kapitolijas ēkas nošāvies kāds vīrietis 11
Vidusslānis Latvijā dzīvo labi: pieprasījums pēc apvidus auto pieaudzis un katrs otrais pircējs interesējas par elektroauto
Uzkritis traktors, pļaušanas mehānismā ierauts cilvēks: darot lauksaimniecības darbus nelaimes gadījumi mēdz būt arī letāli
VIDEO. Raita Karnīte: “Viedokļi atšķiras – vai vēja parks ietekmē veselību, tāpēc pārsteidz, ka to pie mums grib izvietot uz zemes, ne jūrā…
Polija strādā pie koncepcijas, kas ļaus neizsniegt vīzas Krievijas pilsoņiem 22
VIDEO. “Tā ir īsta sliņķu metode!”: zaļā dzīvesveida piekritēja Anitra Tooma pastāsta, kā uz kartona izaudzēt kartupeļus 16
VIDEO. Asa sižeta notikumi Purvciemā: aizturēts piedzēries mopēda vadītājs bez tiesībām, braucot pa pretējo joslu un cenšoties bēgt no policijas
Dace Baltruma: “Valsts parlamentā vajadzētu pulcēties tautas gaišākajiem prātiem. Kandidātu saraksti manu pārliecību ir sagrāvuši”
Planētas noslēpumi: Kā Džordžs Bušs un NATO neģēlīgi piekrāpa Gorbačovu
Pirmās prognozes pirmdienai – svelme vēl neatkāpsies, taču ir arī kāda priecīga ziņa 8
VIDEO. Pirmajā lidojumā devies mazais ērglis Otto, kurš jau kļuvis par soctīklu slavenību 2
FOTO. Saglabāts pat saimnieka krēsls, kas pildīts ar salmiem! Kā Viktors apvieno senu Jūrmalas vasarnīcu ar mūsdienu arhitektūru 3
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs