Enefit
Enefit
Foto: Zane Bitere/LETA

“Enefit” iebraucis zaudējumos 0

Igaunijas energokompānijas AS “Eesti Energia” meitas uzņēmums Latvijā SIA “Enefit” pagājušajā gadā būtiski paaugstinājis apgrozījumu, taču strādājis ar zaudējumiem, ziņo “Lursoft” Klientu portfelis.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

2018. gadā SIA “Enefit” apgrozījums bija 59,559 miljoni eiro, kas bija par 28,6% jeb 13,234 miljoniem eiro vairāk nekā 2017. gadā. Savukārt uzņēmuma zaudējumi sasniedza 2,433 miljonus eiro pretēji peļņai 2017 .gadā.

SIA “Enefit” 2018. gadā Latvijā realizējis 1501 gigavatstundu elektroenerģijas, kas bija par 15% vairāk nekā gadu iepriekš. “Pateicoties tirdzniecības apjomu izaugsmei un elektroenerģijas vairumtirgus cenu lēcienam, uzņēmuma apgrozījums ir kāpis gandrīz par trešdaļu,” sacīts uzņēmuma vadības ziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus gan pēdējā gada laikā klienti galvenokārt iegādājušies ilgtermiņa fiksētas cenas līgumus, kas nosaka, ka līdz ar kraso vairumtirgus cenu kāpumu, 2018. gadā enerģijas piegāžu pašizmaksa šiem klientiem pārsniegusi līgumos noteikto cenu.

SIA “Enefit” gada pārskats liecina, ka tā pārdotās produkcijas ražošanas pašizmaksa pērn sasniedza 67,782 miljonus eiro, kas bija par 55% vairāk nekā 2017. gadā.
2018. gada beigās SIA “Enefit” bija 2563 klienti, un uzņēmums tos apkalpojis 17 000 pieslēguma punktos visā Latvijā. Uzņēmums nodarbināja vidēji 22 darbiniekus, kas bija par sešiem vairāk nekā 2017. gadā.

2019. gadā SIA “Enefit” turpinās enerģijas pārdošanu par fiksētu cenu, izmantojot vairumtirdzniecībā esošos cenu riska instrumentus. Uzņēmuma ilgetrmiņa mērķis ir sasniegt 10% lielu mājsaimniecību tirgus daļu Latvijā un nostiprināt savas pozīcijas kā otram lielākajam enerģijas tirgotājam biznesa klientu segmentā.

SIA “Enefit” dibināts 2006. gadā, un uzņēmuma pamatdarbība ir elektroenerģijas tirdzniecība gala patērētājiem Latvijā, bet kopš Latvijas gāzes tirgus atvēršanas 2017. gadā uzņēmums tirgo arī gāzi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.