Kristians Eriksens (no kreisās) futbolā atgriezies ar pārliecību par savu veselības stāvokli un cer, ka jau šonedēļ debitēs “Brentford” sastāvā premjerlīgā.

Eriksens ir atpakaļ pēc spēles laikā piedzīvotas sirds apstāšanās 3

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā

Dānijas futbolists Kristians Eriksens astoņus mēnešus pēc spēles laikā piedzīvotas sirds apstāšanās aizvadījis pirmo spēli.

Eriksens Eiropas čempionātā jūnijā spēlē pret Somiju saļima laukumā, un viņa sirds bija apstājusies vairāk nekā četras minūtes.

Mediķiem tomēr izdevās glābt uzbrucēja dzīvību. Vēlāk viņam tika implantēts kardioverteris-defibrilators un dota zaļā gaisma treniņiem, taču noteikumi Itālijas futbolā neļauj spēlēt ar šādu implantu, tādējādi spēlētājam decembrī nācās lauzt līgumu ar Milānas “Inter”.

Viņš patrenējās ar Šveices trešās līgas klubu, arī ar savas kādreizējās vienības Amsterdamas “Ajax” otro komandu, lai atgūtu fizisko formu.

Janvāra izskaņā 30 gadus vecais uzbrucējs parakstīja līgumu ar Anglijas premjerlīgas debitanti “Brentford”, oficiālās spēlēs pagaidām nav piedalījies, bet pirmajā pārbaudes spēlē otrās komandas sastāvā pret Skotijas čempiones Glāzgovas “Rangers” dublieriem (2:2) laukumā bija 77 minūtes un rezultatīvi piespēlēja abos komandas vārtu guvumos.

Eriksenam šī ir atgriešanās premjerlīgā pēc divu gadu pārtraukuma, pirms pievienošanās “Inter” viņš septiņas sezonas nospēlēja Totenhemas “Hotspur” un šajā laika posmā bija viens no līgas efektīgākajiem spēlētājiem.

Rezultatīvajās piespēlēs (62) un radītajos momentos (571) dānis bija pirmajā vietā, tāpat arī vārtu guvumos ārpus soda laukuma (23) un realizētajos soda sitienos (8).

Līgums ar “Brentford”, kas premjerlīgā ieņem 14. vietu 20 komandu konkurencē, noslēgts līdz sezonas beigām, un dāņa alga ir aptuveni 312 tūkstoši eiro nedēļā.

“Ja es nejustos pilns apņēmības un par simt procentiem neuzticētos ārstiem, savai sirdij, tad neatgrieztos. Tagad jūtos pilnīgi drošs, lai atkal spēlētu futbolu,” Eriksens pārliecināts, ka ar veselību viss būs kārtībā.

Pasaulē ir virkne piemēru, kad pēc sirds iekārtu implantēšanas var turpināt nodarboties ar sportu profesionālā līmenī. Viens no tādiem – Nīderlandes izlases un Amsterdamas “Ajax” aizsargs Deilijs Blinds, kuram implantēts elektrokardio­stimulators.