Dānijas izlases futbolists Kristians Eriksens zaudē samaņu spēles laikā

FOTO. Dānijas izlases futbolists Kristians Eriksens spēles laikā zaudē samaņu: spēle tiek apturēta 7

Ziņa papildināta 21:20.

Dānijas izlases pussargs Kristians Ēriksens sestdien Kopenhāgenā notiekošajā Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē pret Somiju laukumā sabruka, izraisot mača apturēšanu pirmā puslaika beigās.

Spēles rezultāts tobrīd bija 0:0.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
VIDEO. “Vai tu zināji, ka krāpniekam nemaz nav svarīgi, vai tev kontā ir vai nav nauda?” Padoms kā pārbaudīt, vai krāpnieki uz tava vārda nav paņēmuši kredītus 4

Liels teritoriāls pārsvars pirmajā puslaikā bija dāņiem, taču bīstamu momentu pie Lukāša Hrādecka sargātajiem vārtiem nemaz tik daudz nebija.

Spēles sākumā Hrādeckis atvairīja Pjēra Emīla Hojbjerga sitienu ar galvu, kā arī Kristiana Ēriksena spēcīgu sitienu vārtu tālajā stūrī, bet Tomass Dileinijs labā sitiena pozīcijā, atstāts viens ar bumbu, raidīja to pāri vārtiem.

Spēle Dānijas galvaspilsētas “Parken Stadium” arēnā negaidīti tika pārtraukta, kad 29 gadus vecais Ēriksens 43.minūtē netālu no laukuma sānu līnijas noslīga zemē un ap viņu pulcējās komandasbiedri.

Dānijas spēlētāju acīs bija asaras, kad medicīnas darbinieki mēģināja atdzīvināt Milānas “Inter” spēlētāju.

“Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Eiropas čempionāta spēle Kopenhāgenā ir pārtraukta ārkārtas medicīniskās situācijas dēļ,” teikts īsā UEFA paziņojumā.

Pēc aptuveni 15 minūtēm Ēriksens tika iznests ārpus laukuma robežām, viņam sekojot pārējai Dānijas komandai.

Arī Somijas valstsvienības spēlētāji atstāja laukumu.

Līdzjutēji tikmēr palika savās vietās, gaidot ziņas par Ēriksena veselības stāvokli un mača likteni.

“Pēc ārkārtas medicīniskās palīdzības sniegšanas Dānijas spēlētājam Ēriksenam ir notikusi krīzes pārvarēšanas sanāksme ar komandu un spēles tiesnešu līdzdalību, un sīkāka informācija tiks paziņota plkst.19.45 pēc Centrāleiropas laika (20.45 pēc Latvijas laika),” vēsta UEFA savā “Twitter” vietnē.

“Spēlētājs ir nogādāts slimnīcā, un viņa veselības stāvoklis ir stabilizēts,” UEFA precizē Ēriksena veselības stāvokli.

Kamēr tiek gaidīts lēmums par šīs spēles norises laiku, somu fani tribīnēs skandē “Kristians” un dāņu – “Ēriksens”.

Tikmēr laba vēlējumus Ēriksenam, viņa ģimenei, draugiem un visai Dānijas futbola izlasei oficiālajā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) “Twitter” kontā nosūtījis SOK prezidents Tomass Bahs.

“Dānijas un Somijas spēle atsāksies plkst.20.30, kad Latvijā būs plkst.21.30” ziņo UEFA.

“Pēc abu komandu spēlētāju lūguma UEFA ir piekritusi atsākt Dānijas un Somijas maču šovakar,” lēmumu skaidro UEFA.

Vispirms tiks nospēlētas pēdējās četras pirmā puslaika minūtes, bet pēc piecu minūšu pārtraukuma sāksies otrais puslaiks.

Arī UEFA “novēl Ēriksenam pilnīgu un ātru atveseļošanos un vēlas pateikties abām komandām par priekšzīmīgo attieksmi”.

Tāpat UEFA apstiprina, ka spēle Sanktpēterburgā starp Beļģiju un Krieviju notiks plānotajā laikā.

Dānijas izlasi var uzskatīt par vienu no Eiropas čempionāta “tumšajiem zirdziņiem”. Komandā nav spilgtu zvaigžņu, toties ir sabalansēts sastāvs. Lielākais ieguldījums komandas rezultātā tika gaidīts tieši no produktīvā pussarga Kristiana Ēriksena, uzbrukumā visas cerības tiek liktas uz Martinu Brētvaitu un Jusufu Pulsenu, bet par vārtu drošību rūpēsies Kaspers Šmeihels, kurš ir 1992.gada čempiona Pētera Šmeihela dēls.

Somijas izlases līderis komandas debijā finālturnīrā ir rezultatīvais uzbrucējs Tēmu Puki, kurš sevi apliecinājis Anglijas augstākajās līgās.

Abas izlases vada vietējie treneri – pie Somijas vienības stūres piekto gadu pēc kārtas Marku Kanerva, bet Dānijas komandu diriģē pērn darbu uzsākušais Kaspers Hjulmands. Valstsvienības savā starpā spēkojušās 59 reizes, no kurām 38 uzvarējusi Dānija, bet pēdējos nepilnos desmit gados abu izlašu ceļi nav krustojušies.

Dānija aizvadīja labu sagatavošanās periodu, kura laikā cīnījās 1:1 ar Vāciju un ar 2:0 uzveica Bosniju un Hercegovinu, turpretī somiem divi zaudējumi – 0:2 Zviedrijai un 0:1 vēlāk Baltijas kausā uzvarējušajai Igaunijai.

Dānijas izlase savu spožāko panākumu guva 1992.gadā, kad uzvarēja Eiropas čempionātā ar Peteru Šmeihelu, Henriku Larsenu un Braienu Laudrupu sastāvā. Savukārt 1984.gadā dāņi bija trešie, bet no pēdējiem četriem finālturnīriem viņi kvalificējušies tikai diviem.

Jau ziņots, ka Baku olimpiskajā stadionā A grupas mačā Šveice ar Velsu spēlēja 1:1 (0:0).

Šveicei vārtus guva Brēls Embolo, bet izlīdzinājumu panāca Kīfers Mūrs.

Šajā grupā viena spēle jau tika aizvadīta piektdien, kurā Itālija Romas olimpiskajā stadionā ar 3:0 pieveica Turciju.

Pēc pirmās kārtas uzvara ir Itālijai, Šveicei un Velsai ir pa punktam, bet zaudējums – Turcijai.

Dienas pēdējā mačā plkst.22 Sanktpēterburgā otrā B grupas spēlē Beļģija cīnīsies ar Krieviju. Šo maču translēs kanāls TV6.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11.jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls.

Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.

Dānijas futbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta finālturnīram:

vārtsargi: Kaspers Šmeihels (Lesteras “City”, Anglija), Frederiks Rennovs (Gelzenkirhenes “Schalke 04”, Vācija), Jonass Lesls (Herningas un Ikastas “Midtjylland”);

aizsargi: Simons Kērs (“AC Milan”, Itālija), Andreass Kristensens (Londonas “Chelsea”, Anglija), Janniks Vestergords (“Southampton”, Anglija), Joakims Mehle (Bergāmo “Atalanta”, Itālija), Jenss Strigers Larsens (“Udinese”, Itālija), Joakims Andersens (Londonas “Fulham”, Anglija), Nikolajs Boilesens (“Kobenhavn”);

pussargi: Kristians Ēriksens (Milānas “Inter”, Itālija), Tomass Dileinijs (Dortmundes “Borussia”, Vācija), Pjērs Emīls Hojbjergs (Totenhemas “Hotspur”, Anglija), Kristians Nergords, Matiass Jensens (abi – “Brentford”, Anglija), Anderss Kristiansens (“Malmo”, Zviedrija), Dāniels Vass (“Valencia”, Spānija), Roberts Skovs (“Hoffenheim”, Vācija);

uzbrucēji: Martins Brētvaits (“Barcelona”, Spānija), Jusufs Poulsens (“Leipzig”, Vācija), Jonass Vinds (“Kobenhavn”), Kaspers Dolbergs (“Nice”, Francija), Andreass Korneliuss (“Parma”, Itālija), Andreass Skovs Olsens (“Bologna”, Itālija), Mikels Damsgords (“Sampdoria”, Itālija).

Somijas izlases sastāvs Eiropas čempionāta finālturnīram:

vārtsargi: Lukāšs Hrādeckis (Leverkūzenes “Bayer, Vācija), Jesse Joronens (“Brescia”, Itālija), Ansi Jākola (Bristoles “Rovers”, Anglija);

aizsargi: Sauli Veisenens (Veronas “Chievo”, Itālija), Pauluss Arajūri (“Pafos”, Kipra), Daniels O’Šonesijs (Helsinku HJK), Jere Uronens (“Genk”, Beļģija), Nikolass Hemeleinens (Londonas “Queens Park Rangers”, Anglija), Tomass Lams (“Zwolle”, Nīderlande), Roberts Ivanovs (Poznaņas “Warta”, Polija), Juka Raitala (Minesotas “United”, MLS), Jonta Toivio (“Hacken”, Zviedrija);

pussargi: Piri Soiri, Joni Kauko (abi – “Esbjerg”, Dānija), Glens Kamara (Glāzgovas “Rangers”, Skotija), (“Esbjerg”, Dānija), Onni Valakari (“Pafos”, Kipra), Rasmuss Šillers (Stokholmas “Djurgardens”, Zviedrija), Tims Sparvs (Larisas AEL, Grieķija), Roberts Teilors (“Brann”, Norvēģija), Robins Lods (Minesotas “United”, MLS);

uzbrucēji: Tēmu Puki (Noridžas “City”, Anglija), Markuss Forss (“Brentford”, Anglija), Lasi Lapalainens (“Montreal”, MLS), Joels Pohjanpalo (Berlīnes “Union”, Vācija).