Foto: AP/SCANPIX/LETA

ES trešdien lems par jaunām sankcijām pret Krieviju, vēsta avoti 0

Eiropas Savienības (ES) valstu sūtņi trešdien plāno lemt par jaunām sankcijām pret Krieviju saistībā ar tās sākto karu Ukrainā un pastrādātajiem kara noziegumiem, atsaucoties uz anonīmiem avotiem diplomātiskajās aprindās, vēstīja izdevums “Financial Times”.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Avoti atklājuši, ka vairākas valstis piedāvājušas sankcijas vērst gan pret atsevišķām personām, gan arī noteikt Krievijas preču eksporta embargo.

Tiek piedāvāti papildu ierobežojumi un embargo Krievijas energoresursu, piemēram, ogļu, naftas un gāzes ievešanai ES, kā arī aizliegums Krievijas izmantotiem kuģiem ienākt ES ostās.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Financial Times” atgādina, ka iepriekš pret embargo Krievijas energoresursiem iebilda “dažas lielas Eiropas ekonomikas”, tomēr tagad “arvien skaļāki kļūst aicinājumi noteikt sankcijas pret Krievijas energoresursu eksportu, no kuriem zināmā mērā ES ir atkarīga”.

Publiski “sankciju pret Krieviju pastiprināšanu un vēl lielāka atbalsta sniegšanu Ukrainas aizsardzībai” solījusi Vācijas ārlietu ministrs Annalēna Bērboka, un viņas Francijas kolēģis Žans Īvs Ledriāns aicināja pret Maskavu izdarīt “visspēcīgāko iespējamo starptautisko ekonomisko spiedienu”.

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa mudināja “pēc iespējas ātrāk noteikt spēcīgu ES sankciju piekto kārtu”.

ES augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels pirmdien paziņoja, ka Eiropas Savienība (ES) steidzamības kārtā apspriež jaunas sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās sākto karu Ukrainā un pastrādātajiem kara noziegumiem.

Eiropas Savienība “steidzamības kārtā virzīs darbu pie tālākām sankcijām pret Krieviju”, teikts Borela paziņojumā. “Mēs esam kopā pilnīgā solidaritātē ar Ukrainu un ukraiņu tautu šajās drūmajās stundās visai pasaulei.”

Borels pavēstīja, ka ES ar visstingrākajiem vārdiem nosoda Krievijas spēku pastrādātās zvērības Ukrainas pilsētās.

“Slaktiņi Bučas pilsētā un citās Ukrainas pilsētās tiks ierakstīti zvērību sarakstā, kas pastrādātas uz Eiropas zemes,” norādīja Borels. “Krievijas amatpersonas ir atbildīgas par šīm zvērībām, kas pastrādātas, kad viņiem bija faktiska kontrole pār teritoriju.”

Viena ES amatpersona sacīja, ka jaunā sankciju pakete tiks apspriesta šonedēļ. ES ārlietu ministri tad tās varētu izskatīt trešdien un ceturtdien paredzētās NATO sanāksmes laikā vai regulārajā sanāksmē nākamās nedēļas sākumā.

Reklāma
Reklāma

Līdz šim ES, reaģējot uz Krievijas 24.februārī sākto karu Ukrainā, ir atslēgusi septiņas Krievijas bankas no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT, bloķējusi nozīmīgu aizsardzības, enerģētikas, telekomunikāciju un aviācijas sektora tehnoloģiju eksportu uz Krieviju, aizliegusi Krievijā reģistrētu lidmašīnu atrašanos ES gaisa telpā, kā arī iesaldējusi simtiem Krievijas oligarhu un amatpersonu, arī prezidenta Vladimira Putina, aktīvus.

Jau vēstīts, ka Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels, reaģējot uz Krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem Kijivas pievārtē, svētdien solīja vērst jaunas sankcijas pret Maskavu.

Mišels tviterī atzinis, ka viņu satriecis Krievijas karaspēka sarīkotais slaktiņš Bučā, kas atklājies pēc krievu patriekšanas.

Viņš norādījis, ka ES, kā arī nevalstiskās organizācijas palīdz Ukrainai vākt nepieciešamos pierādījumus, lai vērstos pret Krieviju starptautiskajās tiesās.

Nosodījumu par Bučā un citās no Krievijas karaspēka atbrīvotajās Kijivas piepilsētās paudis arī Francijas prezidents Emanuels Makrons un Vācijas kanclers Olafs Šolcs, kā arī citu valstu augstākās amatpersonas.

Lai gan Krievija ir noliegusi tās karavīru pastrādātās zvērības, nodēvējot tās par provokācijām, starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija “Human Rights Watch” ir paziņojusi, ka ir dokumentēti “acīmredzami kara noziegumi” Černihivas, Harkivas un Kijivas apgabalos.

Pirmdien gaidāmas jaunas sarunas Ukrainas un Krievijas delegāciju starpā. Krievijas delegācijas vadītājs Vladimirs Medinskis ir teicis, ka Krievija pieņem Ukrainas pozīciju miera plāna jautājumos, izņemot jautājumā par Krimu.

SAISTĪTIE RAKSTI