2019,gadā Salacgrīvā norisinājās 13. “Positivus” festivāls
2019,gadā Salacgrīvā norisinājās 13. “Positivus” festivāls
Foto – Leta/Sintija Zandersone

Festivālu “Summer Sound” un “Positivus” rīkotāji: gaidīsim un vērosim situācijas attīstību 0

Latvijas lielāko populārās mūzikas festivālu – “Summer Sound” un “Positivus” – liktenis ir atkarīgs no kopējās Covid-19 izplatības situācijas Eiropā un starptautiski noteikto ierobežojumi turpināšanās, aģentūra LETA sacīja festivālu rīkotāji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Festivāla “Positivus” rīkotājs Ģirts Majors aģentūrai LETA sacīja, ka lēmumu par “Positivus” festivāla likteni pieņems, balstoties uz valstī noteiktajiem ierobežojumiem, kopējo situāciju Eiropā un starptautiski noteiktajiem ierobežojumiem.

Viņš uzsvēra, ka pagaidām vēl nav pamata pieņemt gala lēmumu, jo ārkārtējā situācija nav pagarināta un ir noteikta līdz 14.aprīlim, tādējādi neskarot festivāla norises datumus – 17. un 18.jūliju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Majors stāstīja, ka šobrīd lielākā daļa Eiropas festivālu plāno notikt, tāpēc arī “Positivus” festivāla likteni plānots izlemt vēlāk, skatot situāciju Latvijā, Eiropā un pasaulē kopumā.

Arī festivāla “Summer Sound” pārstāve Alise Pabērza pastāstīja, ka pasākuma rīkotāju komanda “izvairās pieņemt pārsteidzīgus gala lēmumus” un turpina sekot līdzi, kā situācija attīstās. “Summer Sound” rīkotāji tomēr cer, ka festivāls notiks paredzētajos datumos, proti, 24. un 25.jūlijā.

“Summer Sound” rīkotāji ņems vērā situāciju pasaulē un Eiropā, lai būtu pārliecināti, ka mākslinieki vispār var atlidot uz Latviju, jo vairums festivāla izsludināto mākslinieku ir ārzemnieki.

“Nākot tuvāk festivālam, mēs sekosim līdzi, kādi ir valdības rīkojumi un situācija pasaulē, jo līdzās pašmāju māksliniekiem festivālā uzstāsies arī mākslinieki no ārzemēm,” sacīja Pabērza, norādot, ka darbs pie festivāla organizēšanas nav apstājies.

Jautāta, vai gadījumā, ja ierobežojumus valstī pagarinātu, piemēram, līdz 1.jūlijam, “Summer Sound” organizatori spētu līdz mēneša izskaņai nodrošināt tā norisi, Pabērza atbildēja apstiprinoši.

“Ja 1.jūlijā atceļ ierobežojumus, mēs būsim gatavi. Iespējams, tādā gadījumā varētu kaut kas mainīties, piemēram, būs jāievieš kādas jaunas higiēnas prasības. Mēs attiecīgi rīkosimies, lai viss noritētu droši, jo situācija ir tāda, kāda tā ir,” iespējamos scenārijus ieskicēja Pabērza.

Arī Majors domā, ka teorētiski festivālu varētu noorganizēt, ja ierobežojumus atceļ mēnesi pirms tā, tomēr viņš uzsvēra, ka situācija nav atkarīga tikai no Latvijas puses, jo jāskatās arī uz ārvalstīm, no kurām būtu jāierodas festivāla mākslinikiem.

Runājot par to, kā festivāla norisi varētu ietekmēt tas, ka, piemēram, Latvijā atceļ ceļošanas ierobežojumus, bet mākslinieka mītnes zemē neatceļ, Pabērza skaidroja, ka ar katru mākslinieku tiek slēgts atsevišķs līgums.

Reklāma
Reklāma

“Līgumā ir atrunāti dažādi punkti, ieskaitot, “force majeure” situācijas. Mēs nevaram ietekmēt to, ka, piemēram, festivālā ir jāuzstājas dīdžejam no Francijas, bet viņš netiek ārā no valsts,” skaidroja Pabērza.

Pabērza piebilda, ka nepārtraukti notiek saziņa ar mākslinieku menedžmentu, visi saprot esošo situāciju un ir ļoti pretimnākoši. Visiem ir cerība, ka līdz vasarai situācija mainīsies uz labo pusi, ierobežojumi tiks atcelti un festivāls notiks, pauda Pabērza.

“Tomēr neko jau īsti nevar paredzēt. Vari gatavoties sliktākajam, bet cerēt uz labāko,” pauda festivāla “Summer Sound” pārstāve.

Jau ziņots, ka XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tiks pārcelti uz 2021.gadu.

Līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.