Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

FKTK pērn saņēmusi banku klientu sūdzības par 13 kredītiestādēm 0

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pagājušajā gadā saņēmusi 213 kredītiestāžu klientu sūdzības, kas ir par 26,6% jeb 77 sūdzībām mazāk nekā 2018.gadā, aģentūra LETA uzzināja komisijā.

VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
Lasīt citas ziņas

Tostarp visbiežāk, 76 reizes, 2019.gadā kredītiestāžu klienti FKTK sūdzējušies par kredītiestādes sadarbības izbeigšanu un klientu izpētei nepieciešamo dokumentu pieprasīšanu.

Vienlaikus 28 sūdzības saņemtas par noguldījumiem un klientu apkalpošanu, 22 gadījumos sūdzības iesniegtas par kreditēšanas pakalpojumiem, bet 20 gadījumos – par maksājumiem nelicencētiem pakalpojumu sniedzējiem. Tajā pašā laikā 17 sūdzību iesniedzējus nav apmierinājusi kredītiestādes piemērotā komisijas maksas, bet 12 gadījumos sūdzības iesniegtas saistībā ar atteikumu atvērt kontu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat deviņas reizes klienti sūdzējušies par maksājumu kartēm un iemaksām/izmaksām no bankomātiem, bet astoņos sūdzības iesniegtas gan par maksājumiem, gan arī par zvērinātu tiesu izpildītāju rīkojumu pieņemšanu izpildei. Savukārt 13 sūdzības saņemtas par dažādiem citiem jautājumiem.

Izskatot 213 sūdzībās minēto, FKTK savas kompetences ietvaros kredītiestāžu rīcībā nav konstatējusi Kredītiestāžu likuma un tam pakārtoto normatīvu pārkāpumus, bet sūdzībās sniegto informāciju izmanto uzraudzības vajadzībām. Izskatot piecās sūdzībās minēto, konstatēti trūkumi kredītiestāžu operacionālā riska pārvaldīšanā.

Pērn 145 sūdzības par kredītiestādēm FKTK saņēmusi no no fiziskām personām, bet 68 sūdzības saņemtas no juridiskām personām.

Kopumā 2019.gadā FKTK saņēmusi klientu sūdzības par 13 kredītiestādēm. No 213 saņemtajām sūdzībām 51 gadījumā iesniedzēji FKTK vērsušies par “Swedbank” darbību, 33 sūdzības saņemtas par “Luminor Bank” Latvijas filiāli, 28 – par bankas “Citadele” darbību, 27 – par “Rietumu bankas” darbību, 24 – par “SEB bankas” darbību, savukārt 12 sūdzības saņemtas no “BlueOrange Bank” un 10 no “PrivatBank” klientiem.

Seši iesniegumi saņemti par “Industra Bank” (iepriekš “Meridian Trade Bank”) darbību, pieci – par “LPB Bank” darbību, bet pa vienai sūdzībai iesniegtas par “Reģionālās investīciju bankas”, “Rigensis Bank”, “Bigbank” Latvijas filiāles un “Expobank” darbību. Vēl 13 iesniegumos sūdzībā minētais saistīts ar vairākām bankām.

Sūdzības apkopotas par bankām, kuras darbojas, proti, datos nav iekļautas sūdzības par maksātnespējīgo “PNB banku”.

Tāpat FKTK pagājušajā gadā saņēmusi 27 klientu sūdzības par apdrošināšanas sabiedrībām, kas ir par 20,6% jeb septiņām sūdzībām mazāk. Tostarp 17 sūdzības saņemtas no fiziskām personām, bet 10 sūdzības saņemtas no juridiskām personām.

Biežākais apdrošinātāju klientu sūdzību iemesls (septiņas sūdzības) 2019.gadā bija saistīts ar apdrošināšanas atlīdzības atteikumu.

Sešas sūdzības pērn saņemtas, jo klienti nav bijuši apmierināti ar aprēķināto apdrošināšanas atlīdzības apmēru, pieci klienti nav bijuši apmierināti ar to, ka lēmuma pieņemšana kavējas, bet pa divām sūdzībām saņemts par apdrošināšanas atlīdzības izmaksas kavēšanu un nepamatotu regresa prasības izvirzīšanu. Piecos gadījumos apdrošinātāju klienti sūdzējušies cita iemesla dēļ.

Nevienā no sūdzībās minētajiem gadījumiem FKTK nav konstatējusi normatīvu pārkāpumus, par kuriem būtu piemērojamas Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas likumā paredzētās sankcijas. Vienlaikus 22 gadījumos secināts, ka klienta un apdrošinātāja savstarpējie jautājumi ir risināmi civiltiesiskā strīdā, viens gadījums nosūtīts izskatīšanai Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojam (LTAB), bet četros gadījumos sniegta pieprasītā informācija vai skaidrojums.

Kopumā 2019.gadā sūdzības iesniegtas par 11 apdrošinātājiem.

No 27 saņemtajām sūdzībām FKTK visvairāk – piecas sūdzības – saņēmusi par apdrošināšanas kompāniju “Balta”, bet pa četrām sūdzībām saņemts par apdrošinātāju “Baltijas apdrošināšanas nams”, “Gjensidige” Latvijas filiāle un “SEB Life and Pension Baltic” (iepriekš “SEB dzīvības apdrošināšana”.

Trīs klienti sūdzējušies par “ERGO Insurance” Latvijas filiāli, divas sūdzības saņemtas par “IF P&C Insurance” Latvijas filiāli, bet pa vienai klientu sūdzībai pērn saņemts par “Seesam Insurance” Latvijas filiāli, “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” Latvijas filiāli un “Swedbank P&C Insurance” Latvijas filiāli. 2019.gadā viens klients sūdzējies par vairākiem apdrošinātājiem vienlaikus.

Tāpat FKTK publiskotā informācija liecina, ka 2019.gadā saņemtas 10 fizisko personu sūdzības par maksājumu un elektroniskās naudas iestādēm, tostarp divas sūdzības saņemtas par citās dalībvalstīs licencētām iestādēm, kuru izskatīšana nav FKTK kompetencē un ir pārsūtītas attiecīgo valstu uzraugošajām iestādēm.

FKTK informē, ka trīs sūdzības pārsūtītas izskatīšanai Patērētāju tiesību aizsardzības centram, bet viena sūdzība saistīta ar iespējamu maksājumu pakalpojumu sniegšanu bez atbilstošas atļaujas. Vēl viena sūdzība saņemta par elektroniskās naudas iestādi, kura veikusi pasākumus, lai novērstu sūdzībā ietvertos trūkumus attiecībā uz iestādes rīcību.

Viena sūdzība par maksājumu iestādi ir izskatīšanas procesā, bet divas sūdzības atzītas kā nepamatotas.

SAISTĪTIE RAKSTI

2019.gadā FKTK saņēmusi arī trīs sūdzības par ieguldījumu fondiem, kā arī divas sūdzības par valsts fondēto pensiju shēmas darbību. Viens klients iesniedzis sūdzību par privāto pensiju fondu darbību.

Pagājušajā gadā FKTK saņēma un izskatīja arī četras sūdzības par emitentiem, trīs sūdzības par ieguldītāju rīcību, kā arī divas sūdzības par ieguldījumu brokeru sabiedrību darbību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
FOTO. Ap māju iestādīti košumkrūmi, arī augļu kociņi! Kā Iveta piecos mēnešos uzcēla savu sapņu māju
Krievijā “tautas ienaidnieku” raganu medības sasniegušas vēl nebijušus apmērus: vajā gan uzņēmējus, gan radošās inteliģences pārstāvjus 37
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
EM: Inčukalnā ir rezervēts pietiekams dabasgāzes apjoms mājsaimniecību vajadzībām 15
FOTO. Kubas ostas pilsētā Matansasā izcēlies katastrofāls ugunsgrēks 15
Arī ceturtdien gaidāma svelme. Līdz cik grādiem iesils gaiss?
Par vairāk nekā divus miljonus eiro piesavināšanos apsūdz bijušo LOK prezidentu un tagadējo LHF valdes locekli
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 10. augustā
23:30
1792. gada 10. augustā. Asiņaina diena Tilerī pilī
22:00
“Ukraiņu ģenerālštābs par to klusē, bet tas ir apzināti!” Slaidiņš komentē pēdējās 24 stundās notikušo 4
21:40
FOTO. Koši, drosmīgi un radoši! Kurš šogad bija stilīgākais “Summer Sound” apmeklētājs?
VIDEO. Lidmašīna nogāžas uz noslogotas maģistrāles Kalifornijā un aizdegas
Iedzīvotājiem atlīdzinās pusi apkures sadārdzinājuma, bet rodas diskusijas par malkas iegādes pierādīšanu
Bunkus slepkavības lietā aizturēts vēl viens cilvēks
Pārstāda avenes, laista un mēslo rododendrus. Kādi darbi dārzā jāpaspēj paveikt augustā?
“Latvieši ir iedzimti pesimisti.” Lejiņš par iedzīvotāju šaubām, vai krīzes gadījumā NATO Latviju aizstāvēs
FOTO. Ap māju iestādīti košumkrūmi, arī augļu kociņi! Kā Iveta piecos mēnešos uzcēla savu sapņu māju
VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Kovids kļūst lipīgāks. Kas notiks rudenī?
Rajevskis: Ja negribat idiotus Saeimā, ejiet uz vēlēšanām! 24
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
Krievijā “tautas ienaidnieku” raganu medības sasniegušas vēl nebijušus apmērus: vajā gan uzņēmējus, gan radošās inteliģences pārstāvjus 37
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Pastrādājis smalkos ārzemju restorānos, šefpavārs Artūrs Taškāns “uzmet tvaiciņu” Valmierā
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs