Tēmēklis paredzēts dziļai krēslai vai vājai zvaigžņu
gaismai. Pilnīgā tumsā vajadzīgs piegaismotājs.
Tēmēklis paredzēts dziļai krēslai vai vājai zvaigžņu gaismai. Pilnīgā tumsā vajadzīgs piegaismotājs.
Publicitātes foto.

Mednieka somai. Tests – ‘Pulsar Digex N455’ digitālais naktsredzes tēmēklis 1

SIA “Omicron” interneta veikals ieskaties.lv piedāvā 2020. gada jaunumu – 4-16×50 digitālo naktsredzes tēmēkli Pulsar Digex N455 ar digitālo palielinājumu un 1280×720 pikseļu HD CMOS sensoru. Tēmēkļa attēlu īsi var raksturot tā – vizuāli lielākais un skaidrākais melnbaltais digitālā tēmēkļa attēls, kāds redzēts. Tēmēkļa cena – 1190 EUR (bez kronšteiniem).

Turam rokās

LA
LA.LV
Ziņas
“Katru reizi, kad prezidents atver muti, tauta par viņu ņirgājas.” Liepnieks skarbi par Levita darbu
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Karantīnā vairs nebūs jāsēž! Jauna kārtība, kas jādara, ja esi nonācis kontaktā ar kovida slimnieku 54
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
Lasīt citas ziņas

Pulsar naktsredzes iekārtām līdz šim vienmēr bijis vairāk vai mazāk kastveidīgs dizains. Turpretim jaunā Digex N455 alumīnija korpuss veidots pēc parastā dienas optiskā tēmēkļa ģīmja un līdzības. Tas ir ūdensdrošs pēc IPX7 standarta un tātad spēs izturēt pat stundu ilgu atrašanos ūdenī.

Līdz ar to Digex N455 iespējams nostiprināt uz ieroča ar standarta 30 mm diametra optikas kronšteiniem. Displeja mirdzumu tumsā novērš okulāra gumijas uzmava, kuru savā vietā notur magnēts. Tēmēkļa sānos nostiprināts noņemams 940 nm infrasarkanais (IR) piegaismotājs. Barošana pirmām kārtām notiek no iebūvēta 3200 mAh akumulatora, kuru uzlādē caur Micro USB kontaktu tēmēkļa sānos.

CITI ŠOBRĪD LASA

To papildina izņemams APS2 akumulators ar 2000 mAh ietilpību, kas pēc izskata ļoti atgādina 12. kalibra patronu. Pēc ražotāja apgalvotā, abu šo akumulatoru pietiek vidēji 5,5 darbības stundām (22 °C temperatūrā), bet aukstā laikā tie, protams, tik ilgi nedarbosies. Stāvokli glābj tas, ka izņemamo akumulatoru iespējams nomainīt, neizslēdzot tēmēkli, – tas vienkārši pārslēgsies uz iebūvēto strāvas avotu. Uzlādējot tēmēkli, pirmās tiek papildinātas iebūvētās rezerves un tikai tad sākas izņemamā akumulatora uzlāde. Savukārt piegaismotājam ir savs atsevišķs, trešais akumulators.

Ieslēdzam

Tēmēklis startējas ātri – līdz attēlam displejā paiet labi ja pāris trīs sekundes. Digex N455 izmantots HD CMOS 1280×720 pikseļu melnbaltais sensors (tāds ir arī citiem Pulsar tēmēkļiem) un jauns 1024×768 pikseļu AMOLED krāsainais displejs ar uzlabotiem attēla apstrādes algoritmiem. Izvēlnē var ieslēgt gan skaņu ieraksta funkciju, gan arī automātisko izslēgšanos – tēmēklis atslēgsies pats, ja zināmu laiku atradīsies sagāzts vertikāli vairāk par 70 grādiem (ierocis seifā) vai horizontāli vairāk par 30 grādiem (ierocis auto bagāžniekā).

Pēc okulāra un sensora asuma noregulēšanas (ar grozāmiem gredzeniem kā dienas optikai) displejā parādās skaidrākais melnbaltais digitālais attēls, kādu nācies redzēt. Par to jāpateicas gan uzlabotajam displejam, gan modernizētajiem attēla apstrādes algoritmiem. Turklāt attēls vizuāli ir ievērojami lielāks nekā iepriekš redzētajiem Pulsar tēmēkļiem.Izvēlnes ir divas – mazā un lielā.

Mazajā izvēlnē var regulēt displeja spilgtumu un kontrastu, darbināt tālmēra funkciju un izvēlēties vajadzīgo piešaudes distanci. Lielajā izvēlnē atrodami visi pārējie labumi. Izvēlnes pieejamas gan angļu un vācu, gan arī krievu valodā.Pa izvēlnēm ceļo, grozot sānu kontrolleru un spaidot pogu kontrollera centrā. Ar īso nospiedienu var kaut ko paņemt, bet ar garo – kaut ko ieslēgt, atslēgt vai pārslēgt.

Ar divlīmeņu pogu nospiedieniem uz tēmēkļa okulāra var darbināt virkni funkciju, neņemot talkā izvēlnes:

Ieslēgšana/izslēgšana. Garais nospiediens ieslēdz tēmēkli, īsais – darbina SumLight funkciju (sensora jutīguma pastiprināšana).

Palielinājums
. Īsie nospiedieni lēcienveidā maina digitālo palielinājumu. Garais nospiediens – režīms attēls attēlā, kad displeja redzeslaukā parādās sektors ar lielāku palielinājumu.

Foto/video. Īsais nospiediens uzņem foto vai uzsāk/pauzē videoierakstu. Garais nospiediens – pārslēgšanās starp foto un video režīmu.

Attēlā: Ieslēgšana, palielinājums un foto/video ieraksts darbināms ar pogām pie tēmēkļa okulāra. Šeit atrodas arī īsceļi uz atsevišķām tēmēkļa funkcijām. Labais tornītis ir vāciņš, zem kura atrodas USB kontakts iebūvētā akumulatora uzlādei.

Digitālās priekšrocības

Digex N455 spēj uzņemt fotogrāfijas un īsus videorullīšus, noglabājot tos 16 GB izmēra iebūvētajā atmiņā. Atmiņas pietiek vairāk nekā 20 000 attēlu, jo to izmērs labi ja pārsniedz 100 kB. Uz mākslas studijas attēla kvalitāti tādējādi var necerēt, tomēr informācijas fiksēšanai derēs. Ja vēlas asāku attēlu vai videoierakstu bez drebēšanas, tad labāk stingri atbalstīt tēmēkli pret nekustīgu pamatni. Atzīstami, ka tēmēklis atceras pēdējo izmantoto funkciju – vai nu foto, vai video ieraksts.

Izmantojot Wi-Fi pieslēgumu, bezmaksas Stream Vision lietotni un astoņu ciparu paroli, tēmēkli var savienot ar Apple iOS vai Android viedtelefonu. Telefona ekrānā viesa režīmā parādās attēls, ko redz ierīce, bet saimnieka režīmā tēmēkli pie viena var vadīt arī caur lietotni. Ar Wi-Fi uz telefonu iespējams pārraidīt arī tēmēkļa uzņemtos foto vai video. Pietrūkst vienīgi atsevišķa Wi-Fi pogas īsceļa, jo to var darbināt tikai caur izvēlni.

Interesanta iezīme ir pieci piešaušanas profili, kam katram var būt savs tēmēšanas tīkliņš. Pārslēdzoties starp šiem profiliem, ar N455 var piešaut ieroci, teiksim, ar pieciem dažādiem munīcijas veidiem. Vēl vairāk – katrā no profiliem tēmēkli iespējams piešaut desmit dažādās distancēs, kopā veselos 50 piešaudes attālumos.

Tur ārā

Iestājoties tumsai, izbraucam līkumu pa medību platībām, izmantojot Digex N455 kā novērošanas ierīci. Laikap-stākļi nav tie labākie – vēja nav, bet stipri apmācies un no gaisa krīt īsti ne lietus, ne slapjš sniegs. Tik lielā tumsā sensors viens pats strādāt nevēlas, jo tam vajadzīga kaut neliela gaismiņa no zvaigznēm, mēness vai naksnīgajām debesīm.

Mazliet palīdz sensoru pastiprinošā SumLight funkcija, tomēr beigās jādarbina vien piegaismotājs. Laiks aiztaustīties kaut kur torņa virzienā. Tumsa tāda, ka tēmēkli izstieptā rokā nevar saskatīt. Tomēr displejā labi redzami krūmi un meža siena apmēram 400 metru attālumā. Mazliet tuvāk, aptuveni 250 metru attālumā, stāv kāds radījums, kas ir krietni lielāks par stirnu, – visdrīzāk staltbriedis (attēlā).

Žēl, ka nevar saprast, vai dzīvniekam ir ragi vai nav, jo lielākā palielinājumā attēls izplūst pikseļainā migliņā – kaut arī pikseļu sensorā ir gana daudz, to tomēr ir tik, cik ir. Atgriežoties pie 4x palielinājuma, stirna 70 metru attālumā samanāma bez grūtībām un pat pietiekami skaidri. Attēls nebremzē arī tad, ja tēmēkli strauji pārvieto.

Attēlā: 940 nm neredzamo IR piegaismotāju darbina ar atsevišķu podziņu un grozāmu spilgtuma regulētāju. Piegaismotājs barojas no atsevišķa akumulatora.

Secinājumi

Nenoliedzams Pulsar Digex N455 trumpis ir korpusa konstrukcija, kas ļauj to stiprināt uz ieroča kā dienas optiku – tikpat zemu virs stobra, tuvāk vai tālāk no acs. Pārdomāts ir arī barošanas risinājums – viens iebūvēts un divi maināmi akumulatori, kurus var nomainīt, neizslēdzot tēmēkli. Vienlaikus ierīce nebīstas no dienas gaismas, ja vien tā nav pārāk spilgta.

Jāuzsver, ka attēls vizuāli ir lielāks un tātad vieglāk uztverams nekā citiem Pulsar tēmēkļiem. Brīnumi, protams, nenotiek, jo kaut neliela gaismiņa tēmēklim ir nepieciešama. Tomēr pat pilnīgā tumsā un sliktos laikapstākļos Digex N455 ar neredzamo 940 nm piegaismotāju spēj strādāt samērīgā distancē, bet 300–400 metru attālumā var izšķirt atsevišķus kokus meža sienā. Visbeidzot, tēmēkļa cena ir samērīga un salīdzināma ar labas vidusslāņa dienas optikas cenu.

PULSAR DIGEX N455 SPECIFIKĀCIJAS
• Digitālais palielinājums 4,5–18x
• Redzeslauka platums minimālā palielinājumā 11,4 m / 100 m
• Maksimālais novērošanas attālums (1,7 m augstam dzīvniekam) 500 m
• Tēmēšanas tīkliņa klikšķa izmērs minimālā palielinājumā 10 mm / 100 m
• Foto/video izšķirtspēja, formāts 1024×768, .jpg/.mp4
• Atsitiena izturība 6000 J (12.kal., 9,3×62 mm)
• Darbības temperatūra -25…+50 °C
• Izmēri (bez kronšteina) 378 x 78 x 78 mm
• Masa (ar akumulatoriem, bez piegaismotāja) 950 g

PULSAR DIGEX N455
PLUSI
– Korpusa forma ļauj stiprināt tēmēkli uz ieroča ar standarta 30 mm kronšteiniem;
– Attēls vizuāli daudz lielāks nekā citiem Pulsar tēmēkļiem;
– Skaidrs melnbalts attēls, kas ļauj izšķirt kokus meža sienā 400 m distancē;
– Ērta vadība ar četrām pogām un grozāmu kontrolleru;
– Pogām ir īsceļi uz biežāk izmantotajām funkcijām;
– Akumulatoru var nomainīt, neizslēdzot tēmēkli;
– Masas ziņā daudz neatšķiras no dienas optikas.

MĪNUSI

– Lielākā palielinājumā attēls var izplūst pikseļotā miglā;
– Pilnīgā tumsā jāizmanto piegaismotājs;
– Derētu īsceļš caur pogu uz Wi-Fi funkciju;
-Foto/video ieraksti der tikai informācijas fiksēšanai.

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Medības
Mednieku savienība: No lūšu medību aizlieguma cietīs zinātnieki un sabiedrība 9
23. decembris, 2021
LE
LETA
Medības
Aizliegs medīt lūšus 16
23. decembris, 2021
ME
Medības
Medības
Haralds Barviks: “Stašāne melo! Noteikumu projekts ar mums netika saskaņots!” 32
17. decembris, 2021
LE
LETA
Medības
Mednieku savienība: Pēc nodevu pieauguma medniekiem gadā var nākties maksāt pat par 500 000 eiro vairāk 38
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Katru reizi, kad prezidents atver muti, tauta par viņu ņirgājas.” Liepnieks skarbi par Levita darbu
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Karantīnā vairs nebūs jāsēž! Jauna kārtība, kas jādara, ja esi nonācis kontaktā ar kovida slimnieku 54
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: izvēlies visskaistāko guļamistabu un uzzini, ko tas liecina par tavu personību
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Spēcīgs vējš no ceļa nopūš automašīnu 25
23 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Medības
Mednieku asociācija iebilst pret valsts nodevu palielināšanu par medībām 54
29. novembris, 2021
LA
Latvijas Avīze
Medības
Darbu sācis jauns portāls makšķerniekiem
2. novembris, 2021
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Brāļi nelikumīgi nomedī aļņus un tagad izcieš cietumsodu, lai gan notikuma vietā pieķerti netika 32
19. oktobris, 2021
LD
Linda Dombrovska
Medības
Daudz neskaidrību, bažu un neizpratnes: ar kādiem ierobežojumiem jārēķinās medniekiem ārkārtas situācijā? 14
16. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Medības
“Cepiens” par medību atļaušanu pilsētās 13
15. oktobris, 2021
LA
Latvijas Avīze
Medības
Staltbriežu riests – brīdis, kad staltbriežu dzīvē dominē kaislības un cīņa
18. septembris, 2021
LE
LETA
Ziņas
Karantīnā vairs nebūs jāsēž! Jauna kārtība, kas jādara, ja esi nonācis kontaktā ar kovida slimnieku 54
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar acetonu nodzēsa mirušo vārdus. Lietuvas katoļu baznīcas uzņēmums atkārtoti pārdevis kremētu cilvēku zārkus 1
23 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Ar skaistām auduma maskām veikalā vairs neielaidīs! Atklāj, kā turpmāk drīkstēs atrasties publiskās vietās
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mīļotā dēļ atdeva uzkrājumus, aizņēmās naudu no draugiem, pārdeva ģimenes īpašumus! Rēzeknietis pēc pāris randiņiem izkrāpj 20 000 eiro
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Holivudas kino zvaigzne Džons Malkovičs kāps uz Dailes teātra skatuves
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvietis norīs un nomaksās.” Diskusija par to, cik ilgi latvieši spēj ciest un panest?
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Uz laiku darba devējam ļaus nodarbināt darbinieku bez obligātās veselības pārbaudes veikšanas
2 stundas
MN
Māris Niklass
Ziņas
Māris Niklass: Kas mūs kā “homo sovieticus” noveda līdz barikādēm?
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Spēcīgs vējš no ceļa nopūš automašīnu 25
23 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Cik ilgi Latvijā būs derīgs vakcinācijas sertifikāts? Izmaiņas stāsies spēkā jau 15.februārī 81
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Mani biedē, ka šajā robotu, telefonu laikmetā pazūd un izslīd mūsu cilvēcīgās attiecības.” Saruna ar mākslinieci Andu Munkevicu 6
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pagaidām tiksim galā, bet kā būs tālāk?” Rīdzinieks dalās ar pieaugošajiem rēķiniem 19
1 diena
LA
LA
Ziņas
Viktors Runtulis: “Antikovidnieki” ir kā ticība un ticīgu cilvēku tu nepārliecināsi! 113
1 diena
Pannā gatavoti siera plācenīši
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Olga Kambala pārliecināta, ka ārējais skaistums jāsaglabā arī mākslīgi: “Lai justos labi, priecētu apkārtējos un iedvesmotu citus!”
1 diena
Inita Šteinberga
Ziņas
“Nav ko kavēties ar sēšanu, ja vēlas agri pavasarī tikt pie pašu audzētiem zaļumiem!” Uz rosību dārzā mudina garšaugu audzētāja 1
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar acetonu nodzēsa mirušo vārdus. Lietuvas katoļu baznīcas uzņēmums atkārtoti pārdevis kremētu cilvēku zārkus 1
18:07
LE
LETA
Ziņas
Pavļuts: Senioru vakcinācijas pret Covid-19 tiešās uzrunāšanas rezultātus varētu vērtēt kā zemus
18:00
LE
LETA
Ziņas
Pēc tīšas inficēšanās mirusi čehu mūziķe antivaksere
17:46