Publicitātes foto

FOTO: 5 apbrīnojami fakti par “Cirque du Soleil” izrādi CRYSTAL 0

Grandiozais Cirque du Soleil šovs CRYSTAL decembrī sajūsminājis Krievijas skatītājus, un jau pošas ceļā uz Latviju, lai Arēnā Rīga no 15. līdz 19. janvārim pārsteigtu skatītājus ar nebijušu akrobātiku. Šī ir pirmā pasaulslavenā cirka izrāde, kas norisinās uz ledus, taču tas nebūt nav vienīgais fakts, kādēļ CRYSTAL ir notikums, kuru nedrīkst laist garām.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 52
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties
TV24
NATO spēku komandieris Eiropā uzskata, ka karš Ukrainā ir iegājis izšķirošā posmā
Lasīt citas ziņas

1. Cirks ieradīsies ar 21 kravas automašīnu

CRYSTAL šova trupā kopā ir aptuveni 100 cilvēki, tajā skaitā 43 mākslinieki, trīs mūziķi, viens klauns un visdažādākie tehniskie darbinieki. Tāpēc nav brīnums, ka, lai pārvadātu visus tērpus, skatuves aprīkojumu un dekorācijas, ir nepieciešama divdesmit viena kravas automašīna. “Ierodoties Lužņiku olimpiskajā kompleksā Maskavā, tāpat kā tas būs janvārī Rīgā, mums bija nepieciešamas 12 stundas, lai visu izkrautu. Lai to paveiktu, mēs papildus algojām 120 vietējos tehniskos darbiniekus. Turklāt, lai sagatavotu skatuvi, ir nepieciešamas vēl 4-6 stundas, savukārt visa novākšana pēc izrādes prasa kādas 3,5 stundas, un nepieciešams tas pats cilvēku skaits.”

2. 9 tonnas tehniskā aprīkojuma

CITI ŠOBRĪD LASA

Drošība visās Cirque du Soleil izrādēs ir prioritāte, tomēr CRYSTAL šovā, lai nodrošinātu gaismas projekcijas, ir nepieciešami 28 video projektori, kas aptver visu skatuvi, kā arī speciāls tehniskais aprīkojums un nodrošinājums gaisa vingrotājiem, tādēļ pie griestiem karājas aptuveni 9 tonnas smaguma.

3. Mākslinieki trenējas katru dienu

Lai gan starp izrādēm Maskavā un Rīgā ir aptuveni mēnesis, darbs pie kvalitātes līmeņa saglabāšanas nenorimst ne mirkli. Lai mākslinieki būtu labā formā, viņi trenējas katru dienu. Šovā ir ļoti dažādi elementi, tāpēc katram māksliniekam pēc grafika notiek atbilstoši treniņi. Piemēram, ekstrēmie slidotāji trenējas uz hokeja slidām un ceļo ar savu personīgo trenažieru zāli. Savukārt žonglierim bija jāiemācās žonglēt arī uz slidām. Īpaši svarīgi ir arī regulāri trenēties sarežģītākiem trikiem, piemēram, kad galveno varoni Kristālu gaisā paceļ trapeces mākslinieks.

4. 2000 tērpu kopšana nav joka lieta!

Izrādei CRYSTAL līdzi brauc arī savs kostīmu mākslinieks ar komandu, kurš rūpējas par 2000 tērpu vienībām. Lai tos pareizi koptu, CRYSTAL trupa ceļo ar sešām veļas mazgājamajām mašīnām un diviem žāvētājiem. Darbiniekiem un māksliniekiem ir izveidots pat speciāls veļas mazgāšanas grafiks!

5. Šovu radījuši cilvēki no 25 pasaules valstīm

Lai gan Cirque du Soleil ir radies Kanādā, tajā jau sen darbojas labākie akrobāti un mākslinieki no visas pasaules. Lai radītu izrādi CRYSTAL, kopā pulcēti cilvēki no 25 valstīm, kuri daudzus mēnešus ir prom no savām mājām, lai vairāku mēnešu garumā apceļotu neskaitāmas ledus arēnas visā pasaulē.

Biļetes uz izstādi pieejamas visās “Biļešu Serviss” kasēs.

"Cirque du Soleil" ar izrādi "CRYSTAL" viesosies Rīgā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.