“Cirque du Soleil”
“Cirque du Soleil”
Publicitātes foto

FOTO: vienīgā iespēja Baltijā – unikālā “Cirque du Soleil” izrāde tuvojas Rīgai 0

Cirque du Soleil izrādes CRYSTAL trupa tikko noslēgusi priekšnesumu sēriju Maskavā, kur tā uzstājās Lužņiku olimpiskajā kompleksā. Un pēc vēl dažām pilsētām Krievijā, nākamā šova pieturas vieta – Arēna Rīga, kur pirmais Cirque du Soleil priekšnesums uz ledus būs baudāms no 15. līdz 19.janvārim. Baltijā tā būs vienīgā iespēja vērot pasaulslavenā cirka pirmo izrādi uz ledus. Savukārt pēc Rīgas šova trupa dosies uz Poliju, lai turpinātu savu tūri pa Eiropu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās 9
Kokteilis
12 biežāk sastopamie ģimenes locekļu tipi. Noskaidro, pie kura piederi tu!
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 14
Lasīt citas ziņas

Šovs sākas ar to, ka galvenā varone, pusaudze Kristāla vēlas aizbēgt no apnicīgās realitātes un pabūt vienatnē. Viņa aizskrien līdz dīķim, sāk slidot un ielūzt ledū. Tā Kristāla nokļūst citā pasaulē, paralēlā realitātē, savā iedomu pasaulē, kurā satiekas fantāzijas un realitāte. Tur viņa iemācās sadzirdēt savu iekšējo balsi, saprast savu patieso būtību, atrast savu identitāti, unikalitāti un radošo pusi. Šis ir patiešām emocionāls un krāsains šovs. Galvenās lomas tēlotāja, kanādiešu slidotāja Hjordisa Lī stāsta, ka viņa izbauda Kristālas lomas atveidošanu, jo viņas tēls ir ļoti dziļš un izaicinošs gan mentāli, gan emocionāli. Savukārt galvenās varones alter ego pasaku pasaulē attēlo gruzīnu izcelsmes krievu daiļslidotāja Nikola Gosvijani, kura atzīst: “Man cirks ir paticis vienmēr, bet bērnībā, nodarbojoties ar daiļslidošanu, es nevarēju iedomāties, ka reiz es piedalīšos cirka izrādē.”

Interesanti, ka šī ir pirmā Cirque du Soleil izrāde, kurā papildus cirka raksturīgajām skaņām un melodijām tiek izmantotas arī populāru izpildītāju, kā Beyonce, SIA un U2, dziesmas, kas ļoti labi iederas attiecīgajās epizodēs un pastiprina noskaņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Baudīt uzstāšanos Maskavā bija ieradušies arī žurnālisti no Latvijas un interneta personības Renārs Zeltiņš ar kundzi Ievu Kohu-Zeltiņu un Evelīna Pārkere ar draudzeni Patrīciju Annu Vavilovu. Kā atzīst Ieva Koha-Zeltiņa – adrenalīns un sajūsma, ko izjūt izrādes mākslinieki, veiksmīgi nonāk līdz skatītājiem, savukārt Renārs Zeltiņš uzsver to, ka papildus tam, ka šis šovs ir balets uz ledus ar akrobātikas elementiem sintēzē ar mūziku, tam visam pamatā ir stāsts par cilvēku, kuram ir svarīgi, kā viņš jūtas šajā pasaulē, pat ja viņš ir citādāks.

Ņemot vērā to, ka šovs norisinās uz ledus, ikvienam tā dalībniekam ir jāmāk slidot. Pirms trim gadiem, kad šī izrāde tika pirmo reizi veidota, ikvienam trupas dalībniekam vismaz divas stundas dienā bija jāpavada slidošanas treniņos. Tomēr daudzi mākslinieki pirms tam slidot nemaz nemācēja, tādēļ izrādes iestudēšanas process bijis izaicinājumu pilns. Arī trapeces akrobāts Žeroms Sordijons, kas Cirque du Soleil strādā jau divus gadus, atzīst, ka akrobātika uz ledus atšķiras no viņa ierastajiem trikiem, jo akrobātika jāizpilda ar slidām kājās un nepieciešams veiksmīgi piezemēties uz cietā ledus.

CRYSTAL šova trupā kopā ir ap 100 cilvēkiem, no kuriem 43 ir mākslinieki, 3 ir mūziķi, 1 – klauns un pārējie ir tehniskie darbinieki. Lai pārvadātu visus tērpus, skatuves aprīkojumu un dekorācijas, ir nepieciešama divdesmit viena kravas automašīna. Kritiķi un skatītāji visā pasaulē jau ir augstu novērtējuši šovu CRYSTAL, jo tajā veiksmīgi ir apvienojušies profesionāli akrobāti un augstākā līmeņa slidotāji, kuriem nācies apgūt pavisam jaunas prasmes.

"Cirque du Soleil" ar izrādi "CRYSTAL" viesosies Rīgā

Biļetes pieejamas Biļešu Serviss kasēs un bilesuserviss.lv.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.