Latvijā
Rīga

FOTO: Aktualizējot moderno verdzību, atklāts dzīvais vides objekts “Oļegs”0

Foto: Publicitātes foto/ Krists Luhaers

Šodien, 30. septembrī, K. Barona ielā 33a atklāts dzīvais vides objekts “Mūsdienu vergs Oļegs”, lai aktualizētu cilvēku tirdzniecības jeb modernās verdzības tēmu.

Objekts veidots kā stends, kurā kā prece iepakots cilvēks simbolizē beztiesisku, bezpalīdzīgu un pazemojošiem darba apstākļiem pakļautu mūsdienu vergu.

Kā norāda objekta idejas autori – lai gan sabiedrībā iesakņojies uzskats, ka modernā verdzība pastāv tikai jaunattīstības valstīs, ar to saskāries ne viens vien Latvijas iedzīvotājs.

Ideja izveidot savdabīgo vides objektu un pievērst līdzcilvēku uzmanību cilvēktirdzniecības un modernās verdzības tēmai “Mūsdienu vergs Oļegs” autoriem dzimusi, strādājot pie starptautisku atzinību guvušās režisora Jura Kursieša filmas “Oļegs”.

Rīgā atklāts dzīvais vides objekts “Oļegs”

Filmas sižets balstīts kāda Latvijas iedzīvotāja pieredzē, kad, dodoties labākas dzīves un darba meklējumos uz Beļģiju, viņš nokļuvis citu imigrantu verdzībā un pēc kāda laika Latvijā atgriezies morāli un fiziski sakropļots. Novērtējot filmā atainoto, skaudro mūsdienu realitātes portretējumu un nepieciešamību runāt ar sabiedrību par situācijām, kas norāda uz kādu no modernās verdzības formām, ideju atbalstījusi arī Iekšlietu ministrija.

“Es uzskatu, ka valsts politikai ir jābūt tādai, lai nevienam no mums nebūtu jānonāk tādā situācijā kā Oļegs. Tauta nav lēts, ekspluatējams darbaspēks atsevišķu subjektu kapitāla vairošanai. Valstij ir jārada apstākļi, lai cilvēki varētu nodrošināt sevi, ģimeni un cilvēka cienīgu dzīvi,” norāda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Uz cilvēktirdzniecību kā aktuālu mūsdienu problēmu norāda arī cilvēktirdzniecības novēršanas eksperte Lāsma Stabiņa: “Cilvēktirdzniecība ir globāla problēma, kas skar ne tikai Latviju, bet visas pasaules valstis. Nav tādas valsts, kur nebūtu šīs problēmas.

Runājot par Latviju, no 2014.gada līdz 2019.gada septembrim palīdzība sniegta 137 identificētiem cilvēktirdzniecības upuriem.

Tiesa, reālais upuru skaits varētu būt krietni lielāks, jo mūsdienu verdzība ir ļoti latents un ikdienā un sadzīvē grūti atpazīstams nozieguma veids.”

Saistītie raksti

Dzīvais vides objekts “Mūsdienu vergs Oļegs” interesentiem un garāmgājējiem būs apskatāms 30. septembrī no plkst. 8.00 līdz 11.00 un no plkst. 16.00 līdz 21.00, kā arī 1. oktobrī no plkst. 16.00 līz 21.00.

Jau iepriekš ziņots, ka filma “Oļegs” ar panākumiem izrādīta Quinzaine des Réalisateurs Kannās, kā arī guvusi balvas citos starptautiskos kinofestivālos, savukārt 4. oktobrī nonāks uz kino ekrāniem visā Latvijā .

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Cik liela patiesībā ir Rīga?
20 stundas
LE
LETA
Latvijā
No rīta izgāja no mājas un pazuda: Ventspilī meklē pazudušu 80 gadus veco Lailu
1 diena
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Latvijas valsts izveidotājs un kapracis vienā personā: spītīgais Liepājas saimnieks Ansis Buševics
1 diena

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Veselam
“Visticamāk, otrā viļņa nebūs, bet neviens oficiāli to neteiks”. Latviešu ārsts par Vācijas cīņu ar koronavīrusu 2
Intervija 13 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
Pie durvīm klauvē 6G. Izstrādāts pirmais “Wi-Fi 6” rūteris
11 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO. Vai naudas trūkuma dēļ beigsies čeku loterija?
9 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
Nicas vietā izvēlies Nīcu jeb apceļo savu dzimto zemi
10 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Kāpēc Latvijā tik daudz cilvēku slīkst katru gadu?
12 stundas