Kultūra
Literatūra

FOTO: Atver jaunāko Vairas Vīķes-Freibergas grāmatu0


Eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas grāmatas "The Singer of Songs. On Cognitive Shemas and Sequential Structuring in Longer Latvian Folk Songs" atvēršanas svētkos Latvijas Kultūras akadēmijā.
Eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas grāmatas "The Singer of Songs. On Cognitive Shemas and Sequential Structuring in Longer Latvian Folk Songs" atvēršanas svētkos Latvijas Kultūras akadēmijā.
Foto: Karīna Miezāja

Otrdien atvērta Valsts prezidentes (1999. – 2007.) – grāmata “The Singer of Songs. On Cognitive Shemas and Sequential Structuring in Longer Latvian Folk Songs”.

Latviešu tradīcijas ir jāceļ gaismā, jāpatur un jādod nākamajām paaudzēm, šodien Vairas Vīķes-Freibergas grāmatas “The Singer of Songs. On Cognitive Schemas and Sequential Structuring in Longer Latvian Folk Songs” atvēršanas svētku uzrunā teica Valsts prezidents Egils Levits.

Uzrunā Levits vērtēja, ka grāmata lielā mērā atspoguļo Vīķes-Freibergas personību, minot trīs aspektus, kas parādās šajā grāmatā. “Tātad šie trīs aspekti, kas atspoguļojas grāmatā, ir: autore ir politiķe, autore ir sabiedriska darbiniece jeb šodien sabiedrisko darbinieku sauc par influenceri (tas ir cilvēks, kura autoritātei ir spēks; arī bez amata, vienkārši tāpēc, ka jūs tā sakāt, un tā tas arī ir). Un trešais aspekts – autore ir zinātniece,” teica Levits, norādot, ka šie trīs aspekti parādās Vīķes-Freibergas grāmatā – tā ir zinātniska, politiska un sabiedriski ietekmīga.

“Šī grāmata ir politiska un kādēļ tā ir politiska? Tādēļ, ka Satversmes ievadā, kas ir mūsu konstitucionālais pamats, ir teikts, ka mūsu identitāte balstās latviešu tradīcijās. Un tas ir politisks viedoklis. Šīs tradīcijas ir jāceļ gaismā, jāpatur un jādod nākamajām paaudzēm, tādēļ arī šī grāmata ir politiska. Tā politiski īsteno Satversmi,” teica Levits.

Grāmatas "The Singer of Songs" atvēršana

Viņš arī pauda, ka grāmata ir ietekmīga visās aprindās, kas domā par latviešu nāciju, tradīcijām un par to, kāda ir latviešu identitāte pašos pamatos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Dārziņskola aicina uz jubilejas koncertiem
4 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
JRT pārbūvei iesniegti četri pieteikumi; uzvarētājs būs zināms mēneša laikā
19 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Hiphopa blieziens zem jostasvietas
20 stundas

Lasītākie raksti

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Zolitūdes traģēdijas lietā Sergetam piespriež 6 gadu cietumsodu, bet pārējos apsūdzētos attaisno
Tiešraide 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cietušo biedrības vadītāja: Spriedums Zolitūdes traģēdijas krimināllietā ir farss 2
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Staķis būs Rīgas mēra kandidāts kopīgajā “AP” un “Progresīvie” ārkārtas vēlēšanu sarakstā
22 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Solis tuvāk gāzes terminālim
37 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Meiteni noskatīja liftā: Ķengaragā notver pedofilu
1 stunda