Foto: Otto Strazds

FOTO: Izskanējis romantiskais “Sapnis vasaras naktī” 0

Piektdien, 15. martā, LNSO un diriģents Ainārs Rubiķis aicināja uz neparastu simfonisko koncertu – uz Lielās ģildes skatuves tika stāstīta Viljama Šekspīra romantiskā pasaka “Sapnis vasaras naktī” Fēliksa Mendelszona-Bartoldi muzikālajā interpretācijā.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Stāstnieku lomas izpildīja aktrise Rēzija Kalniņa un muzikologs Orests Silabriedis, bet solistu lomas – LNO solistes Jolanta Strikaite un Laura Grecka, kā arī Valsts akadēmiskā kora “Latvija” dāmas.

Koncerta pirmajā daļā skanēja šveiciešu-franču komponista Artura Onegēra meistardarbs – Liturģiskā simfonija. Šo ekspresīvo darbu, kurš manifestē cilvēcību, Onegērs komponēja uzreiz pēc Otrā pasaules kara 1946. gadā un tas, kā teicis pats autors,stāsta gan par piedzīvoto karu, ar ko varenie, kas virza cilvēci, ir aplaimojuši savas tautas, gan par visu to, kas cilvēkā vēl palicis tīrs, dzidrs un uzticams, gan par pasaules stulbumu, militārismu, nodokļiem, kariem un visu, ko cilvēks izdomājis, lai vajātu citus cilvēkus, pazemotu viņus un pārveidotu par robotiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr koncerta otrajā daļā, piedaloties izcilajam mākslinieku sastāvam, bija iespējams noklausīties svītu no mūzikas, ko Fēlikss Mendelszons-Bartoldi komponēja Viljama Šekspīra lugas “Sapnis vasaras naktī” izrādīšanai 1843. gada rudenī Potsdamas galma teātrī.

Kopā ar Mendelszona mūziku klausītāji varēja ienirt romantiskajā Šekspīra pasaulē, kur mežā joprojām var satikt laumas, noburtus amatniekus un līdz ausīm iemīlējušos jauniešus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.