Kravas vilcienos atklāj 760 000 kontrabandas cigarešu

FOTO: Kravas vilcienos atklāj 760 000 kontrabandas cigarešu 11

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukušo kravas vilcienu kontroli, aizvadītajās brīvdienās atklāja nedeklarētas cigaretes, kas bija paslēptas čuguna kravās. Sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām tika izņemti 760000 cigarešu (38000 paciņas cigarešu).

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Vakar, 2022.gada 4.septembrī, Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena kontroli, muitas kinologam ar dienesta suni radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonos ar čuguna kravu. Sadarbībā ar Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonām tika veikta fiziskā kontrole un atklāts, ka četros vagonos paslēptas 20 kastes ar cigaretēm. Iepakojumos atradās 200 000 cigarešu “NZ”, “Minsk”, “Queen” un “Premjer” (10 000 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Arī šī gada 3.septembrī, veicot divu kravas vilcienu sastāvu muitas kontroli Indras muitas kontroles punktā, tika novērsta cigarešu kontrabanda. Izvērtējot vilciena sastāva skenējuma attēlus, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvadāšanu vagonos ar kravu– čuguns. Pārbaudot vagonus, muitas kinologs ar darba suni un VRS amatpersonas konstatēja, ka zem čuguna slāņa ir paslēptas cigaretes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kontroles rezultātā izņemti380 000 cigarešu “Premjer”, “NZ”, “Minsk” un “Queen” (19 000 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Otra vilciena sastāva kontroles rezultātā tika izņemti 180 000 cigarešu “Minsk”un “Queen” (9000 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 134 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.