Valsts nekustamie īpašumi

FOTO: Pārbauda Okupācijas muzeja seno konstrukciju drošību 0

Lai pārliecinātos par Okupācijas muzeja Nākotnes nama seno konstrukciju drošību, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) patlaban veic papildu tehnisko apsekošanu vēsturiskajai ēkai, aģentūru LETA informēja VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka Okupācijas muzeja pārbūve un “Nākotnes nams” būvniecība ir valstiski nozīmīgs projekts un viena no VNĪ prioritātēm. “Būvēt Vecrīgā ir izaicinājums, jo jārēķinās ar to, ka mēs ierokamies vēsturē, un būvlaukumā var rasties neplānoti atradumi. Līdz šim Okupācijas muzeja pārbūves laikā tika atrasts azbests, kā arī senā Strēlnieku pieminekļa pamati, kas radīja papildu demontāžas darbus,” sacīja Gruškevica.

Viņa arī norādīja, ka šobrīd šaubas rada senās muzeja ēkas konstrukciju drošība un atbilstība mūsdienu būvniecības standartiem, tādēļ izlemts veikt papildu drošības pārbaudi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Savukārt jaunajā – topošajā Nākotnes nama daļā darbu norise apsteidz plānoto grafiku – pabeigti demontāžas un pāļu urbšanas darbi, uzsākti betonēšanas darbi, kā arī izvēlēts Nākotnes nama fasādes apdares materiāls – granīts no Somijas. Ietaupītais laiks kalpos kā rezerve neparedzētiem darbiem, kas var rasties būvniecības gaitā,” sacīja Gruškevica.

Kamēr muzeja senajā daļa notiek konstrukciju tehniskā apsekošana, tiek strādāts arī pie Nākotnes nama pagraba pārseguma izveides, kā arī sienu un kolonu stiegrošana un betonēšana, informēja VNĪ.

Pagājušā nedēļā darbu gaita Okupācijas muzeja būvlaukumā skatīta projekta uzraudzības padomē, kur klātienē VNĪ iepazīstināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Kultūras ministrijas pārstāvjus ar Nākotnes nama būvniecības aktuālo darbu statusu, kā arī projektētāji SIA “Taktila” prezentēja Padomju okupācijas piemiņas memoriāla “Vēstures taktīla” māksliniecisko risinājumu. Iecerēts, ka piemiņas memoriāla projekts tiks realizēts vienlaikus ar topošo Nākotnes namu – tā būvniecību plānots sākt šovasar.

Jau ziņots, ka Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves projektā “Nākotnes nams” saglabāta latviešu arhitekta Gunāra Birkerta ideja – arhitekta 2001.gadā dāvinātās Okupācijas muzeja pārbūves skices. Muzeja jaunā koncepcija paredz 1970.gadā būvēto ēku papildināt ar balto piebūvi un stikla sienu, kā arī piešķirt muzejam mūsdienu funkcionalitāti.

Līdztekus “Nākotnes nama” būvniecībai nākotnē jaunajai ēkai Strēlnieku laukumā uz Daugavas pusi piekļausies arī Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāls – mākslas objekts “Vēstures taktīla”, kas iedzīvinās tautas upuru piemiņu, iesaistot ikdienas pilsētu dzīvās skaņas piemiņas kompleksa funkcijas un arhitektūras formā. Tas ir simbolisks apliecinājums saiknei starp šodienu un mūsu tautas skumjākajiem vēstures brīžiem.

Reklāma
Reklāma

2018.gada 29.maijā VNĪ parakstīja būvniecības līgumu ar iepirkuma uzvarētāju “Skonto būve”. Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves un jaunās piebūves “Nākotnes nams” kopējas būvniecības izmaksas ir 5,19 miljoni eiro un darbi ir jāpabeidz gada laikā no līguma parakstīšanas brīža.

VNĪ šobrīd īsteno 33 nozīmīgus attīstības projektus aptuveni 154 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums nodrošina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību apmēram 500 nekustamo īpašumu adresēm ar 1700 ēkām 1,2 miljonu kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, un tā vienīgais akcionārs ir Finanšu ministrija.

Okupācijas muzeja pārbūve. Ēkas pamatu pārbaude
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.