Filmas "Dumpis" pirmizrāde

FOTO. Sabiedrībā pazīstami ļaudis pulcējas Andreja Ēķa vēsturiskās drāmas “Dumpis” pirmizrādē 37

Vakar, 10. aprīlī, kinoteātrī “Splendid Palace” aizvadīta režisora Andreja Ēķa daudzsēriju mākslas filmas “Dumpis” pirmizrāde, pulcējot filmas radošo komandu, kino nozares pārstāvjus, atbalstītājus un sabiedrībā pazīstamus ļaudis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Lasīt citas ziņas

Daudzsēriju filma ir uz patiesiem notikumiem balstīta vēsturiskā drāma, kas norisinās 1975. gada Rīgā – viena cilvēka uzsākta cīņa pret valdošo iekārtu, kas izraisa dumpi uz PSRS bruņukuģa “Storoževoj”. Zaudējis ticību Padomju Savienības vadītājiem un militārajai struktūrai, politiskais komisārs Valērijs Špagins, savu komunistisko ideālu vadīts, izlemj sarīkot dumpi uz kuģa. Iestājoties pret korupciju, visatļautību un vienkāršo cilvēku pazemošanu, viņš aizsāk sacelšanos, kas pārvēršas par daudz ko lielāku, kā sākotnēji iecerēts. Padomju Savienības vadība dara visu, lai dumpi apturētu un pēc tam informāciju par sacelšanos noslēptu.

Psiholoģiskais trilleris ļauj sekot līdzi cilvēka cīņai pret nepārvaramo varu, spilgti portretējot dažādos varoņu raksturus un viņu vērtības, kas pakļautas valdošās sistēmas spiedienam, apdraudot gan dzīvību, gan tālāko pastāvēšanu. Kas notiek ar cilvēku, kurš izlemj iestāties pret valdošo diktatūru, balstoties uz savu pārliecību, ka sabiedrības labums ir stādāms augstāk par elites grupas labklājību. Stāsts par cilvēcību un taisnīgumu totalitāra režīma un visurvaldošās propagandas griežos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Režisors Andrejs Ēķis skaidro: “Mans mērķis bija atspoguļot to īpašo atmosfēru, kāda valdīja padomju laikos – kad valdošā ideoloģija bija nepatiesa un melīga, ietekmējot cilvēku prātus, rosinot vienam otru nodot un ikdienā runāt nepatiesību, neskatoties uz savām īstajām domām. Krievijas totalitārais režīms šodien ne ar ko neatšķiras no padomju laiku Kremļa, armijā tikumi nav mainījušies, bet traģisko neatbilstību starp ideoloģiskajiem lozungiem un nožēlojamo realitāti joprojām saskata varbūt tikai daži cilvēki. Šo arī vēlējāmies parādīt “Dumpī”. Varbūt šis stāsts iedrošinās kādu dumpinieku rīkoties līdzīgi arī Krievijā mūsdienās!”

“Tet” galvenais izpilddirektors Uldis Tatarčuks norāda: “Kino ir lielisks veids, kā izglītot sabiedrību par dažādiem būtiskiem jautājumiem, tai skaitā, mazāk zināmām vēstures lapaspusēm. Tādēļ lepojamies, ka varam atbalstīt un ieguldīt tādu kinodarbu tapšanā, kas atklāj cilvēciskās vērtības caur aizraujošiem un patiesiem vēstures notikumiem. Ticu, ka šis stāsts daudzus skatītājus rosinās domāt ne tikai par vēsturi, bet arī arvien šodien aktuāliem jautājumiem, īpaši tagad, kad mieru un stabilitāti nevaram uztvert par pašsaprotamu.”

Filmas radošo kodolu veido režisors Andrejs Ēķis, scenārija autori: Ivo Briedis, Nastja Nastyushkina, Vitālijs Dokalenko, producenti Dita Cimermane, Aija Ansone, Vitālijs Dokalenko.

Galveno Valērija Špagina lomu atveido aktieris Dainis Grūbe. Lomās: Elīna Hanzena, Andris Keišs, Inga Tropa, Egons Dombrovskis, Jēkabs Reinis, Agnese Budovska, Igors Čerņavskis un citi.

Daudzsēriju filmu veidojusi studija “Cinevilla Films”. Projektu atbalsta tehnoloģiju un izklaides uzņēmums “Tet” un Nacionālais kino centrs (ERAF / REACT-EU projekta “Latvijas kino industrijas uzņēmumu izaugsme, veicinot to profesionālo veiktspēju” Nr.13.1.4.0/22/I/001 ietvaros).

Pirmās daudzsēriju filmas sērijas izklaides platformā Tet TV+ pieejamas no 11. aprīļa. Vēsturiskie notikumi kopumā tiek izklāstīti septiņu sēriju garā stāstā, savukārt kinoteātros filmu varēs skatīties divās daļās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.