Medības
Cope

FOTO: Septembra beigās Rīgu pārņems spiningošanas trakums0


Latvijas kauss
Latvijas kauss
Publicitātes foto

28. un 29.septembrī notiks vienas no Latvijas lielākajām makšķerēšanas sacensībām spiningošanā ar mākslīgo mānekli, Latvijas kauss “Rīga 2019”.

Sportisti un entuziasti startēs vienā no divām disciplīnām: Spiningošanā no krasta pilsētas vidē, kas pasaulē pazīstama kā “Streetfishing” un spiningošanā no laivām ar mākslīgo mānekli.

Šogad sacensībām pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – spiningot no krasta pietiekušies 24 sportisti, savukārt Rīgas ūdeņos savu meistarību no laivām centīsies apliecināt 92 sportisti, kurus pieskatīs 46 tieneši.

Latvijas Kauss dod iespēju ikvienam copmanim bez atlases piedalīties prestižās augsta līmeņa sacensībās, kurās tiek ievērots godīgas spēles princips.

Izmēģināt savus spēkus un pacīnīties par iespadīgu balvu fondu līdzās pieredzējušiem sportistiem, kas piedalās Latvijas Čempionātā un arī sacensībās ārvalstīs ir iespēja jebkuram entuziastam.

Sacensību formāts ir veidots tā, lai tas būtu maksimāli aizraujošs un ar krietnu adrenalīna devu. Laivu disciplīnā sportistiem ir jāizmanto dažādas spiningošanas tehnikas un jānoķer 3 līdakas, 3 asari un 3 zandarti, kuru garumu summa centimetros pārvēršas vērtīgos punktos.

Dalībniekiem un līdzjutējiem sacensības padara interesantas arī tas, ka rezultāti ir redzami tiešsaistē, izņemot pēdējo pusotru stundu, attiecīgi pat tad, ja visas deviņas zivis ir noķertas, sportisti analizējot konkurentu rezultātus var stratēģiski izdomāt kā vēl uzlabot savu rezultātu un pakāpties uz augstāku vietu, vai piestrādāt pie tā, lai nosargātu savu līdera pozīciju.

Šīs sacensības ir ne tikai spiningošanas prasmju pārbaudījums, bet arī psiholoģiskās noturības un savu emociju kontroles tests, kas attīsta sportisko azartu un spēju cīnīties līdz galam.

Latvijas Kauss notiek ievērojot Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumus, papildus ņemot vērā noķer, nofotografē, atbrīvo principu. Papildus noteikts, ka asarus zem 20 cm noķertus no krasta vai zem 25 cm noķertus no laivām neskaita.

Ja laivām akvatorija nav ierobežota, proti, starts tiek dots Daugavā, bet sportisti drīkst doties uz jebkuru ūdenstilpni kur vien var nokļūt ar laivu, tad spiningotājiem no krasta atļauts pārvietoties kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu.

Latvijas kauss spiningošanā

Sacensību atklāšana paredzēta 28.septembrī plkst.9, Krasta ielā 7, Laivu centra teritorijā. Savukārt “streetfishing” dalībnieki uzsāks gājienu uz starta vietām, bet laivu disciplīnas dalībinieki tiesnešu laivas pavadīti svinīgā laivu parādē virzīsies pa Daugavu līdz posmam starp Akmens un Vanšu tiltiem (aptuveni pie Lielā Kristapa skulptūras), kur plkst.9.45 tiks dots starta signāls arī viņiem.

Tas solās būt iespaidīgs skats, kā 46 laivu motoru rūkoņas pavadīti sportisti trauksies iekarot labākās un zivīgākās vietas, lai cīnītos par iespaidīgo balvu un Latvijas Kausa uzvarētāja titulu.

Saistītie raksti

Rezultātiem tiešsaistē varēs sekot līdzi Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas Facebook profilā.

Sacensības organizē biedrība “Sporta makšķerēšanai”, sadarbībā ar Latvijas Makšķerēšanas sporta federāciju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ME
Medības
Medības
Interesants fakts! Iespaidīgais Īrijas staltbriedis
3 dienas
ME
Medības
Medības
Kadiķogas – gan mednieka virtuvē, gan aptieciņā
4 dienas
ME
Medības
Medības
Alūksnē martā būs seminārs par pārnadžu medībām, ieroču apriti un citām medību aktualitātēm 1
4 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
“Kauns par šādu valsti!” Bojāgājušā glābēja vecāki sašutuši par spriedumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Saņemti jauni pierādījumi: Ģenerālprokuratūra prasa Dānijai izdot Misāni Latvijai
58 minūtes
LE
LETA
Dabā
Daudzviet līs. Laikapstākļu prognoze trešdienai
50 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Sigulda ir īpaša vieta – Ivo Feriāni sajūsmā par Latvijā pieredzēto
41 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Kā maksāt mazāk par degvielu?
34 minūtes