Siguldas šūpoļu festivāls

FOTO. Siguldā sācies astotais Šūpoļu festivāls 3

Šodien Siguldā sākās astotais Šūpoļu festivāls, kas ilgs trīs dienas, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
ChatGPT nosauc 10 visu laiku labākās dziesmas 7
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
VIDEO. “Māja pašā jūras krastā!” Grevcova un Brēmanis atraduši Kariņa privātīpašumu un filmējas pie tā 80
Lasīt citas ziņas

Tradicionāli festivālā ir iespēja izšūpoties dažādās Siguldas šūpoļu festivāla meistaru radītajās šūpolēs, kā arī apskatīt mākslinieku veidotos vides objektus. Šogad festivāls pārsteidz arī ar vairākiem jaunumiem.

Šūpoļu festivāla objekti ir izvietoti galvenajos pilsētas laukumos – Siguldas dzelzceļa stacijas un Svētku laukumā, bet atsevišķi objekti atrodas arī citās pilsētas un Siguldas novada teritorijās, kā arī iecienītākajās skatu vietās Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Īpašā šūpoļu ceļa karte ir pieejama digitāli “Sigulda aizrauj!” mobilajā lietotnē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sadarbībā ar SIA “Yes We Can” komandu Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā radīts jau otrais Lieldienu objekts – festivāla Zaķis, kurš, nu jau duetā ar lielo brāli, dāvās prieku, iemūžinot festivāla apmeklējumu jautrās atmiņu fotogrāfijās. Savukārt mierpilniem atpūtas brīžiem dzelzceļa stacijas laukumā ir ierīkota “Šūpo lasītava”, kura ļauj apvienot grāmatu lasīšanu un šūpošanos.

Svētku laukumā atrodas tematiskās šūpoles. Katra no tām nes savu stāstu, vēstījumu un īpašo māksliniecisko ietērpu. Sigulda turpina ceļu uz UNESCO radošās pilsētas statusu literatūras jomā, tāpēc arī šogad Svētku laukuma šūpoļu tematiskā līnija ir balstīta literatūrā – “Teikas. Leģendas. Varoņi.”. Apmeklētāji var izšūpoties Siguldas, Krimuldas un Gaujas teiku vēstījumos, literāro leģendu stāstos, kā arī sajust sevī Lāčplēša, Ziemeļmeitas, Spīdolas, Turaidas Maijas un Zelta Zirga episko varoņspēku.

Noskenējot QR kodu, iespējams iepazīties ar katru no šūpoļu varoņu portretiem, kurus radīs Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” jaunie talanti, un noklausīties īsu teikas kodolu, ierunātu skanīgās siguldiešu balsīs.

Pirmo reizi festivālā ir iespēja pārbaudīt kopdares spēku komandu šūpolēs “Čūska” un izaicināt līdzsvara sajūtu “Šūpo ping-pongā”.

Šūpoļu festivāls atklāts ar tradicionālo Zaķu olimpisko skrējienu. Skrējiena un vienlaicīgi arī festivāla atklāšanas starts tika dots plkst.13 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Savukārt Siguldas Svētku laukumā sadarbībā ar iniciatīvu “Mūsu bio tirgus” divas dienas norisinās  Lieldienu tirdziņš.

Šūpoļu festivāls rada iespēju atbalstīt ukraiņu kopienu, kas patlaban par savām mājām sauc Siguldas novadu. Tirdziņā apmeklētāji arī šogad var nobaudīt ukraiņu boršču un turpināt kopīgi veidot īpaši Ukrainas uzvarai veltītās šūpoles “Uzvaras spārni”.

Arī svētdien apmeklētājus no dzelzceļa stacijas uz Svētku laukumu un pretējā virzienā lepni vizinās festivāla Zirgu pajūgs, bet jaunākos apmeklētājus Svētku laukumā iepriecinās ponija izjādes.

Reklāma
Reklāma

Pašlaik Siguldas novada Kultūras centra “Siguldas Devons” Silva zālē skatāma mākslinieces Kristīnes Nuķes-Panteļejevas izstāde “Zemenītes sniegā”, bet Siguldas Jaunās pils salonā – Lienes Gustas izstāde “Meža epifānijas”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.