Foto: Ivars Soikāns/LETA

FOTO, VIDEO: Svētceļnieki ierodas Aglonā 1

Šovakar Aglonā sāksies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku svinības, uz kurām ieradušies jau tūkstošiem ticīgo.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
Lasīt citas ziņas

Šovakar plkst.18 bazilikas sakrālajā laukumā sāksies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku svinības. Notiks konkursa “Dziedu Dievmātei” laureātu dziedājumi, kam sekos vesperes un Svētā Mise ar Iestiprināšanas sakramenta dalīšanu un euharistisko procesiju.

Dievkalpojumu vadīs Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis. Plkst.22 notiks tradicionālais Tautas Krustaceļš, kuru vadīs Bulis un Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis.

CITI ŠOBRĪD LASA
Svētceļnieki ierodas Aglonā

Ceturtdien, 15.augustā, svētku Svētā Mise tiks svinēta plkst.12 pie pāvesta altāra. To vadīs Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Pirmais dievkalpojums tiks svinēts latgaliešu valodā.

Svētku laikā sakrālajā laukumā bazilikas labajā pusē tiks uzstādītas dažādu kopienu, kristīgo izdevniecību, mediju un izglītības iestāžu teltis. Tajās būs iespējams iegādāties kristīgo literatūru, preses izdevumus, iepazīt dažādas kristīgās kopienas, kas kalpo Latvijā, iesaistīties to piedāvātajās aktivitātēs, kā arī uzzināt par mācību un studiju iespējām kristīgās skolās un augstskolās, stāstīja baznīcā.

Skaties LNT Ziņu tiešraidi no Aglonas trešdienas vakarā:

Svētku laikā Aglonā būs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta telts, pirmās palīdzības punkti un dienesta brigāžu mašīnas, kur būs iespēja saņemt pirmo medicīnisko palīdzību, ja tāda būs nepieciešama. Pirmās palīdzības punktus varēs atpazīt pēc balta balona ar sarkanu krustu, bet telts būs dzeltenā krāsā. Mediķi aicina ticīgos rūpēties par savu veselību, īpaši tiem, kuriem ir hroniskas saslimšanas, viņi iesaka neaizmirst paņemt līdzi medikamentus. Ja ir saslimšanas, kuru paasinājuma periodā raksturīgi samaņas traucējumi, kabatā jānēsā zīmīte, kurā norādīts vārds, uzvārds, saslimšana, kā arī piederīgā tālruņa numurs. Kritiskā situācijā šī informācija mediķiem atvieglo palīdzības sniegšanu.

Reklāma
Reklāma

Mediķi iesaka arī padomāt par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, neņemt līdzi produktus, kas ātri bojājas, ievērot drošības pasākumus, dodoties peldēties, kā arī dedzinot sveces. “Vienlaikus mediķi aicina svētceļniekus, kā arī Aglonas svētku dalībniekus vienam otru pieskatīt. Tāpat svarīgi uzlādēt mobilo telefonu, lai nepieciešamības gadījumā varētu lūgt palīdzību, ja gadās nomaldīties vai ir palicis slikti ar veselību,” teikts dienesta izplatītajā paziņojumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.