Latvijā
Sabiedrība

FOTO: Uzvaras pieminekļa aizstāvības pikets pie Saeimas1


Uzvaras parkā esošā pieminekļa aizstāvības pikets pie Saeimas 9. maijā
Uzvaras parkā esošā pieminekļa aizstāvības pikets pie Saeimas 9. maijā
FOTO: Timurs Suhankulovs

Partijas “Latvijas Krievu savienība” (LKS) šodien pie Saeimas organizētajā piketā Uzvaras parkā esošā pieminekļa aizstāvībai piedalījās ap 40 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Uz viena lielāka izmēra plakāta latviski bija pausts aicinājums deputātiem necīnīties ar pagātni, bet strādāt tagadnei. Uz cita plakāta krievu valodā bija pausts aicinājums “Revanšismam – nē!”.

Interesi par pasākumu izrādīja atsevišķi Krievijas televīziju kanāli, tajā skaitā intervējot LKS līderi Tatjanu Ždanoku.

Kā ziņots, Saeimā ir iesniegtas divas pretējās iniciatīvas – viena par pieminekļa demontāžu, bet otrā – par tā aizsardzību. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu deputāti izskatīja abus jautājumus un vienojās, ka iniciatīva par Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāžu būtu jānodod izvērtēšanai parlamenta Ārlietu komisijā.

Vienlaikus Mandātu komisija noraidīja LKS līderes Tatjanas Ždanokas iesniegto iniciatīvu par pieminekļu cīnītājiem pret nacismu aizsardzību. Viens no šādiem pieminekļiem ir arī tā dēvētais Uzvaras piemineklis Rīgā.

Mandātu komisijas deputāti pauda dažādus viedokļus par pieminekļa nākotni – parlamentāriešu vidū bija gan atbalsts tā demontāžai, gan noraidoši viedokļi par to, gan arī idejas par pieminekļa pārsaukšanu un okupācijas muzeja ierīkošanu.

Uzvaras pieminekļa aizstāvības pikets pie Saeimas
Kā 9.maiju svinēja Daugavpilī
9.maija gājiens "Nemirstīgo pulks"
9.maija gājiens "Nemirstīgo pulks"
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Starp lauksaimnieka ikdienu un pasaules rekordiem ūdens motosportā. Slakteru dzimtas stāsts trijās paaudzēs
2 stundas
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtas sprādzienā bojāgājušie šodien tiks apglabāti masu bērēs; 60 cilvēki vēl joprojām pazuduši
3 stundas
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
5 idejas, kā izgaismot dārzu saviem spēkiem: gaisma no metāla kārbas, burkas vai pudeles
1 stunda