Kadri no kinofilmas "Titāniks"

FOTO, VIDEO. Filma, bez kuras nav iedomājama Valentīndiena 12

Apritējuši 25 gadi, kopš Džeimsa Kamerona leģendārais ekrāna mīlasstāsts “Titāniks” kļuva par neatņemamu Visu mīlētāju dienas tradīciju. Arī šis gads nav izņēmums – noskaņojies romantiskam svētdienas vakaram ar vienu no skaistākajiem mūsdienu romantiskajiem stāstiem filmā “Titāniks” 12. februārī plkst. 20.30 kanālā TV3.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 2
Krimināls
Jūrmalā pazudusi māte ar mazuli. Policija lūdz palīdzību 1
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Lasīt citas ziņas

Kas gan ir Valentīndiena bez Leonardo Di Kaprio un “Titānika”? Mūsdienīgais Romeo un Džuljetas mīlasstāsts jau 25. gadu godam izturējis laika pārbaudi. Atzīmējot gadadienu, kopš režisora Džeimsa Kamerona slavenās filmas iznākšanas, “Titāniks” ne tikai atgriežas kinoteātros, bet tai radīts pavisam jauns reklāmas rullītis un plakāts.

Latvijas skatītāji savos TV ekrānos filmu varējuši vērot kopš 2001. gada, kad to pirmo reizi translēja kanāls TV3. No tā laika “Titāniks” ir teju neatņemama un ekskluzīva TV3 Group kanālu Valentīndienas tradīcija. TV3 vai LNT kanālā filma rādīta 18 reižu, bet kanālā TV3 Plus “Titāniku” skatītāji varējuši baudīt no 2010. gada – lielākoties 8. martā. Arī šogad šī tradīcija netiks lauzta – 12. februārī plkst. 20.30 filma būs redzama TV3, bet 8. marta vakarā plkst. 21.00 to varēs vērot kanālā TV3 Plus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ilgi pirms filmas iznākšanas smeldzīgā Titānika traģēdija jau daudzkārt bija pārdzimusi grāmatās, lugās, izstādēs un dokumentālajās filmās. Stāsts par šķietami nenogremdējamo milzu laineri, kurš nogrima saltajos Ziemeļatlantijas ūdeņos 1912. aprīlī, dzelmē līdzi aizraujot 1500 cilvēku dzīvības, fascinēja ļaudis visā pasaulē. Un kurš gan būtu domājis, ka cilvēki arvien bija izslāpuši pēc jaunas stāsta versijas!

1997. gadā uzņemtais “Titāniks” bija dārgākā tolaik uzņemtā filma – tās budžets pārsniedza 100 miljonus. Tomēr peļņas ziņā varenais “Titāniks” izrādījās nenoslīcināms – tas nopelnīja iespaidīgus divus miljardus dolāru un no 1998. līdz 2010. gadam kļuva par nepārspētu vispasaules kases grāvēju.

Stāsts par jaunajiem mīlētājiem Rozu un Džeku atstājis dziļu iespaidu kinomatogrāfijas vēsturē. Vairākas filmas ainas kļuvušas par simbolu kvēlai, patiesai mīlestībai, kas neparedzamās dabas priekšā tā arī paliek nepiepildīta.

Jauniņā Leonardo Di Kaprio pārliecinošais tēlojums, protams, nespēj atstāt vienaldzīgu, tomēr tas nav vienīgais “Titānika” veiksmes faktors. Būtiski, ka vairāku filmā redzamo tēlu prototips veidots, iedvesmojoties no cilvēkiem, kas reiz patiesi atradušies uz kuģa klāja un uz savas ādas pārdzīvojuši traģiskos 1912. gada nakts notikumus.

Pārsteidzoši, ka režisors Džeimss Kamerons pats 12 reižu nolaidās okeāna dzelmē līdz Titānika vrakam, lai iemūžinātu kadrus, kas vēlāk tika iekļauti filmā. Iespaidīgais skats un traģēdijas apmērs Kameronu tik ļoti aizkustināja, ka reiz pēc ieniršanas viņš pat izplūda asarās. Beigu beigās režisors pavadīja vairāk laika nogrimušajā Titānikā, nekā pirms 85 gadiem tā pasažieri uz klāja.

Savukārt leģendārā skaņu celiņa “My Heart Will Go On” izpildītāja Selīna Diona sākotnēji atteicās izpildīt filmas tituldziesmu. Lai cik neticami tas šobrīd nešķistu, melodija, kas kļuva par Selīnas Dionas karjeras lielāko hitu, dziedātājai iesākumā nešķita gana laba. Viņas vīram un menedžerim Renē Andžilam izdevās dziedātāju pārliecināt vismaz reizi pamēģināt to nodziedāt, un pietika tikai ar vienu reizi ierakstu studijā, lai balāde aizsāktu savu uzvaras gājienu.

Reklāma
Reklāma

Tāpat interesanti, ka Džeimss Kamerons bija uzņēmis vēl vienu filmas beigu versiju. Ikviens atceras leģendāro ainu, kur Roza, būdama jau astoņdesmit gadu veca, dodas uz kuģa klāju un okeāna dzīlēs iemet tik daudzu iekāroto kaklarotu. Taču izrādās, ka režisoram bija padomā arī cits scenārijs. Otrajā versijā Roza vēlas iemest kaklarotu ūdenī, taču ekspedīcijas organizators Broks to pamana. Roza cenšas izskaidrot viņam savu rīcību un to, kādēļ Broka plāns atrast dārgakmeni ir tukšs un nevērtīgs. “Vienīgi dzīvībai ir cena, un ik diena nedrīkst tikt pavadīta veltīgi” – to sacīdama, Roza iemet kaklarotu ūdenī. Atmetis plānu kļūt bagāts, Broks uzlūdz Rozas mazmeitu Liziju uz deju, lai nosvinētu dārgumu medību noslēgumu.

Svinēt mīlestību var tik dažādi, un viena nelaužama tradīcija ir filma “Titāniks” – Valentīndienas klasika jau divdesmit piekto gadu. Skaties filmu svētdien, 12. februārī, plkst. 20.30 TV3!

Reklāmas klips pieejams šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.