FOTO. Ziedu pārpilnā vietējā Holande! Daugmalē milzīgās platībās zied narcises un tulpes 12
Linda Tunte

Daugmales peonijas 2024

Daugmalē krāsu un smaržu netrūkst – “Daugmales peonijās” ir sācies aktīvais ciemiņu un ziedēšanas periods. Selekcionāra Jāņa Dukaļska izlolotajā saimniecībā šobrīd valda patiešām liela rosība.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

Jāņa vecākā meita Iveta saka, ka nu jau šī ir kļuvusi par ģimenes lietu: “Pa brīvdienām braucam visi palīgā. Tētim esam trīs meitas, katrai ir sava otra pusīte un bērni – esam paliela kompānija, kas ziedēšanas laikā cenšas atbraukt palīgā ne tikai brīvdienās vien.”

Iveta ir priecīga, kā reklāma par “Daugmales peonijām” ir aizgājusi no mutes mutē, brīžiem pat ceļa malā veidojoties automašīnu rinda, cilvēki šo vietu iesaukuši par vietējo Holandi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lūgta pastāstīt plašāk par to, kā viss sācies, Iveta saka: “Tētis ar šo lietu sāka nodarboties pirms vairāk nekā 40 gadiem, pamazām tas viss ir tikai audzis. Sāka viņš ar tulpēm un gladiolām, ko veda tirgot arī uz citām valstīm. Šobrīd lielākais uzsvars ir uz peoniju, tulpju un narcišu audzēšanu, taču mums ir arī daudzas citas sīpolpuķes, tiesa gan, mazākos apjomos.”

Aptuveni hektāra platībā šobrīd zied ap 300 šķirņu tulpes un ap 250 šķirņu narcises. Vēlāk ziedēs ap 600 šķirņu peonijas.

“Precīzu šķirņu skaitu neviens no mums pat vairs nezina. Kā smejamie, katram apmeklētājam ir iespējas pašam iet un mēģināt saskaitīt.”

“Daugmales peonijas” iespējams apciemot katru dienu, izņemot pirmdienas, plkst.8.00-20.00. Arī 6.maijā tiek mīļi gaidīti ciemiņi, jo tieši šobrīd ziedēšana notiekot pilnā sparā.

Iveta stāsta, ka ciemiņi bieži braucot lielos autobusos: “Nu jau esam pazīstami visā Baltijā, ciemiņi brauc no tuvējām Ziemeļvalstīm, arī no Ķīnas. Agrāk paralēli ziedus piegādājām tirgotājiem, šobrīd to vairs nespējam, jo lielākā daļa tiek izpirkti tikko griezti – pie mums saimniecībā.”

Tas viss vairāk esot hobijs, taču nu jau esot iespējams arī nedaudz nopelnīt, bet darbs tajā visā esot jāiegulda milzīgs, jo lielākā daļa darbu tiek veikta ar rokām, traktors palīdz vien zemes kultivēšanā. Tomēr viss ir to vērts, jo redzēt plašos ziedošos laukus – tas esot liels gandarījums visai ģimenei.

Plašāka informācija par saimniecību atrodama mājas lapā un “Facebook” profilā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.