Foto: AFP/LETA

Francijā streiko diplomāti, jo nākamgad tiks atcelts viņu īpašais statuss 0

Pievieno LA.LV

Ivars Bušmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

No 12. līdz 28. augustam labāk uzmanīties… 3 zodiaka zīmēm dzīve var negaidīti apgriezties kājām gaisā
Kokteilis
Saules aptumsums 12. augustā: ko cilvēki gadsimtiem ilgi uzskatījuši par bīstamu un ko labāk nevajadzētu darīt
Kokteilis
Vanga esot zinājusi, kad mirs Putins: baisā prognoze paredz Krievijas līderim nāvi jau šogad 2
Lasīt citas ziņas

Francijas diplomātiskie darbinieki vakar streikoja, reaģējot uz dekrētu, kas kopš 2023. gada atcels diplomātiskos korpusus un diplomātu īpašo statusu, ziņo “Euractiv”.

Francijas diplomātiskā korpusa atcelšana ir paredzēta kā daļa no augstākā līmeņa civildienesta reformas. Nākamgad diplomātus pielīdzinās valsts augstākajiem ierēdņiem, likvidējot ar diplomātisko darbu saistīto specifiku, piemēram, prefektus, inspektorus un diplomātus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Topošie diplomāti tieši nepievienosies Ārlietu ministrijai, bet sešus gadus būs jāveic dažādi “komandējumi uz vietām”.

“Le Monde” publicētajā pētījumā 500 diplomāti sūdzējās, ka pastāv risks, ka “varētu būt ērtas tikšanās, kas kaitētu kompetencei, [..] karjeras destrukturēšana, pieredzes zudums un amatu krīze”.