Photo by FRED TANNEAU / AFP/ Scanpix
Photo by FRED TANNEAU / AFP/ Scanpix
Francijas lauksaimnieku protesti

Francijas lauksaimnieki, kas dēvēti par vieniem no niknākajiem Eiropā, atsākuši protestus un atklāj, ko plāno iesākt 24

Francijas lauksaimnieki trešdien atsākuši protestus dažas dienas pirms nacionālās lauksaimniecības izstādes, līdz kuras sākumam viņi cer sagaidīt no valdības savu prasību izpildi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Lauksaimnieki šodien nobloķēja aptuveni 70 kilometru garu autoceļa posmu valsts dienvidos. Vakar viņi nobloķēja piena pārvadātājus, protestējot pret, viņuprāt, pārāk zemajām vairumtirdzniecības cenām.

Jauno zemnieku apvienība “Jeunes Agricultueurs” un reģionālo lauksaimnieku arodbiedrību jumta organizācija FNSEA, kas pārstāv lielāko daļu Francijas zemkopju, piektdien plāno ar traktoriem doties uz lauksaimniecības izstādi Parīzē, kuru sestdien iecerējis apmeklēs Francijas prezidents Emanuels Makrons.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lauksaimnieku arodbiedrības vēlas pirms izstādes atklāšanas saņemt stingras garantijas, ka viņu sūdzības par produktu cenām un birokrātiju tiks risinātas.

“Ir pienācis laiks politiskiem lēmumiem,” otrdien uzsvēra lielākās lauksaimnieku arodbiedrības FNSEA vadītājs Arno Ruso, piebilstot, ka lauksaimnieku cerības ir lielas.

Francijas premjerministrs Gabriels Atāls šodien izklāstīja galvenos pasākumus, kas iekļauti topošajā lauksaimniecības likumā. Tajā paredzēts arī pants par Francijas “pārtikas suverenitāti”, paziņoja amatpersonas.

Francijas lauksaimnieku protesti bijuši vieni no niknākajiem Eiropā. Janvārī lauksaimnieki ar traktoriem bloķētu galvenos ceļus, kas ved uz Parīzi, un citus lielākos autoceļus visā valstī.

Lauksaimnieki ir neapmierināti ar apgrūtinošajiem vides aizsardzības noteikumiem, lētu importu no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES) un zemajiem ienākumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.