Auto un tehnoloģijas

Gada drošākie autoparki0


Apdrošināšanas sabiedrības “Balta” valdes loceklis Deivids Raipa (no kreisās) un Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns pasniedz balvu SIA ”Ventspils reiss” pārstāvim uzņēmuma “Balta” gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks 2014” uzvarētāju apbalvošanas ceremonijā.
Apdrošināšanas sabiedrības “Balta” valdes loceklis Deivids Raipa (no kreisās) un Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns pasniedz balvu SIA ”Ventspils reiss” pārstāvim uzņēmuma “Balta” gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks 2014” uzvarētāju apbalvošanas ceremonijā.
Foto – LETA

12. februārī, piedaloties Latvijā lielākajam apdrošinātājam “BALTA” (PZU grupa), Satiksmes ministrijai (SM), “Drošas braukšanas skolai” (DBS), trešo reizi Latvijā tika paziņoti “BALTA” gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks 2014” uzvarētāji.

2014. gada septembrī tika izsludināta “BALTA” gada balva “Drošākais uzņēmuma autoparks”, kurā varēja pieteikties jebkurš uzņēmums Latvijā ar vismaz 10 automašīnu autoparku. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti visi pieteikumi, balstoties uz CSDD un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja datu analīzi, bet finālā iekļuvušos uzņēmumus konkursa žūrija apmeklēja un izvērtēja klātienē. Apkopojot visus finālā iekļuvušo uzņēmumu autoparkus, tika noteikti uzvarētāji trīs kategorijās.

“Latvijā ir apmēram 1370 uzņēmumu autoparki, kas kopā rūpējas teju par 103 500 automašīnām un ir nozīmīga daļa no visiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Drošība ieņem arvien lielāku lomu daudzu autoparku ikdienā, un arvien vairāk autoparku novērtē iespēju piedalīties konkursā, lai saņemtu praktiskus padomus un uzlabotu savu autoparku drošību. Turklāt pozitīvi, ka pieaug ne tikai atbildīgu uzņēmumu skaits, bet trīs gadu laikā, kopš organizējam šo konkursu, ir redzamas pārmaiņas, jo tie uzņēmumi, kuri piedalās jau vairākus gadus, ir veikuši būtiskus uzlabojumus savu autoparku drošībā. Tas liecina, ka Latvijā ir tādi uzņēmumi, kas atbildīgi un profesionāli izturas pret savu autoparku, rūpējoties ne tikai par transportlīdzekļu tehnisko “veselību”, bet arī autoparka darbinieku profesionalitāti. Tas savukārt nozīmē, ka mūsu kopējā satiksmes drošība Latvijā uzlabojas,” norāda “BALTA” valdes loceklis Deivids Raipa.

Konkursu vērtēja pieredzējusi žūrija – “BALTA” galvenais risku parakstītājs Edgars Goldmanis, DBS pārstāvis Edmunds Ozolnieks, auto eksperts Normunds Avotiņš, LR Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands, kā arī satiksmes psiholoģijas sertifikāta īpašniece, Rīgas Pedagoģijas un inovāciju vadības akadēmijas inovāciju un attīstības prorektore Daina Voita.

Kopvērtējumā visi uzņēmumi tika vērtēti trīs kategorijās – pasažieru pārvadātāji, kravas vai speciālā lietojuma autoparki, kā arī zemāka riska autoparki. Katras kategorijas pirmās vietas ieguvējs balvā saņēma drošas braukšanas apmācības (Test&Training) Austrijā diviem uzņēmuma autovadītājiem. Bet otrās un trešās vietas ieguvēji balvā saņēma drošas braukšanas apmācības no DBS, kā arī citas vērtīgas veicināšanas balvas no konkursa partneriem.

“Ņemot vērā šā gada traģisko situāciju uz Latvijas ceļiem, mēs uzskatām, ka šāda veida konkurss ir nozīmīgs, lai kopīgiem spēkiem pievērstu uzmanību drošības aspektiem ceļa satiksmē. To uzņēmumu skaits, kuri domā par savu autoparku un darbiniekiem, ar katru gadu palielinās, kas nozīmē, ka arī kopējā situācija uz Latvijas ceļiem kļūst arvien labāka,” uzsver DBS apmācību direktors Artūrs Priednieks.

Tā kā konkurss notiek jau trīs gadus un vairākos uzņēmumos novērojamas pozitīvas pārmaiņas, līdz ar uzvarētājiem šogad tika noteikts arī uzņēmums, kura autoparka drošības uzlabošanā ir novērojams visstraujākais progress. Šo apbalvojumu saņēma kravas autotransporta uzņēmums AS “Delta LV”.

Fakti

“Drošākais uzņēmuma autoparks 2014”

Pasažieru pārvadātāji:
 SIA “Ventspils reiss”,
 AS “Nordeka”,
 SIA “VTU Valmiera”.

Kravas vai speciālā lietojuma autoparki:
 SIA “HAVI Logistics”,
 SIA “Kurbads un Ko”,
 SIA “CEMEX”.

Zemāka riska autoparki:
 AS “Latvijas gāze”,
 AS “Rīgas siltums”,
 AS “Grindeks”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Pie mediķiem nonākušas pirmās ar 3D printeri izgatavotās aizsargmaskas, kuru prototips tika radīts hakatonā
3 dienas
LA
LA.LV
Ekonomika
Telemedicīnas uzņēmums testē attālinātas redzes pārbaudes
3 dienas
LE
LETA
Ekonomika
LIKTA: No krīzes kā uzvarētāji izies uzņēmumi, kuri spēs izmantot digitālās tehnoloģijas
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
33 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
VID saņemti jau 498 iesniegumi dīkstāves pabalsta izmaksai
21 minūtes
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
8 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
4 stundas