Foto – LETA
Foto – LETA
Finanšu ministre Dana Reizniece Ozola

GADA IZGĀŠANĀS. Mikroekonomika ar makroizgāšanos 6

Ieplānoto mikrouzņēmumu ēras beigšanu izgāza paši lēmēji valdībā un Saeimā. Jo likumā bija noteikts, kad un ko nevajag, bet nebija pateikts, ko tā vietā vajag. Krīzes laika risinājumu uzņēmējdarbības veicināšanai izmantoja lieluzņēmumi, lai izvairītos no darbaspēka nodokļiem. To pierāda skaitļi – 3201 jeb trešdaļa no tiem, kas šogad pārreģistrējās uz mikrouzņēmumu nodokļa režīmu, nāk no vispārējā nodokļu režīma. Taisnā sašutumā valdība un deputāti no vanniņas ar ūdeni izlēja arī bērnu – tos amatniekus, individuālos komersantus, kuriem šis režīms nozīmēja biznesa dzīvotspēju.

Kur atrasties būtu visdrošāk, ja izceltos Trešais pasaules karš? Analītiķi nosaukuši 11 valstis
TV24
“Cik tie cilvēki ir stulbi!” Pauls Timrots netur mēli aiz zobiem un skarbi kritizē sabiedrības reakciju uz degvielas cenām
Kokteilis
Tavs sapņu vīrietis: šo zodiaka zīmju pārstāvji dievina kārtību un visu dara paši
Lasīt citas ziņas

Tagad arī Dana Reizniece-Ozola atzīst savas ministrijas kļūdu, ka jālabo “iepriekš pieņemta laba ideja sliktā izpildījumā”. Izgāšanās bija arī iecerētais minimālais sociālais nodrošinājums pusalgu saņēmējiem. Jo nepanāktu viņu sociālā stāvokļa uzlabošanos, bet gluži otrādi – laupītu to pusslodzes vai trešdaļslodzes darbu, kāds nu katram ir. Labi, ka brāķi apturēja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.