Foto: John M. Chase/SHUTTERSTOCK

Gaismas virtenes ap valsts karoga mastu – vai drīkst? 51

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Esmu pamanījusi, ka nereti gada nogalēs valsts karoga masti ir izrotāti ar gaismas virtenēm. Vai ir atļauta šāda karoga masta rotāšana? jautā Silvija Pierīgā.

Ārlietu ministrijas Valsts protokols skaidro, lai gan Latvijas valsts karoga likums un MK noteikumi nr. 405 Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas noteikumi neparedz visus gadījumus, kādos ir vai nav atļauts lietot valsts karogu, tomēr, ņemot vērā valsts karoga kā valsts simbola nozīmi, valsts karoga mastu izrotāšana ar gaismas virtenēm nav atbalstāma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas valsts karogs ir Latvijas valsts simbols, ko ikdienā un svētku/oficiālos brīžos izkar pie ēkas fasādes, mastos, kā arī lieto iekštelpās.

Lietojot valsts karogu mastā, tas ietver vairākus elementus: gan pašu karogu (t.sk. prasības, kas uz to attiecas: krāsu tonis, proporcija, audums u. tml.), gan mastu vai kātu, uz kā karogs ir piestiprināts.

Gaismas virtenes nav ne ikdienas, ne svētku/oficiāla karoga sastāvdaļa, tās ir dekoratīvs priekšmets, kam nav saistības ne ar pašu karogu, ne tā lietošanu.

Tas arī nav atbilstīgs elements, lai izgaismotu karogu tumšajā laikā. Karogs ir valsts simbols, pret kuru jāizturas ar cieņu.

Ne karogs, ne karoga kāts nav izrotājams ne ar virtenēm, ne citiem dekoratīviem priekšmetiem, jo pienācīgu cieņu un godu tam primāri garantē tā pareiza lietošana.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.