Foto: Shutterstock

Kā izvēlēties gaismiņu virtenes: kuras ilgāk deg, kuras ir spožākas, kuras tērē mazāk elektrības? 5

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

Mirgojoši diožu punktiņi, krāsainas spuldzītes, dažādu formu ziediņi vai gaismas lentes var būt košs svētku rotājums gan eglītei, gan mājokļa interjeram, balkonam un pat fasādei. Nākot mājās no darba, uzreiz ir priecīgāks prāts un svētku izjūta.

Zilās, sarkanās, dzeltenās, baltās un zaļās gaismiņu virtenes var būt paredzētas lietošanai telpās vai ārā. Tas jāņem vērā, jo āra spuldzītes un to vadi nodrošināti ar lielāku izolāciju pret mitrumu. Taču veikalos nopērkamas arī tādas laukā izmantojamās diožu virtenes, kuras pie elektrības jāpievieno iekštelpās, jo to kontaktu elektroizolācija nav pietiekama āra apstākļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA
Diodes degs ilgāk, bieži vien tās ir spožākas un tērē mazāk elektrības nekā spuldzītes.

Taču, ja izdeg kāda no spuldzītēm virknē, to iespējams aizstāt ar citu, bet nodzisušu diodes gaismiņu lielākoties nomainīt neizdosies.

Lai arī ražotāji elektriskās spuldzītes paredz vidēji trim sezonām, tās katru gadu pirms izkāršanas jāpārbauda, vai darbojas un kontakti ir kārtībā.

Visērtāk gaismiņu virtenes nostiprināmas ar makšķerauklu.

Nedrīkst lietot strāvas pārveidotājus no cita komplekta.

Ja maina spuldzīti, atslēdz virteni no strāvas un nemaina pret jaudīgākām spuldzēm, jo – virtene sakusīs.

Sajūtot plastmasas deguma smaku, momentā jāatvieno virtenes ne tikai no pagarinātāja rozetēm, bet arī jāizrauj pagarinātāja slēdzi no rozetes!!!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.