Foto: Shutterstock

Kā izvēlēties gaismiņu virtenes: kuras ilgāk deg, kuras ir spožākas, kuras tērē mazāk elektrības? 5

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm 77
Lasīt citas ziņas

Mirgojoši diožu punktiņi, krāsainas spuldzītes, dažādu formu ziediņi vai gaismas lentes var būt košs svētku rotājums gan eglītei, gan mājokļa interjeram, balkonam un pat fasādei. Nākot mājās no darba, uzreiz ir priecīgāks prāts un svētku izjūta.

Zilās, sarkanās, dzeltenās, baltās un zaļās gaismiņu virtenes var būt paredzētas lietošanai telpās vai ārā. Tas jāņem vērā, jo āra spuldzītes un to vadi nodrošināti ar lielāku izolāciju pret mitrumu. Taču veikalos nopērkamas arī tādas laukā izmantojamās diožu virtenes, kuras pie elektrības jāpievieno iekštelpās, jo to kontaktu elektroizolācija nav pietiekama āra apstākļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA
Diodes degs ilgāk, bieži vien tās ir spožākas un tērē mazāk elektrības nekā spuldzītes.

Taču, ja izdeg kāda no spuldzītēm virknē, to iespējams aizstāt ar citu, bet nodzisušu diodes gaismiņu lielākoties nomainīt neizdosies.

Lai arī ražotāji elektriskās spuldzītes paredz vidēji trim sezonām, tās katru gadu pirms izkāršanas jāpārbauda, vai darbojas un kontakti ir kārtībā.

Visērtāk gaismiņu virtenes nostiprināmas ar makšķerauklu.

Nedrīkst lietot strāvas pārveidotājus no cita komplekta.

Ja maina spuldzīti, atslēdz virteni no strāvas un nemaina pret jaudīgākām spuldzēm, jo – virtene sakusīs.

Sajūtot plastmasas deguma smaku, momentā jāatvieno virtenes ne tikai no pagarinātāja rozetēm, bet arī jāizrauj pagarinātāja slēdzi no rozetes!!!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.