“Bumbas, ko met krievi, nešķiro nacionalitāti un valodu.” Graube par nelojālajiem iedzīvotājiem, kas varētu nodarīt kaitējumu kritiskā brīdī 165


TV24 raidījumā “Dienas personība” viesojas atvaļinātais ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Latvijas pašvaldībās, it sevišķi Latgales pusē ir spēki, kas nav lojāli Latvijai un varētu nodarīt tai kaitējumu kritiskā brīdī. Vai visaptveroša aizsardzība Latvijā ir gana pārdomāta?

Raimonds Graube skaidro, ka, viņaprāt, nebūtu jāsasaista visaptverošā aizsardzība ar atsevišķu indivīdu nelojalitāti Latvijai. Ir jāpatur prātā, ka visaptveroša aizsardzība ir saistīta ar civilo aizsardzību.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas ir arī atgādinājums sabiedrībai, ka krīzē un karā, kā mēs redzam, arī Ukrainā, bumbas, ko met krievi uz Harkivu un Donbasu diezgan krieviski apdzīvotiem rajoniem. Bumbas nešķiro nacionalitāti un valodu,” stāsta Graube.

Palīdzība, kas jāsniedz cilvēkiem Harkivā un citur, ir vienlīdz būtiska abām pusēm.

“Es domāju, ka šī izpratne būs tā, kas krīzē vai konflikta gadījumā, būtu dominējošais,” uzskata ģenerālleitnants.

Visaptverošā aizsardzība nenozīmē, ka pašvaldības tiek iesaistītas kaut kādā kaujas darbībā vai militāro operāciju plānu izstrādē.

Runājot par civilo aizsardzību, Graube uzsver: “Es personīgi uzskatu, ka tā iekšpolitiski ir mūsu vissvarīgākais uzdevums. Mēs nebūsim cīnīties spējīgi, mēs nebūsim rīcības spējīgi, ja mums būs nekontrolētas bēgļu plūsmas vai citas problēmas, ko rada šādas sistēmas neesamība.”

Ir ļoti rūpīgi jādomā par koordinētu rīcību starp iekšlietu sistēmu, militāro, pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām.

Tikai šāda kombinācija radīs drošību. Īpaši tas attiecas uz civilajiem, senioriem, kuri nedrīkst būt ierauti konflikta zonā un karadarbībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.