Foto: Sandra Ruska

Gribi agri ziedošas begonijas, sēj jau janvārī! 4

Šogad pirmo reizi nopirku un gribu mēģināt no sēklām izaudzēt begonijas. Kad var sēt? VERONIKA BAUSKĀ

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Lai iegūtu agri ziedošas kamolbegonijas (Begonia x tuberhybrida), Bulduru Dārzkopības vidusskolas siltumnīcas galvenā agronome Laima Ozoliņa iesaka tās sēt janvārī.

Ja vēlas, lai puķes uzzied vasaras vidū, sēju var veikt vēlāk: februārī, martā. Ilgziedīgās begonijas (leduspuķes) parasti sēj janvāra beigās, februārī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dēstu audzēšanai nepieciešams smalkas frakcijas kūdras substrāts ar viegli skābu reakciju (pH 5,6–6). Sēklas izsēj uz samitrinātas augsnes, neapberot ar substrātu, kastīti pārsedz ar stikla plāksni (nav ieteicams pārklāt ar agrotīklu, jo tad grūti novērtēt nepieciešamo mitrināšanu) un novieto gaišā vietā, uzturot 22–24 °C temperatūru (ja temperatūra zemāka, sēklas dīgst nevienmērīgi).

Sējumu rasina ar pulverizatoru. Stingri uzmana mitruma režīmu. Sēklas, īpaši granulētās, nedrīkst iekaltēt.

Ja mitruma būs par daudz, sēklas sapūs. Līdzko uz stikla izveidojas ūdens pilieni, to noslauka vai apgriež uz otru pusi.

Sēklas uzdīgst 10–14 dienās. Pēc sadīgšanas (līdz marta beigām) jānodrošina ap 12 stundu gara diena, tātad vajadzīgs papildapgaismojums.

Vēlāk augus izpiķē un novieto 18–20 °C temperatūrā. Kad dēsti paaugušies, tos izstāda podos. Ik pēc divām nedēļām augus piebaro ar 0,1% pilnmēslojuma šķīdumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.