Apbrīno

Grupai “Zeļļi” svarīgākais ir klausītājs1


No kreisās Jānis Vējiņš, Raitis Treijs, Aigars Čudars, Igors Kirilovs.
No kreisās Jānis Vējiņš, Raitis Treijs, Aigars Čudars, Igors Kirilovs.
Publicitātes foto

“Latvijas sirdsdziesmu” aptaujā klausītāji novērtējuši dziesmu “Tavs brīnums”, kuru izpilda Latvijas šlāgermūzikas pionieri – grupa “Zeļļi”, kuri kopā muzicē jau 39 gadus. Jānis Vējiņš, neslēpjot prieku, saka: “Tas tiešām ir brīnums, kas atbilst dziesmas nosaukumam un vārdiem, ka klausītāji tik ātri ir pieņēmuši mūsu jauno dziesmu.”

Jau sarunas sākumā Jānis atzīstas, ka maz ir runāts par to, ko viņi dara, bet vairāk ir darīts – priecēti klausītāji lielos un mazos pasākumos. Grupa savu popularitāti gadu gaitā nav zaudējusi. Kā labam vīnam ar gadiem ir pieaugusi vērtība. Grupas dziesmas ir pārdzīvojušas laiku un nav zaudējušas savu vērtību un cieņu klausītājos. Maz būs tādu, kas nezinātu grupas pazīstamākās dziesmas “Rudzupuķes”, “Vēl tu nāc” vai “Krustcelēs”.

Aptaujā “Zeļļi” ir atgriezušies ar Andra Šīranta dziesmu “Tavs brīnums” un tā nav nejauša sadarbība, jo Andris ir daudzu grupas dziesmu aranžētājs. Par to, vai šī dziesma iekaros klausītāju sirdis, Jānis nosaka: “Sirdsdziesma – to pēc gadiem varēs pateikt. Laiks būs vērtētājs.” Jānis nenoliedz, ka dalība aptaujā palīdz dziesmai, jo klausītāji to dzird radio un vēlas, lai arī ballē nospēlē. “Šo gadu laikā ir izveidojies nemainīgs grupas repertuārs ballēm, tāds obligātais repertuārs, ko klausītājs, jau nākot uz balli, gaida koncertos, bet jaunās dziesmas prasa, ja dzird radio. Jaunā dziesma ir sākusi skanēt arī Latvijas Radio 2 apsveikumu koncertos, kas nebūtu, ja nepiedalītos aptaujā,” neslēpj Jānis.

Patiesībā “Zeļļiem” dalība aptaujā nav nekas svešs, jo viņi ir tie, kas piedalījušies vēl “Mikrofona” aptaujās un divas aptaujas dziesmas tika ierakstītas vinila platēs. “Ir izdoti 13 albumi. Pēdējais “Rīts bez vēja” – pirms aptuveni četriem gadiem. Ir sakrājušās dziesmas, ja visas saliktu kopā, iznāktu jauns albums. Tuvojas 40 gadi, jādomā kas jauns.”

Vaicāju Jānim, kas ir ilgmūžības noslēpums: “Es un Raitis Treijs esam no grupas pirmsākumiem. Īpašs laiks grupai, kad arī kļuvām plašāk pazīstami, bija ar saksofonistu Ivaru Birkānu. Mūs nepazina, bet viņam bija vārds. Viņš bija profesionālis, bet mums tiešām bija skaisti 20 radoši gadi. Ivars bija tas, kas mūs saveda ar Aigaru Čudaru, tā Aigars ir palicis pie mums. Pirmsākumos palīdzēja mans brālis Pēteris, tad ģitāru spēlēja Ilmārs Siliņš, tagad ir Igors Kirilovs,” tā par grupas sastāvu teic Jānis. Viņš ir pārliecināts, ka Raita balss ir tā, kas klausītājiem patīk. Protams, panākumu pamatā ir arī dziesmu izvēle. Ar tām ir izdevies. Jānis atceras, ka pirmsākumos spēlējuši, kā viņš pats saka, “koju dziesmas”. “Ja jau kopmītnēs tās dziedāja un patika, tad jau citiem arī patiks un mēs nekļūdījāmies,” nosmej Jānis.

Viena no grupas vizītkartēm ir dziesma “Rudzupuķes”, ko sarakstījis Aivars Lapšans. Ir stāsts, par dziesmu, kā tā atrada “Zeļļus”. “Kādās radinieku kāzās Vecpiebalgas pusē sieva dzirdēja šo dziesmu, tad sameklēja ierakstu, kas nebija kvalitatīvs, bet, kā spējām, tā norakstījām, iesniedzām radio un tikai tad sapazināmies ar Aivaru. Ir mums bijušas vēl citas Aivara dziesmas. Viņš arī rakstīja vārdus ārzemju melodijām. Mēs priecājamies, ka ir bijusi iespēja ar viņu sadarboties.”

Taču Jānis un arī pārējie grupas puiši ir pārliecināti, ka visu tomēr nosaka klausītājs. “Svarīgākais ir klausītājs. Paldies viņiem, kas tik ilgus gadus mūs vēlas dzirdēt. Paaudzes mainās, par to mums prieks. Svarīgi, lai klausītājam dziesma patiktu. Klausītājs ir vērtētājs, mēs spēlējam viņam. Mums ir daudz daiļā dzimuma klausītāju, tāpēc no sirds visas sveicam skaistajos pavasara svētkos!”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Mūziķis Horens Stalbe ticis arestēts un ir gaidāma tiesa: viņš pastāsta, kāpēc un kā tas noticis
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Noskaidrots iemesls, kāpēc neviens nedrīkst pat pieskarties karalienes Elizabetes II somiņai
4 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Noskaidrots iemesls, kāpēc princis Harijs palicis bez draugiem pēc tam, kad viņš apprecēja Meganu 10
5 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Kopā ar Covid-19 slimnieku autobusā kopā braukuši 109 pasažieri
1 stunda
ML
Māra Libeka
Veselam
Par ko saņem pamatalgu? Nezina… Stradiņa slimnīcā pārbaudīs, vai jaunais atalgojuma modelis ir dzīvotspējīgs
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Pārsteidzošs čekas dokumentu atradums. Atrastie materiāli atklāj informāciju par pēckara laika nacionālo partizānu kustību 2
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Konkursā uz Valsts policijas priekšnieka amatu pieteikušies vienīgie ģenerāļi policijā 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Izveseļojušies 88% sasirgušo; viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
1 stunda