Komandas kapteinis Rodrigo Ābols pēc teicamas piespēles atklāj spēles rezultātu. Latvijas izlase pasaules čempionātā izcīnīja pirmo uzvaru, ar 3:2 pieveicot sīksto Norvēģiju.

Grūti nākuši punkti. Latvijas hokejisti pasaules čempionātā izcīna pirmo uzvaru 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Labi sākuši spēli un pēc diviem periodiem esot gana drošā vadībā, Latvijas valstsvienības hokejisti Tamperē notiekošajā pasaules čempionātā cīņas pēdējās 20 minūtēs ar milzīgām pūlēm spēja nosargāt minimālu pārsvaru un ar 3:2 uzvarēt sīksto Norvēģijas izlasi.

Harija Vītoliņa trenētajai komandai tas bija pirmais panākums trīs turnīrā aizvadītajos mačos. Uzvarētāju labā vārtus guva Rodrogo Ābols, Nikolajs Jeļisejevs un Roberts Bukarts, divas rezultatīvas piespēles nopelnīja Rūdolfs Balcers, kuru atzina par labāko Latvijas izlasē. Pēdējā trešdaļā komandu pavilka vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš mačā kopā atvairīja 34 no 36 metieniem, no tiem 18 noslēdzošajās 20 minūtēs.

Kopā nosargāta uzvara

Pirmsspēles Latvijas izlase ieslidošanās treniņa vietā izvēlējās rītarosmi un pastaigu pa mežu. Dabas baudīšana īsti nenāca par labu, jo pirmajā periodā mūsējie bija pavirši. Par laimi norvēģi grēkoja ar disciplīnu, nopelnot trīs noraidījumus pretinieku zonā. Tos izmantot gan neizdevās, tomēr rezultātu atklāja tieši Latvijas izlase, skaistu kombināciju izspēlējot pirmajai maiņai. Rūdolfs Balcers atmeta ripu Ronaldam Ķēniņam, kurš atdeva “konfekti” uz tālo stabu Ābolam, kapteinim metot jau tukšā pretinieku vārtu stūrī.

Diemžēl atpūtā ejot, priecāties nevarējām, jo rupja kļūda nomaiņā, kad pretinieku uzbrukuma laikā uz soliņa devās Andris Džeriņš un Rihards Bukarts, ļāva norvēģiem izveidot asu pretuzbrukumu, 1:1 panākot Matsam Roseli-Olsenam.

Norvēģi ar disciplīnu grēkoja arī otrajā periodā, vienas maiņas laikā nopelnot uzreiz divus noraidījumus – Matiass Treteness ar rokām turēja Džeriņu, bet Ludvigs Hofs no aizmugures iebelza pa kājām Rihardam Bukartam, nopelnot mača noraidījumu (5+20).

Lielo vairākumu izmantojām jau pēc pusminūtes, zem pārliktņa trāpot Jeļisejevam. Atlikušās 4:30 vairākuma minūtes atkal bija nesekmīgas, taču kā svaigs elpas vilciens bija Roberta Bukarta superprecīzais metiens tuvajā vārtu augšējā stūrī, panākot komfortablo 3:1.

Pēdējā perioda sākumā lieliska iespēja bija Kārlim Čukstem, bet pēc tam spēle pārsvarā noritēja Latvijas izlases laukuma pusē. Pēc nesaprašanās aiz saviem vārtiem Latvijas izlase ielaida otros vārtus, ļaujot brīvi mest aizsargam Maksam Krogdālam. Pretinieku uzbrukuma viļņi vēlās viens pēc otra, beigās norvēģi noņēma vārtsargu, taču pašaizliedzība un veiksme ļāva uzvarēt Latvijai.

“Priecīgs un lepns par komandu. Beigās spiedienu izturējām visi kopā, pēdējās astoņas minūtes viņi visu laiku nāca virsū. Katrs darīja savu darbu, aizsargi tīrīja vārtu priekšu, uzbrucēji bloķēja metienus. Puiši katru spēli sevi atdod visus. Esmu saguris, kājiņas smagas, bet mums tagad divas brīvas dienas, jāatpūšas,” pēc mača gandarīts bija Merzļikins.

Rubīns klāt, Bļugeru gaida

Šorīt komandai Tamperē pievienojās aizsargs Kristiāns Rubīns, kurš jau pieteikts čempionātam un varēs ceturtdien spēlēt pret Čehiju. Palīgā no NHL var steigties arī Teodors Bļugers, kura pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” Stenlija kausa izcīņas pirmajā kārtā dramatiskā cīņā piekāpās Ņujorkas “Rangers”.

Sērijā “pingvīni” bija vadībā ar 3:1, taču pēdējos trīs mačos zaudēja – divreiz ar 3:5 un reizi ar 3:4. Katrā no šīm spēlēm Pitsburga bija vadībā, taču pārsvaru nespēja noturēt. Iepriekšējās divās spēlēs Pitsburgai traumas dēļ nepalīdzēja kapteinis Sidnijs Krosbijs, kuram bija smadzeņu satricinājuma simptomi, tomēr izšķirošajā septītajā mačā viņš devās laukumā, tāpat kā pirmais vārtsargs Tristans Džerijs, kurš pirmās sešas spēles izlaida traumas dēļ.

“Penguins” līdz uzvarai pamatlaikā pietrūka sešas minūtes, kad pretinieku labākais uzbrucējs šajā sērija Mika Zibanedžads izlīdzināja rezultātu 3:3, bet papildlaikā ņujorkiešiem uzvaru vairākumā atnesa Oļega Znaroka znota un Putina režīma kritizētāja Artēmija Panarina gūtie vārti.

Bļugers pēdējā mačā laukumā bija 17 ar pusi minūtes, divas reizes meta pa vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderību -1, bet septiņos “play off” mačos viņam viena rezultatīva piespēle un uzvarēti 68,8% iemetienu, kas bija viens no labākajiem rādītājiem pirmajā kārtā visā līgā.

Lūsiņš uz “pingvīniem”

Hokeja dzīve rit arī ārpus ledus laukumiem, spēlētājiem un treneriem meklējot sev jaunas darba iespējas. Vārtsargu treneris Edgars Lūsiņš tādu atradis Vācijā, pievienojoties Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins” treneru korpusam. Viņš šajā vienībā spēlēja 2009./2010. gada sezonā, taču tad brēmerhāfenieši bija Vācijas pēc spēka otrajā līgā, bet tagad spēlē starp labākajiem. Vēl pirms tam aizsargs Patriks Ozols vienojās ar Slovākijas vienību Trenčīnas “Dukla”, kur spēlēs arī Frenks Razgals.

Rezultāti. Hokejs

Pasaules čempionāts

B grupa

* Latvija – Norvēģija 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) 1:0 Ābols (Ķēniņš, Balcers) 14:04, 1:1 Roseli Olsens (Roksets, Hofs) 18:41, 2:1 Jeļisejevs (Balcers, Jaks, vair.) 27:16, 3:1 Ro. Bukarts (Sotnieks, Smons) 33:00, 3:2 Krogdāls (Norstebo, K. Olimbs) 47:12. Metieni: 28:36.

Zviedrija – Čehija 5:3. Punkti: 1. Somija 6, 2. Zviedrija 6, 3. ASV 5, 4. Čehija 3, 5. Latvija 3, 6. Norvēģija 2, 7. Austrija 1, 8. Lielbritānija 1.

A grupa

* Šveice – Dānija 6:0, Kanāda – Slovākija 5:1. Punkti: 1. Kanāda 9, 2. Šveice 6, 3. Dānija 3, 4. Slovākija 3, 5. Vācija 3, 6. Francija 3, 7. Itālija 0, 8. Kazahstāna 0.