Ernests Gulbis

Gulbis Austrālijā paveic to, ko neviens nav spējis 15 gadus 0

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis ceturtdien Austrālijas atklātā čempionāta otrās kārtas spēlē ar rezultātu 7-5, 6-3, 6-2 uzvarēja slovēni Aljažu Bedeni, pirmo reizi karjerā Melburnā sasniedzot trešo kārtu.

Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Gulbis ATP rangā ieņem 256.vietu, bet Bedene ir 55.pozīcijā.

Latviešu tenisists par trešās kārtas sasniegšanu nopelnījis 90 ATP ranga punktus, kas palīdzēs veikt kāpumu reitingā. Ernests ir pirmais tenisists kopš 2005. gada, kas Austrālijā sasniedz trešo kārtu, lai gan rangā ir ārpus 250 labākajiem sportistiem. Kopš 1997. gada viņš ir tikai ceturtais, kurš to spēj.

Trešajā kārtā viņš tiksies ar francūzi Gaēlu Monfisu (ATP 10.) vai horvātu Ivo Karloviču (ATP 124.).

Gulbis pirmā seta vidū atspēlēja divas breikbumbas, bet vēlāk 12.geimā atņēma pretiniekam servi, gūdams virsroku ar 7-5. Otrais sets bija breikiem bagātāks, Gulbim trīs geimos atspēlējot pretinieka breikbumbas. Latvietis pretiniekam servi atņēma sestajā geimā, kas setā ļāva uzvarēt ar 6-3.

Trešo setu Gulbis iesāka ar breiku, bet pēc 2-1 panākšanas Bedene pieprasīja medicīnisko pārtraukumu. Nākamo reizi Latvijas tenisists pretinieka servi atņēma septītajā geimā, kad panāca 5-2 un ieguva tiesības servēt par uzvaru mačā. Gulbis savu iespēju izmantoja un ar 6-2 trešajā setā pielika punktu mačam.

Gulbis šajā mačā veica 13 netveramās serves un pieļāva divas dubultkļūdas, kamēr Bedenem bija četri “eisi” un viena dubultkļūda.

Abi tenisisti savā starpā iepriekš tikās 2015.gada ASV atklātā čempionāta pirmajā kārtā, kurā Gulbis trešajā setā izstājās.