Gulbis un Juška zaudē piecos setos, Latvija – Ukraina 1:2 0

Ernests Gulbis pārī ar Andi Jušku sestdien Liepājā piecos setos zaudēja ukraiņiem Sergijam Stahovskim un Sergejam Bubkam, kas Latvijas tenisistus atstāja iedzinēju lomā un sarežģīja izredzes Deivisa kausa izcīņā iekļūt Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7

Zonas II grupas trešās kārtas mačā Liepājas Olimpiskajā centrā Ukraina izvirzījās vadībā ar 2:1, un uzvarētāju noteiks svētdien atlikušajās divās vienspēlēs.

Gulbis ar Jušku vairāk nekā trīs stundas ilgušajā spēlē piedzīvoja neveiksmi ar 4-6, 6-3, 6-2, 1-6, 4-6. Izšķirošajā piektajā setā Latvijas tenisisti pēc gūtā punkta pretinieku servē izvirzījās vadībā ar 4-1, taču Stahovskis un Bubka atspēlējās un neļāva pretiniekiem cīņas turpinājuma uzvarēt nevienā geimā. Latvijas duetā nereti izpaudās spēlētāju meistarības atšķirība, jo Juška, it īpaši pirmajos setos, pieļāva kļūdas, kas sarežģīja mājinieku izredzes uz uzvaru.

Latvijas kapteinis Kārlis Lejnieks pēc spēles Latvijas Televīzijā teica, ka nekas vēl nav beidzies, un par uzvaru jācīnās svētdien vienspēlēs. “Esam gatavi uzvarēt un cīnīsimies līdz galam,” teica Lejnieks.

Mača noslēgumā svētdien vienspēlēs Gulbim jātiekas ar Stahovski, Juškam – ar Bubku. Komandu kapteiņi pieteikumā vēl varēs veikt izmaiņas neilgi pirms spēļu sākuma. Uzvarētājs iegūs tiesības nākamgad spēlēt Deivisa kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas I grupā, savukārt zaudētāji saglabās vietu II grupā.

Jau ziņots, ka piektdien pirmajās vienspēlēs Gulbis uzvarēja Bubku, savukārt Juška piekāpās Stahovskim.

Latvijas un Ukrainas tenisisti Deivisa kausa izcīņā līdz šim ir tikušies četras reizes, un trīskārt pārāki bijuši ukraiņi. Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) vienspēļu rangā visaugstāk no mača dalībniekiem ir Stahovskis, kurš ieņem 92.vietu, Gulbis reitingā ir 136.vietā, Bubka – 156., bet Juška ‒ 327.vietā.