Foto: AFP/Scanpix/LETA

Gvatemalā piekauti mediķi un iznīcinātas Covid-19 vakcīnas 13

Pievieno LA.LV

Gvatemalā kāda ciemata iedzīvotāji uzbrukuši veselības aprūpes darbiniekiem, kas vakcinē cilvēkus pret Covid-19, un iznīcinājuši aptuveni 50 vakcīnas devu.

Kokteilis
Atceries 90. gadus? Šīs lietas toreiz kaitināja, bet tagad šķiet neticamas
Veselam
5 populāri ēdieni, no kuriem mediķi iesaka uzmanīties: tie var palielināt trombu risku
Nosauktas pasaules drošākās un bīstamākās valstis 2026. gadā – Latvija ieņem negaidītu vietu
Lasīt citas ziņas

Incidents noticis pirmdien Magilā. Aptuveni desmit Veselības ministrijas darbinieki tika piekauti un vairākas stundas turēti gūstā, atklāja ministrija.

Ciemata iedzīvotāji draudēja viņus nolinčot, un vietējām varasiestādēm nācās iejaukties, lai to novērstu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ciemata iedzīvotāji jau agrāk organizējās, lai novērstu vakcināciju pret Covid-19. Kādēļ tieši viņi atsakās potēties, nav skaidrs.

Gvatemalā, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 18 miljonus, veselības aprūpes darbinieki tiek nosūtīt veikt vakcināciju uz nomaļākiem apgabaliem. Reizēm viņiem kājām jāmēro gari ceļa gabali.

Vairākas kopienas ir izrādījušas pretestību vakcinācijas kampaņām. Iemesli, lai nevakcinētos, mēdz būt dažādi, sākot ar kultūras vai reliģiskiem uzskatiem un beidzot ar baumām.

Tikai aptuveni 14% no Gvatemalas iedzīvotājiem ir pilnībā vakcinēti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.