Publicitātes foto

Halovīns latviskā garā jeb “Četri latvju spoku stāsti” 0

Tapis pārsteidzošs koncertuzvedums “Četri latvju spoku stāsti”, ko radījuši Kaspars Putniņš, Jēkabs Nīmanis, Austra Hauks un Reinis Suhanovs, un tas unikālā veidā apspēlē Halovīna jeb Visu svēto dienas priekšvakara fenomenu latviskā garā, informē Latvijas Radio koris.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu
Lasīt citas ziņas

Veļu laikā, kad dienas kļūst īsas, rītus pārņem miglas noslēpums, bet vakarus iezīmē tumsa, Latvijas Radio koris izjauc tradicionālās robežas. Koncertuzvedumā ar skaņas, gaismas, teatrāliem efektiem un citiem provokatīviem paņēmieniem tiek pasniegti spoku stāsti, kas sakņoti latviešu folklorā.

Atceraties? “Vienā melnā, melnā naktī, vienā melnā, melnā pilsētā, vienā melnā, melnā ielā, vienā melnā, melnā mājā…” Skaņas, gaismas, teatrāli un multimediāli efekti mijiedarbosies un radīs melnās komēdijas cienīgu atmosfēru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Četri latvju spoku stāsti veidota kā atsauce mūsdienu cilvēku bailēm, atraktīvā veidā pētot cēloņsakarības. Šausminošais kā psiholoģiski terapeitisks materiāls ir klātesošs jebkurā kultūrā, jo palīdz mums pašiem iepazīt savu baiļu dabu.

Balsīs un instrumentos atdzīvosies Kristapa Pētersona un klasiķu – Jāzepa Vītola, Jēkaba Graubiņa, Jāņa Zālīša, Emila Melngaiļa – radītais mūzikas materiāls. Koncertā tiks pirmatskaņoti Jēkaba Nīmaņa īpaši šim projektam radīti instrumentāli un vokāli skaņdarbi. Koncertuzveduma programma veidota, izvēloties darbus, kas saturiski raksturo mistisko, baiļu pilno, kas sastopami mūsu kultūrā un reflektē ar rudens laiku latviešu folklorā.

Koncertuzvedums skanēs 31. oktobrī plkst, 19 “Mūzikas namā Daile”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.