Aina Stašāne: “Gaidu priekšlikumus un skaidras atbildes, kā samazināt birokrātiju. Meža likumdošana Latvijā šobrīd ir ļoti sarežģīta.”
Aina Stašāne: “Gaidu priekšlikumus un skaidras atbildes, kā samazināt birokrātiju. Meža likumdošana Latvijā šobrīd ir ļoti sarežģīta.”
Foto: Karīna Miezāja

Haralds Barviks: “Stašāne melo! Noteikumu projekts ar mums netika saskaņots!” 36

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta 2014. gada 11. februāra noteikumos Nr. 82 “Noteikumi par valsts nodevu par mežsaimnieciskām un medību darbībām”. Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) vadītājs Haralds Barviks un Latvijas Mednieku savienības (LMS) valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis jau iepriekš norādīja, ka noteikumu projekts tiek virzīts nesaskaņots, nepanākot kompromisu.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
Čūska aptur neapturamo Japānas ātrgaitas vilcienu
Lasīt citas ziņas

Savukārt RETV 16.decembra ziņās Valsts meža dienesta ģenerāldirektore Aina Stašāne telefonintervijā norāda: “Mēs ar organizācijām esam runājuši un esam piedāvājuši kompromisus. Tas, kas šobrīd tiek virzīts uz Ministru kabinetu, jau ir lielā mērā izrunāts ar mednieku organizācijām.”

Haralds Barviks norāda, ka šādi apgalvojumi ir klaji meli! “Tas ir nepieņemami. Līdz šim neviens tāda līmeņa vadītājs nav atļāvies tik klaji melot. Ar Zemkopības ministriju un Valsts meža dienestu notika precīzi viena tikšanās, kur tika panākta vienošanās par kompromisu, kas nekādā veidā, izņemot dažas sīkas detaļas, neatspoguļojas noteikumu projektā, kas tiek virzīts Ministru kabinetā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Norādīšu, ka projekta redakcija tāpat netika saskaņota nedz ar LATMA, nedz ar LMS. Tos skaitļus ieraudzījām tikai tad, kad noteikumu projektu jau bija publicējusi Valsts kanceleja! Ir absolūti neiespējami izskaidrot šādu rīcūbu! RETV raidījumā Aina Stašāne arī saka, ka mednieku asociācijas piedāvā atstāt visu kā ir. Tie arī ir klaji meli, jo sanāksmē mēs vienojāmies par mums vairāk vai mazāk pieņemamu risinājumu, kas pēc tam tika totāli ignorēts. VMD vadītāja arī melo, sakot, ka no mednieku puses nav bijuši piedāvājumi un alternatīvas piedāvājumiem. Tas viss bija, tikai neviens ar mums negribēja par šo runāt, jo acīmredzami VMD ir vajadzīga nauda, ko tagad cer izspiest no medniekiem!”

Savu sašutumu un neizpratni par šo noteikumu projektu paudis gan Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks, gan arī Latvijas Mednieku savienības vadītājs Jānis Baumanis. Noteikumu projekts paredz celt nodevas, ko mednieki maksā par mednieka eksāmeniem, sezonas karti, medību atļaujām, kā arī ārvalstu mednieku atļauju medīt Latvijā. Sašutums ir par to, ka paredzamais nodevas kāpums dažos punktos sasniedz pat 1000%!

Haralds Barviks norāda, ka Zemkopības ministrijas projekts sagatavots negaidīti, iepriekš par to neviens nebija informēts, neviens nebija konsultējies ar medniekus pārstāvošajām organizācijām. “Noteikumu projekts, maigi sakot, ir nepārdomāts,” saka Haralds Barviks.

“Tas ir arī absolūti nepamatots. Vienkārši mehāniski sarēķināti un salikti cipari, vispār nerēķinoties ar reālo situāciju. Es saprotu, ka viss kļūst dārgāks, bet šis nodevu palielinājums nav samērīgs. Nav skaidrs arī noteikumu projektā norādītais izlietošanas mērķis.

Saskaņā ar Medību likumu budžeta līdzekļiem, kas tiek iegūti par sezonas kartēm un citiem ieņēmumiem, jānonāk Medību saimniecības attīstības fondā, savukārt šis nodevu pieaugums tiek attaisnots ar nepieciešamību uzturēt Valsts meža dienestu, kā arī nodrošināt tā tehniskās vajadzības! Tādēļ mēs kategoriski iebilstam pret šī noteikumu projekta tālāku virzību, pirms nebūs panāks visām pusēm pieņemams kompromiss. To, ka nav bijusi panākta vienošanās šodien sanāksmē atzina arī Zemkopības ministrijas pārstāvji.”

Reklāma
Reklāma

Līdzīgu viedokli pauda arī Jānis Baumanis, norādot uz vairākām problēmām, kas var rasties, ja tiks pieņemta šī noteikumu projekta redakcija. Jānis Baumanis uzsver, ka, pirmkārt, medību atļauju sadārdzinājuma dēļ mednieki būs spiesti norādīt mazāku dzīvnieku daudzumu vai arī vispār neizņemt medību atļaujas pilnā apmērā.

Otrkārt, attiecībā uz medību tūrismu Latvija kļūs par vienu no dārgākajām valstīm Eiropas Savienībā. “Noteikumu projektā parādās summas, kas ir krietni lielākas nekā tās, par kurām vienojāmies, tiekoties ar Zemkopības ministriju. Plānoti 15 eiro par staltbriežu buļļu atļauju un 7,50 eiro par staltbriežu govju un teļu atļaujām. Tā ir absolūta nerēķināšanās ar medniekiem!”

Noteikumu projekts paredz, ka turpmāk par mednieka sezonas kartes izsniegšanu būs jāmaksā 30 eiro, medību atļauja jebkura dzimuma un vecuma aļņa, aļņu buļļa un staltbriežu buļļa nomedīšanai – 15 eiro, staltbriežu govs vai teļa, lūša, medņa, rubeņa un vilka nomedīšanai – 7,50 eiro. Savukārt ārvalstu medniekam, ja medību atļauja derīga visu medību sezonu, būs jāšķiras no 200 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.