Sports
Hokejs

“Hokeja vide kļuvusi sakārtotāka.” Uzbrucējs Cipulis atvērts sarunām0


Mārtiņš Cipulis šobrīd vēl ir neziņā, vai turpinās hokejista karjeru.
Mārtiņš Cipulis šobrīd vēl ir neziņā, vai turpinās hokejista karjeru.
Foto: HK “Kurbads”

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Turpināšu karjeru, ja būs adekvāts piedāvājums, – pieredzējušais hokeja uzbrucējs Mārtiņš Cipulis vēl gatavs pieņemt sportiskos izaicinājumus.

“Tagad ir pauze, no neviena kluba nav informācijas, kas būs. Uzturu sevi formā un gaidu. Ja būs adekvāts piedāvājums, tad izskatīšu un būšu gatavs ielēkt treniņu procesā ar pilnu spēku. Redzēsim, kā šī krīze ietekmēs klubus. Tikai sporta pēc droši vien nespēlēšu,” sarunā ar “Latvijas Avīzi” izteicās Mārtiņš Cipulis, kuram novembrī apritēs 40.

Viņš gan piebilst, ka vēl nav jāsatraucas, jo parasti galvenais gatavošanās process sākas augustā.

Iepriekšējās trīs sezonas viņš aizvadīja Rīgas “Kurbadā”, kas atteikusies no dalības Latvijas čempionātā. “Tas Latvijas hokejam ir liels zaudējums, jo “Kurbads” ir gana sakārtots klubs ar zināmām tradīcijām un katru gadu cēla līmeni uz augšu,” atzina Cipulis.

Viņš vairs nelolo cerības spēlēt ārzemēs, arī ģimenes dēļ. Ar hokeju ļoti aizrāvies nepilnus astoņus gadus vecais dēls Ernests, bet četrus gadus vecākā Dārta trenējas vieglatlētikā.

“Man pandēmijas laiks pagāja visnotaļ pozitīvi, varēju vairāk laika veltīt tuvajiem, atpūsties un izdarīt to, kam ikdienā nesanāca pievērsties,” iepriekšējos mēnešus atminas 11 pasaules čempionātu un triju olimpisko spēļu dalībnieks.

Mārtiņš ir arī uzņēmējs, un krīze biznesu ietekmējusi, taču situācija neesot kardināli pasliktinājusies.

Mārtiņa Cipuļa un Edgara Masaļska izveidotajam bērnu hokeja klubam “Baltijas Vilki” apritējis viens gads.

“Tas bijis gana pozitīvs, piedalījāmies Latvijas čempionātā divās vecuma grupās. Puišiem redzams progress. Organizatoriskajā ziņā katru dienu kaut kas jāizdara, nevar sēdēt rokas klēpī salicis,” norādīja Cipulis.

“Koronavīrusa dēļ bija pauze, bet, tiklīdz varēja, tā atsākām treniņus. Citās vasarās jūnijs un jūlijs ir brīvs, tagad ļaujam bērniem sportot, viņi arī ir nocietušies. Gandrīz visi turpina treniņus, tikai daži pārtraukuši. Kopumā mums ir ap 80 bērniem četrās vecuma grupās – no U-6 līdz U-13. Esam nobāzējušies “Akropolē”.”

Mārtiņš mācās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā un pats arī sper pirmos soļus trenera arodā. Vēl pirms pieciem gadiem domājis, ka ies citu ceļu, bet šobrīd atzīst – ir interesanti.

Šonedēļ notika Latvijas Hokeja federācijas kongress, biedriem prezidenta amatā vienbalsīgi pārvēlot Aigaru Kalvīti.

“Hokeja vide kļuvusi sakārtotāka. Es tagad esmu iekšā bērnu hokejā un uzskatu, ka no šā viedokļa viss ir tiptop, mūsu klubam nav nekādu sūdzību. Agrāk noteikti viss bija vairāk pašplūsmā,” apmierinātību ar vadības darbu pauda Cipulis.

Saistītie raksti

Bērnu hokeja sistēmā pakāpeniski tiek meklēti uzlabojumi. Piemēram, U-11 grupā turpmāk nespēlēs uz lielā laukuma, bet šķērsām un taisīs sabraukumus, izmaiņas pamatojot ar to, lai jaunie censoņi vairāk būtu ar ripu, būtu vairāk metienu un apspēlēšanas.

“Uz lielā laukuma vienai daļai ir pagrūti, kāds pa visu spēli ripai pat nepieskaras. Spēlējot šķērsām trīs pret trīs, iespēja tikt pie ripas ir daudz lielāka. Es tam piekrītu. Herberts Vasiļjevs stāstīja, ka Vācijā būs astoņu gadu projekts – bet, ja pēc tam saprot, ka tas nedod rezultātu, ko tad?” Mārtiņš Cipulis uzskata, ka lietderīgāk iet soli pa solim.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Baltkrievijā aizturēti divi Latvijas valstspiederīgie. Speciālizlaidums par situāciju Baltkrievijā
Tiešraide 1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Jūrā noslīcis atrasts pirmdien pazudušais jaunietis. Policija atklāj notikušā apstākļus
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pat stārķi ievēro distanci! Ventspils pusē iemūžināts neparasts skats
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pensionāru federācija komentē pensiju celšanu un pastāsta, kāpēc daļa pensionāru būs apbēdināti 1
4 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Nomira 21 gadu vecā mamma un bērns piedzima nosmacis. Sākas tiesvedība par draudzi, kas izvēlējās neizglābt
7 stundas