Foto: LETA/EPA

Hokings: Dieva nav, bet no citplanētiešiem gan jāpiesargās 4

Intervijā Spānijas laikrakstam “El Pais” pazīstamais fiziķis Stīvens Hokings paziņojis, ka Dieva nav, visus dabā notiekošos procesus iespējams izskaidrot zinātniski, turpretī citplanētiešu eksistenci gan neizslēdza un brīdināja, ka jau tuvāko simt gadu laikā mākslīgais intelekts var pārspēt cilvēcisko.

Reklāma
Reklāma
“Ja pie katras zibeņošanas būs šādi paziņojumi, puse Latvijas iedzīvotāju aizies ar sirdi.” Nakts vidū cilvēkus atkārtoti izbiedē šūnu apraidē izsūtītie brīdinājumi
Kokteilis
Saudzējiet viņus! 3 zodiaka zīmes, kuru pārstāvji slimo vairāk par pārējiem
10 profesijas, ar kuru palīdzību tu vari kļūt par miljonāru! Vai tu jau strādā kādā no tām?
Lasīt citas ziņas

Hokings sacīja: “Es izmantoju vārdu “Dievs”, taču tikai nosacīti, līdzīgi kā Einšteins, runājot par dabas likumiem. Ar zinātni pietiek, lai izskaidrotu pasaules rašanos, nav nepieciešams tajā iesaistīt Dievu.”

Taču citplanētiešu esamību zinātnieks neizslēdz un pieļauj arī, ka viņi var būt naidīgi noskaņoti, tādēļ galvenais izaicinājums – saprast, kā viņi varētu izskatīties. Viņš kopumā aicinājis pievērsties kosmosa izpētei, jo pamazām pieaug risks, ka Zeme varētu iet bojā kādā katastrofā, tādēļ būtu labi sameklēt cilvēcei “jaunas mājas kaut kur Visuma plašumos”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet vislielākais izaicinājums tuvākajos simt gados būs mākslīgais intelekts, kura potence var atsevišķos parametros pārspēt cilvēka spējas, tādēļ noteikti jāpārliecinās, vai mašīnām ir tādi paši mērķi kā cilvēkiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.