Latvijā
Rīga

Iedzīvotāji ir sadzirdēti! Rīgā top Nīderlandes līmeņa veloinfrastruktūra2

Foto: pixabay.com

Krasta ielā Rīgā beidzot top kvalitatīva veloinfrastruktūra ar Rīgā vēl neredzēti labiem risinājumiem, savā Facebook raksta “Pilsēta cilvēkiem” aktīvistu grupa.

Gājēju un velosipēdistu daļas būs nodalītas ar slīpu apmali, iebrauktuvēs gājēju un velosipēdistu ceļš nepārtrūks un būs kā neliels ātrumvalnis. Nejauši uzbraucot uz šādas apmales iespēja avarēt ir daudz mazāka, nekā uzbraucot uz parastas apmales.

Veloceļa un ietves platumi arī nu ir daudz piemērotāki ērtai gājēju un velosipēdistu satiksmei.

Oriģinālajā projektā bija ieplānota 4 metrus plata “veloietve”, kurai ar baltu līniju nodalīta 1,5 metrus plata gājēju daļa un 2,5 metrus plata velosipēdistu daļa.

Krasta ielas veloceliņa remonts

Tāpat autobusu pieturvietās tiks izveidots drošs risinājums gājēju, velosipēdistu un pasažieru organizācijai, kāds citviet pielietots jau sen un sevi ir labi pierādījis.

“Pilsēta cilvēkiem” atgādina, ka 2018. gadā oriģinālais projekts neko no šī neparedzēja un Rīgas dome bija ieplānojusi arhaisku risinājumu, vienkārši noasfaltējot nedaudz plašāku ietvi un to sadalot uz pusēm ar baltas krāsas līniju.

Saistītie raksti

“Pilsēta cilvēkiem” pret šādu projektu iebilda un nosūtīja iesniegumu RDSD ar priekšlikumiem, kā veloceļam vajadzētu izskatīties. Un – tavu brīnumu – saņēma pozitīvu atbildi, ka viņu priekšlikumi tiks ņemti vērā.

Paredzēts, ka jau šī gada rudenī gājēju un velosipēdistu ceļš būs izbūvēts, un tad ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis varēs izmēģināt pārvietošanos pa Nīderlandes līmeņa veloinfrastruktūru tepat Rīgā!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
2 stundas
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
6 stundas