Praktiski
Sadzīve

Ielieta nepareizā degviela. Ko darīt?0

Foto: Freepik

Tiem, kam kaut reizi dzīvē tas gadījies, zina, cik šausmīga ir apziņa – nupat auto bākā iepildīta nepareizā degviela. Visvieglāk kļūdīties tiem, kam ikdienā sanāk braukt ar abu veidu dzinējiem aprīkotām mašīnām, vienkāršāk sakot – braukt gan ar dīzeli, gan benzīnu. Tāpat šādas kļūdas raksturīgas reizēs, kad mašīnu aizņemas.

Zināms, ka tas nav labi, ja benzīna dzinēja auto tiek iepildīta dīzeļdegviela un otrādi – dīzeļa dzinējā benzīns, bet cik slikti tas ir un ko šādā situācijā darīt?

Kas sliktāk?

Daudz sliktāk, ja dīzelī tiek ieliets benzīns. Dīzeļa motori šai ziņā ir ļoti jutīgi un, visticamāk, lai nomainītu daudzās dārgās detaļas, kas šādas kļūdas pēc tiek sabojātas, nāksies šķirties no tiešām lielas naudas summas. Atsevišķos gadījumos, droši vien lētāk ir vienkārši iegādāties jaunu auto.

Mazāk nopietnas sekas auto motoram var rasties, ja benzīna motorā nonāk dīzeļdegviela. Tagad gan daudzās uzpildes stacijās dīzeļdegvielas sūkņa pistole mēdz būt platāka nekā benzīna sūkņa pistole, taču arī tas nepasargā no kļūdīšanās.

Visbiežāk benzīna motors drīz vien pēc tam, kad būsiet auto uzpildījis ar dīzeļdegvielu, vienkārši noslāps. Vai arī, ja ielietā dīzeļa apjoms būs bijis neliels, auto rīstīsies, slāps nost, tam mazināsies jauda.

Ko darīt?

Saistītie raksti

Pirmais, kas jādara uzreiz, tiklīdz apjaušat, ka esat ielējis ne to degvielu – izslēgt dzinēju. Vai vēl labāk, ja to saprotat jau degvielas uzpildes stacijā – neiedarbināt dzinēju. Tādā gadījumā var informēt par notikušo arī degvielas uzpildes stacijas operatoru, jo pastāv iespēja, ka konkrētā uzpildes stacija ir aprīkota ar speciālu šādām situācijām paredzētu iekārtu, kas izsūknē degvielu no bākas.

Ja tādas nav, nākamais solis – izsaukt evakuatoru, lai tas nogādā mašīnu servisā, kur iztukšos degvielas tvertni, iztīrīs sistēmu, nomainīs filtrus, novērtēs bojājums un izvērtēs, cik dārgi varētu izmaksāt auto remonts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
“Jā, Covid-19 ir bīstams, bet tas ir pārspīlēts,” uzskata Apinis 34
9 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Tas ir rets notikums!” Otrdien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Makrons kopā ar kundzi Brižitu
3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Uhaņā saražotais draņķis ir izrādījies no aplam izturīga materiāla taisīts.” Egila Līcīša feļetons 2
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Nepamodās no narkozes: zobārsta krēslā nomirst deviņus gadus veca meitenīte 2
7 stundas
LA
LA.LV
Laukos
“Šis ir liels zaudējums.” Nelikumīgi nozāģēts pie kāda latviešu strēlnieka kapa augušais dižkoks
52 minūtes