Praktiski
Sadzīve

Ielieta nepareizā degviela. Ko darīt?0

Foto: Freepik

Tiem, kam kaut reizi dzīvē tas gadījies, zina, cik šausmīga ir apziņa – nupat auto bākā iepildīta nepareizā degviela. Visvieglāk kļūdīties tiem, kam ikdienā sanāk braukt ar abu veidu dzinējiem aprīkotām mašīnām, vienkāršāk sakot – braukt gan ar dīzeli, gan benzīnu. Tāpat šādas kļūdas raksturīgas reizēs, kad mašīnu aizņemas.

Zināms, ka tas nav labi, ja benzīna dzinēja auto tiek iepildīta dīzeļdegviela un otrādi – dīzeļa dzinējā benzīns, bet cik slikti tas ir un ko šādā situācijā darīt?

Kas sliktāk?

Daudz sliktāk, ja dīzelī tiek ieliets benzīns. Dīzeļa motori šai ziņā ir ļoti jutīgi un, visticamāk, lai nomainītu daudzās dārgās detaļas, kas šādas kļūdas pēc tiek sabojātas, nāksies šķirties no tiešām lielas naudas summas. Atsevišķos gadījumos, droši vien lētāk ir vienkārši iegādāties jaunu auto.

Mazāk nopietnas sekas auto motoram var rasties, ja benzīna motorā nonāk dīzeļdegviela. Tagad gan daudzās uzpildes stacijās dīzeļdegvielas sūkņa pistole mēdz būt platāka nekā benzīna sūkņa pistole, taču arī tas nepasargā no kļūdīšanās.

Visbiežāk benzīna motors drīz vien pēc tam, kad būsiet auto uzpildījis ar dīzeļdegvielu, vienkārši noslāps. Vai arī, ja ielietā dīzeļa apjoms būs bijis neliels, auto rīstīsies, slāps nost, tam mazināsies jauda.

Ko darīt?

Saistītie raksti

Pirmais, kas jādara uzreiz, tiklīdz apjaušat, ka esat ielējis ne to degvielu – izslēgt dzinēju. Vai vēl labāk, ja to saprotat jau degvielas uzpildes stacijā – neiedarbināt dzinēju. Tādā gadījumā var informēt par notikušo arī degvielas uzpildes stacijas operatoru, jo pastāv iespēja, ka konkrētā uzpildes stacija ir aprīkota ar speciālu šādām situācijām paredzētu iekārtu, kas izsūknē degvielu no bākas.

Ja tādas nav, nākamais solis – izsaukt evakuatoru, lai tas nogādā mašīnu servisā, kur iztukšos degvielas tvertni, iztīrīs sistēmu, nomainīs filtrus, novērtēs bojājums un izvērtēs, cik dārgi varētu izmaksāt auto remonts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vēlēšanu kaislības Baltkrievijā: aizturēti septiņi Lukašenko galvenās sācenses Tihanovskas štāba pārstāvji
22 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 2 stundas