Latvijā
Kriminālziņas

Kā ventspilnieks iepirkās par nopirktām viltotām 50 eiro banknotēm1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LETA/AFP

Ceturtdien Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnese Dace Ķeire par viltotas nauda pirkšanu un iepirkšanos piesprieda trīs gadu un piecu mēnešu cietumsodu nosacīti 20 gadus vecam ventspilniekam, kādas datorremonta firmas valdes loceklim.

Tiesā viņš savu vainu atzina. Viņam arī jāsamaksā kompensācija cietušajiem par nodarītajiem zaudējumiem. Šādu sodu vienošanās procesā ar apsūdzēto prasīja prokurore Margita Vanaga.

Viena tiesvedība šajā lietā jau notika Kurzemes rajona tiesā Ventspilī (pagājušajā gadā viņš saņēma divu gadu un septiņu mēnešu cietumsodu nosacīti, pirms tiesas četrus mēnešus atradās apcietinājumā), otra – tagad Rīgā, pēc kuras tika pieņemts galīgais spriedums.

Ko tādu jaunais cilvēks bija izdarījis? Prokurore, apsūdzētais un viņa advokāte Agita Šama par notikušo bija nerunīga, bet lietas būtība tapa skaidra, klausoties spriedumu.

Tajā izskanēja, ka 2016. gada beigās jaunais cilvēks internetā nopircis viltotas 50 eiro banknotes, ar kurām 2017. gada 23. janvārī un 31. janvārī devies iepirkties uz Rīgu. Divreiz pa vienai 50 eiro banknotei viņš izlietojis un izmainījis, braucot ar taksometru.

Par septiņām banknotēm (350 eiro) nopircis no kādas privātpersonas mobilo telefonu, par četrām (200 eiro) – tāpat no privātpersonas planšetdatoru.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.