Foto: Polina Viljuna un publicitātes, kolāža: Dina Antuma-Jansone.

Labas lietas priekam un iedvesmai sērgas laikā iesaka Vija Beinerte 1

Vija Beinerte, “Mājas Viesis, AS “Latvijas Mediji”

“Kalpo uzticīgi savam laikmetam – bet ne ļaunajam laika garam!” /Lavaters/

Dienas jautājums

SĒRGAS MĀCĪBA

Vai tas ir Dieva sods? – Tā pirms dažām dienām man pajautāja labs draugs. – Nē, es teicu, tas ir modinātāja zvans. Mums ir dots likums, un ir dota iespēja likumu pārkāpt. Kurš cilvēks mīlestības bausli dara par savu, tam viss ir debesis, bet kurš likumam nepakļaujas un pretojas, tas visu ap sevi un sevī pārvērš par elli un ciešanām.

LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
Lasīt citas ziņas

Tiem, kas nevēlas uzklausīt ne sirdsapziņu, nedz skolotājus un praviešus, Dievs pieļauj bargākus modinātājus – neražu, dārdzību, sērgas, plūdus, aprobežotus bezsirds valdniekus un citus postus, taču ne tādēļ, lai cilvēku par viņa kļūdām sodītu, bet gan tālab, lai modinātu un vestu atpakaļ uz Dieva kārtības ceļa.

Visas tās nejēdzības, kas plosās visapkārt, nav radušās nekā citādi, kā tikai no tā, ka cilvēki ir novērsušies no debesu lietām un Dieva taisnības. Cita cēloņa tam nav. Un nav arī cita risinājuma kā tikai atgriešanās pie Dieva.

CITI ŠOBRĪD LASA
Sērga ir zīme. Vēsts egoisma pārņemtai pasaulei.

Ka nams ir jāceļ uz klints, nevis smiltīs. Ka tas, ko negribam, lai kāds darītu mums, arī pašam nav jādara. Ka tikai žēlsirdība un nesavtīgas rūpes citam par citu spēj mūs glābt.

Grāmata

SLEPKAVA ALISE

Publicitātes foto

Nekas tā nerosina pētnieka iztēli, kā no slavena rakstnieka dienasgrāmatas izplēsta lapa. Un nekas tā nesatrauc, kā pēkšņi atrasts pavediens…

Jauns argentīniešu matemātiķis G., kam ir slepena kaisle uz literatūru, studē doktorantūrā Oksfordā, kur gluži negaidīti tiek ierauts noslēpumainu notikumu virpulī.

Bikla, gudra un apbrīnojami daiļa pētniece ir atradusi dokumentu, kas atklāj Lūisa Kerola dzīves neizgaismotu daļu, taču nepagūst pavēstīt par savu atradumu rakstnieka brālības sapulcē, jo viņu notriec automašīna. Doktorants G. (pilns viņa vārds, aizbildinoties ar sarežģīto izrunu, netiek minēts), ir pēdējais, kas ar meiteni runājis tanī vakarā.

Tā sākas baisu noziegumu virkne, kas visi dīvainā kārtā ir saistīti ar “Alisi Brīnumzemē”. Līdz ikviens Lūisa Kerola brālības biedrs kļūst gan par aizdomās turamo, gan par apdraudēto.

Un te – kā iesauktos Alise – viss kļūst arvien dīvīgāk un dīvīgāk.

Argentīniešu rakstnieka un matemātikas doktora Giljermo Martinesa jaunais kriminālromāns “Slepkava Alise” ir kā burtu mīkla, rēbuss un vienādojums ar vairākiem nezināmajiem. No spāņu valodas tulkojis Edvīns Raups.

Kā saka matemātikas profesors Artūrs Seldoms, ar kuru G. pērn jau ir šķetinājis noslēpumainu nāvju virteni, ideāls ir nevis tāds noziegums, ko nevar atklāt, bet tāds, ko atklājot nonāk pie aplama vainīgā.

Izstāde

TEPAT TUVUMĀ

Publicitātes foto

Atklāt neredzamo, izteikt vien nojaušamo. Nevis izstāstīt, bet ļaut sajust, noģist, atskārst. Galerijā “Daugava” Ausekļa ielā 1 līdz pat novembra beigām skatāma Līgas Purmales izstāde “Tepat tuvumā”. Tiem, kas vēlas apturēt laika skrējienu, ieelpot mieru un mazliet no mūžības.

Vērts ieskatīties!

DĀRGUMU LĀDE

Publicitātes foto

“Mirt nav laiks” ir jaunākā, nu jau divdesmit piektā, Džeimsa Bonda filmu sērija, kur piekto un pēdējo reizi aģenta 007 lomā parādās lieliskais Denjels Kreigs. Filmas pirmizrāde bija ieplānota šā gada aprīlī, taču sērgas dēļ producenti nolēma to pārcelt uz novembri. Tagad tā ir pārcelta uz 2021. gada 2. aprīli.

Tikām portāls “movify” piedāvā iespēju noskatīties vairāk nekā 1400 kino klasikas pērļu. Kolekcijā atrodami 700 režisoru darbi ar 2355 filmzvaigžņu piedalīšanos. Un tas viss pilnīgi par brīvu. Skaties, kad gribi un cik gribi! Meklē https://movify.co.ukDienas jautājums

Vērts ieklausīties!

SPĒKA VĀRDI

Publicitātes foto

Kad nolaižas rokas, paskaties uz Niku Vujičiču! Viņa uzrunas iedvesmo miljonus, simtiem tūkstošu cilvēku apgalvo, ka Niks ir izglābis viņus no depresijas un pašnāvības, palīdzējis izprast dzīves jēgu un mērķi. Kopš dzimšanas Nikam nav ne roku, ne kāju. Tomēr savā nevarībā viņš ir atklājis Dieva spēku: “Drosmīgs ir nevis tas, kas nepazīst baiļu, bet gan tas, kas spēj darboties, paļaujoties nevis uz sevi, bet uz Dievu. Manas ciešanas un pārbaudījumi bija vajadzīgi, lai es saprastu, cik ļoti esmu atkarīgs no Dieva. Tagad daudziem ir vajadzīga mana liecība.” Nesagaidījis brīnuma, Niks pats ir kļuvis par to.

Niks ir sarakstījis vairākas grāmatas, viņa videouzrunas var klausīties kanālā “Nickvujicic.com“. Skolotājiem iesaku ieskatīties vietnē “AIAcurriculum.com“, kur Niks runā par bērnu un jauniešu sociālo un emocionālo izglītību. Bet kopš 11. novembra ik trešdienu viņa feisbuka profilā tiešraidē ir skatāms Nika jaunais sarunu cikls “Izturība: 8 pīlāri uzplaukumam pārbaudījumu laikā”.

Tepat Latvijā

IEELPOT RUDENI

Foto: Andris Eglītis

Dzidrs gaiss, pilns prieka un mundruma, pasakains skats, tīkama slodze ķermenim – to visu var izbaudīt, ejot gar jūru no Pāvilostas uz Ulmales un Sārantes pusi un beigās uzkāpjot Užavas bākā. Skaties, kur gribi – viss skaists.

Pa ceļam var iegriezties Jūrkalnes Vētru muzejā un iepazīties ar stāstu par kuģi, kas 1919. gadā uz laiku kļuva par Latvijas Pagaidu valdības patvēruma vietu.

Pēc tam var doties uz Nīkrāci, kur krustojumā netālu no Ventas ir piemiņas zīme Oskara Kalpaka bataljonam, vai uz Nīcu, kur pirms diviem gadiem atklāta stēla Latvijas brīvības cīnītāju piemiņai.

Jaunums

KIRKÉ

Publicitātes foto

Jasmīna krūms pirms vasaras negaisa, naktsvijoles vakara miglā, saulē sasilis priedes stumbrs ar sveķu lāsi uz raupjās mizas, sāļš jūras vējš – kopš bērnības mani valdzina smaržu pasaule.

Biju vēl skolniece, kad māmiņas draudzene uzdāvināja man maijpuķīšu šalti rūtainā “Christian Dior” flakonā. Tad es sapratu, ka izvēle turpmāk būs vienkārša: vai nu smalks parfīms, vai tīra ķermeņa smarža.

SAISTĪTIE RAKSTI

Sapņu dārzs – tā nav vieta. Tā ir sajūta, kas uzplaukst sirdī kā patvērums no rudens lietavām un garāmgājēju acīm, ļauj ietīties prieka mākonī un lidot uz iedvesmas spārniem.

Sērgas laikā sajust smaržu ir īpaši labi. Mans jaunākais atklājums – nišas zīmola “Tiziana Terenzi” ziedu, augļu un koksnes aromāts “Kirké”, kur maijpuķīšu maigums savijas ar upeņu lapu svaigumu, sandals un pačūlija ar muskusa pavedīgumu, ko ieskauj sapņu dārzā briedušu augļu tikko jaušama dvesma. Un visam pāri – brīnuma priekšnojauta. Aromāts kā vizītkarte un otra āda. Noslēpums, ko uztici tiem, kurus mīli.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 84
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Mūs piespiež izvēlēties starp cilvēkiem, cilvēcību…” Uzņēmēja pieņem smagu lēmumu un slēdz kafejnīcu 122
1 diena
Lasīt citas ziņas
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 84
12 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Itāļi atceļ OIK, spāņi samazina elektrības nodokli. Kā citur kompensē enerģijas cenu pieaugumu? 28
13 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 15
8 stundas
EL
Egils Levits
Ziņas
Levits: Pandēmija beigsies, bet pamatvērtības, par ko mums jārūpējas, paliks. Mūsu kopējā latviešu valoda ir viena no tām 148
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
F-1 izziņo 2022.gada sezonas kalendāru ar 23 sacīkstēm 1
22:30
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 15
21:15
LE
LETA
Ziņas
Jauni kovida slimnieki atklāti Valmieras un Aizkraukles novados. Kur vēl? 7
20:44
LA
LA.LV
Ziņas
“Visus pensionārus gaida smaga ziema.” Veidemane par to, ka ir amorāli piešķirt naudu tikai vakcinētajiem 152
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skolēni bieži nodod Covid-19 testēšanai nederīgus siekalu testus. Kā tas iespējams? 18
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Plešs: Nodevas iekasēšana par iebraukšanu Jūrmalā nav pamatota 19
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Akropolē” un “Alfā” brīvdienās darbosies arī vairāki veikali ar atsevišķu ieeju 3
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Sieviete moteļa numurā zem gultas atrod apslēptu eju 5
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Komēdija “Svingeri krievu gaumē” uzsāk ceļu pie skatītājiem ar Dmitriju Nagijevu galvenajā lomā 14
13 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
Aļona Ostapenko – pirmā Latvijas tenisiste, kura nopelnījusi 10 miljonus ASV dolāru 8
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Var jau būt, ka viņi arī visi ir šovbiznesā.” Roga par jauno budžeta portfeli 21
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. Briedis oficiālajā svēršanās procedūrā nedaudz vieglāks par Mannu
12 stundas
ML
Māra Libeka
Stāsti
Pacientus izvērtē un šķiro. Cik ir to cilvēku vienas dienas laikā, kuriem izsaukums tiek atteikts? 88
Intervija 22 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vairāk nekā desmit Lietuvā iekļuvušie migranti varētu būt saistīti ar teroristiskām organizācijām 25
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ir sasniegts Covid-19 gultu maksimums: Balvu slimnīcas vadītāja “uztaisījusi lielu skandālu” un lūgusi nevest jaunus pacientus 78
15 stundas
Daina Šulca
Ziņas
“Mēs sapratām, ka te paliksim, te novecosim.” Kurzemnieku Jablonsku ģimene 12 gados iedzīvojusies Dānijā 145
20 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Lietuvā senioriem par Covid-19 potēm maksās jau nākamnedēļ. Cik lielu summu par vakcinēšanos pensionāri saņems? 33
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Arī veikalā kasierei tagad jābūt vakcinētai. Uz kurieni tu iesi?” Kreituse par pedagogiem, kuri draud pamest darbu 112
22 stundas
LE
LETA
Ziņas
Gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Iespējams pirmais sniegs? Sinoptiķu prognoze nākamajai nedēļai 1
20 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Haoss un panika Maskavā: cilvēki bēga no pilsētas, ielās sākās laupīšanas, dedzināšanas 12
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ziemassvētku zvaigzne – puansetija: kā to kopt pareizi, lai tā uzziedētu atkal? 2
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Kā vērtējat valdības jaunos lēmumus Covid-19 saslimstības ierobežošanai? 44
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Mūs piespiež izvēlēties starp cilvēkiem, cilvēcību…” Uzņēmēja pieņem smagu lēmumu un slēdz kafejnīcu 122
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Pavļuts nāks spēlēt?” Veidemane neslēpj sašutumu par Valsts prezidenta kancelejas vēlmi iegādāties jaunu koncertflīģeli 135
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Lapsa: Mums stāsta, ka pie 80% vakcinācijas dzīvosim zaļi, bet paši Saeimā pie 96% baidās un uz darbu neiet 150
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Saimnieces recepte: kā pareizi skābēt kāpostus, lai tie vienmēr izdotos izcili 1
1 diena