Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte0

Foto: Valts Kleins un publicitātes. Kolāža: Dina Antuma-Jansone

Vija Beinerte, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

„Labākā gara velte, labākā radības dāvana ir saulains, priecīgs sirdsprāts.” /Mārtiņš Luters/

Grāmata

PRIEKA UN GAISMAS AVOTS

Publicitātes foto

Markuss ir zvejnieks. Viņš runā maz, toties domā lielas un skaistas domas. Naglojot, darvojot, sienot auklas vai izmetot tīklus, viņa prāts līksmo kā bērnam.

Katra viņa kustība, katrs elpas vilciens ir pateicības un gaviļu dziesma. Slava Kungam! Kristus vārdā, āmen. Arī pārbaudījumu brīžos, bēdās un raizēs. Jo viņš zina, ka it visam pamatā ir liels un labs nodoms, pat ja šobrīd viņš to vēl nesaprot.

Un vēl Markuss nesaprot, kā var neticēt Dievam: “Murdam gan noteikti ir kāds radītājs, meistars, saka ļaudis. Skat, cik tas prātīgi iekārtots! – Bet kas gan ir murds pret pasauli?”

Taču Markuss ar ļaudīm nestrīdas. Daudziem viņš ir par uzjautrinājumu, bet viņš par to nebēdā. Jo, kad Markuss paceļ acis no zemes, viņš sastop mūžības skatienu, pilnu labvēlības.

Apustuļi rakstīja vēstules, pamācības un atklāsmes. Ne lai strīdētos un pierādītu, bet lai dotu dzīvības vārdus. Evaņģēlijs ir nevis par uzskatiem, bet par to, kā dzīvot. Par to ir arī Gābriela Skota “Avots” jeb vēstule par zvejnieku Markusu, Dieva taisno, ko no norvēģu valodas pārtulkojusi Dace Deniņa.

Valoda precīza kā zīriņš, kad tas pārtop par spalvu zibeni, lai satveru laupījumu, kā Markusa kustības, izliekot murdus vai ķidājot zivis. Vārdi dzidri kā jūras gaiss agrā vasaras rītā, koši kā viļņu mirga saullēkta staros, dziļi kā divi dzīles, starp kurām šūpojas zvejnieks, kam rokā smalks pavediens, kurā iekārta dzīvība.

Gaismas un miera avots izslāpušai dvēselei. Brīnišķīgs vēstījums, kurā daudz prieka un nekā lieka.

Filma

KVADRĀTS

Publicitātes foto

Vai grants čupa, ienesta izstāžu zālē, kļūst par mākslu? Kur beidzas tolerance un sākas visatļautība? Ar ko politkorektums atšķiras no muļķības vai gļēvuma?

Zviedru režisora Rūbena Ēstlunda vizuāli krāšņā satīriskā drāma “Kvadrāts” ir guvusi gan kritiķu atzinību, gan publikas sajūsmu, saņēmusi Kannu festivāla galveno balvu “Zelta palmas zaru”, nominēta “Oskaram” un “Zelta globusam” kā labākā filma svešvalodā.

Skaudrs un precīzs laikmeta portretējums, kas liek smieties un domāt. Lomās Klāss Bangs, Dominiks Vests un Elizabete Mosa. Atrodama vietnēs “eBay” un “Amazon”.

Koncerts

VAKARA PASTAIGA

Rīgas Doma baznīcas ērģeles.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Divas sestdienas, 20. un 27. jūnijā, no pulksten 20 līdz 22 Rīgas Domā iespējams ne vien gremdēties pārdomās, baudot ērģeļmūziku, bet arī izstaigāt katedrāli, uzkāpt ērģeļu luktā, ielūkoties pašās ērģelēs, pabūt Doma dārzā, izbaudīt mieru Krustejā, iegriezties Kapitula zālē, pastāvēt uz Studentu balkona, aplūkot Ziemeļu ieejas gleznojumus.

“Ar mūziku ir jāgodina Dievs un jāpriecē cilvēki.” Tā ir teicis un dzīvojis Johans Sebastians Bahs.

Izstāde

ATBLĀZMU ATSPULGI

Publicitātes foto

Mākslas galerijā “Jēkabs” skatāmi smalkās gaismēnu rotaļu un tonālo pāreju meistares Vitas Mercas darbi – klusās dabas un ainavas. Atblāzmas, nojausmas, atspulgi – kā tālas atmiņas, kā brīnuma priekšnojauta.

Pasaules plašumos

LABA ZIŅA CEĻOTĀJIEM

Publicitātes foto

Tas brīdis ir klāt! Gaisā jau atkal paceļas ne vien putni, ilgas un mākoņi, bet arī lidmašīnas. Daudzas Eiropas valstis atver savas robežas, un nacionālā lidsabiedrība “Air Baltic” atsāk regulāru satiksmi ar virkni galamērķu. Aviobiļešu cenas patlaban ir vieglas kā ķiršu ziedi un saldas kā saulē nobriedusi oga, turklāt tām, kas nopirktas līdz 30. jūnijam, paredzēta vienreizēja iespēja mainīt lidojuma datumu.

Tepat Latvijā

VASARAS VIDUS

Foto: Andris Eglītis

Laika nav. Ne tādā ziņā, ka nevaļa, bet – kā bezvējš. Kad kaut kas viens ir beidzies, bet cits vēl nav sācies. Nakts jau izdzisusi, diena vēl nav modusies. Gaiss smaržo pēc jasmīniem, naktsvijolēm, lietus un brīnuma. Šis ir mirklis, lai izteiktu neizsakāmo. Mirklis, lai ceļotu nekustībā. Mirklis, lai klusētu svētlaimē.

Lai kur tu būtu saulgriežu brīdī, mēģini notvert šo sajūtu! Uzņem sevī spēku un prieku, kas nolaižas no debesīm un paceļas no zemes, ko dvašo puķes un zāle, migla, rasa un zvaigznes.

Jaunums

GIVENCHY IRRESISTIBLE

Publicitātes foto

Saistītie raksti

Kā apburts dārzs, kur vienmēr ir vasara. Kā dzidras debesis rītausmā. Kā rotaļīgs vējiņš, kura dvesmā noslēpumaini sadzīvo rozes maigums ar īrisa svaigumu, ciedra elegance ar muskusa pavedīgumu. Un tad vēl šķipsniņa noslēpuma. Un vesela šalts gaiša prieka.

Tāds ir augstās modes nama “Givenchy” jaunais aromāts “Irresistible”. Sievišķīgs un neatvairāms. Tev ienākot istabā, vīrieši uz brīdi pieklust un atskatās, lai ieraudzītu to, ko ir sajutuši.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
“Latvijas Koncerti” aicina uz Senās mūzikas festivālu
3 dienas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Piepildījušās kultūras cilvēku izskanējušās bažas. Radošo personu atbalsta mērķprogramma – izgāzusies?
3 dienas
JD
Jūlija Dibovska
Kultūra
In Memoriam: Juris Kronbergs (1946–2020) – dzejnieks, draugs
3 dienas

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Dabā
Kurp indiāņus vedīs virsaiši? Saruna ar “dabas advokātu” Uģi Rotbergu 1
Intervija 11 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku 2
14 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
16 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu 2
16 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Korupcija vai nekompetence? Štelmahers atklāj patiesību par daudzkārt lietojamo higiēnisko masku iepirkumu 1
Intervija 12 stundas