Foto: Dainis Bušmanis

Kad un kam ir jāiesniedz ienākumu deklarācija? 5

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

“Vai ir jēga iesniegt gada ienākumu deklarāciju, ja pagājušogad atsāku strādāt pēc BKA un nostrādāju tikai nepilnus trīs mēnešus? Vai tādā situācijā, ja iesniegšu ienākumu deklarāciju, nesanāks vēl piemaksāt?” jautā Agita Valmierā.

“Gada ienākumu deklarācija jāiesniedz jebkurā gadījumā, jo ienākuma nodokļa piemaksa tiks fiksēta arī tad, ja deklarācija nebūs iesniegta. Der zināt, ka deklarācijai var pievienot čekus un kvītis par attaisnotajiem izdevumiem. Tādējādi nodokļa piemaksas summu iespējams samazināt vai pilnībā dzēst. Jāpiebilst, ka personām, kurām izveidojusies nodokļa piemaksa, gada ienākumu deklarācija jāiesniedz obligāti,” skaidro Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sākot no 2021. gada, iedzīvotājiem, kuri nav iesnieguši gada ienākumu deklarāciju par 2018. un/vai 2019. gadu un kuriem, pēc VID rīcībā esošās informācijas, veidojas budžetā maksājamais nodoklis, VID automātiski veiks nodokļa aprēķinu par attiecīgo gadu un paziņos to personai, kurai ir pienākums gada ienākumu deklarācijā aprēķināto maksājamo IIN summu iemaksāt budžetā.

Uzziņa

• Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt triju gadu laikā. Ja izveidojusies nodokļu piemaksa, tad deklarācija jāiesniedz obligāti.

• To var iesniegt elektroniski – VID Elektroniskās dekla­rē­šanas sistēmā (EDS) atverot sadaļu Gada ienākumu deklarācija un aizpildot deklarāciju par konkrēto gadu. Sākot no 1. marta – par 2020. gadu. Ja vēl nav pagūts, jau tagad var iesniegt arī par 2019. un 2018. gadu. Laikā, kad valstī noteikti epidemioloģiskie ierobežojumi, visi VID klientu apkalpošanas centri ir slēgti.

• No šā gada ienākumu deklarāciju var iesniegt arī par brāļiem un māsām, kas ir I vai II grupas invalīdi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.