Kultūra
Kultūrpolitika

Igaunijā durvis vērs iespaidīgais Arvo Perta centrs0

Vizualizācija: Arvo Perta centrs.

Pēc nedaudz vairāk kā divām nedēļām, 17. oktobrī, Igaunijā durvis vērs atjaunotais komponista Arvo Perta centrs.

Komponistam veltīto centru 2010. gadā izveidoja pats Arvo Perts un viņa ģimene, lai radītu iespēju saglabāt un pētīt komponista radošo mantojumu viņa dzimtajā zemē, Igaunijā, igauņu valodas kontekstā.

Centra pamatā ir Arvo Perta arhīvs – unikāls materiālu apjoma un daudzveidības ziņā, ņemot vērā, cik aktīvi komponists darbojas savā profesionālajā laukā.

Arvo Perta centrs atrodas Laulasmā, kas ir tikai 35 km attālumā no Tallinas, tā darba laiks ir no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 12 līdz 18. Igaunis Arvo Perts (1935) ir komponists, kura radošais darbs ievērojami mainījis veidu, kā cilvēki saprot mūzikas raksturu.

Arhitekti Fuensanta Njeto un Enrike Sobejano stāsta, ka jaunā ēka tika radīta, iespaidojoties no Arvo Perta mūzikas, un tās mērķis ir atrast perfekto līdzsvaru starp moderno arhitektūru un apkārtējo dabu.

Jaunās ēkas platība ir 2,248 kvadrātmetri, tajā iekļauti arhīvi, bibliotēka, auditorija ar 140 sēdvietām, izstāžu zāle, video telpa, mācību telpas un telpas darbiniekiem. Komponista radošais mantojums, informācija un dokumentācija pieejama gan fiziskā, gan digitālā formātā. Konstrukcijā izmantoti dabīgi materiāli – stikls, koksne un betons, un ēkā ieviestas arī mūsdienīgas atjaunojamās enerģijas sistēmas.

LA.lv